folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Grub Rescue Error Yardıma İhtiyacım Var

Grub Rescue Error Yardıma İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

Günaydın gece yaptım ufak bir tüm sistemimi bitirdi mv /* /home komutunu verdim ve ubuntunun tüm dosyaları taşındı sistem yeniden başladı bu kez de  grub rescue error: file /boot/grub/i386-pc/normal.mod not found hatası aldım taşındığı için hali ile bulamadı el ile gösterdim ama gene sistem açılmadı diğer dosyalar taşındığı için bu dosyaları geriye taşımanın bir yolu var mı bütün gecedir çözümünü bulamadım https://www.linkpicture.com/q/server2.jpg görselde kırmızı içerisinde aldığım kısımdaki dosyaları / konumuna taşımam gerek fiziki temas sağlama durumum yok. eğer bilgisi olan biri var ise lütfen yardımcı olsun yoksa kafa gidecek 1 gecedir bunu ile uğraşıyorum :/

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı

Günaydın gece yaptım ufak bir tüm sistemimi bitirdi mv /* /home komutunu verdim ve ubuntunun tüm dosyaları taşındı sistem yeniden başladı bu kez de  grub rescue error: file /boot/grub/i386-pc/normal.mod not found hatası aldım taşındığı için hali ile bulamadı el ile gösterdim ama gene sistem açılmadı diğer dosyalar taşındığı için bu dosyaları geriye taşımanın bir yolu var mı bütün gecedir çözümünü bulamadım https://www.linkpicture.com/q/server2.jpg görselde kırmızı içerisinde aldığım kısımdaki dosyaları / konumuna taşımam gerek fiziki temas sağlama durumum yok. eğer bilgisi olan biri var ise lütfen yardımcı olsun yoksa kafa gidecek 1 gecedir bunu ile uğraşıyorum :/

yapacağın şu hocam; bir kurtarma medyası takıp mv /home/* / komutu vereceksin :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

açıkçası onu düşündüm ama içerde çok önemli dosyalar var yedeği olmayan silinirse fena yusuf yusuf :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı

açıkçası onu düşündüm ama içerde çok önemli dosyalar var yedeği olmayan silinirse fena yusuf yusuf :)

o zaman şöyle yapıyorsun hocam, kurtarma medyasını takıyorsun; taşınabilir veya bulut bir platforma ziplediğin yedekleri yüklüyorsun sonra da kafan rahat şekilde grub'u baştan yapılandırıyorsun veya sistemi baştan kuruyorsun hocam :)

kolay gelsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı

sorunun çözüldüğüne sevindim hocam, GNU/Linux platformuna hoşgeldin tekrardan hocam :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı

sorunun çözüldüğüne sevindim hocam, GNU/Linux platformuna hoşgeldin tekrardan hocam :)

sjadhjasdh çözülmüş mü knk nerden anladın

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı

ben çözdüm çünkü :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı

Haaaaa , eline sağlık kıralım o zmn

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı

Haaaaa , eline sağlık kıralım o zmn

eyvallah cano

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

Aynen hocam sağolasın birazdan backupları aldıktan sonra herşeyi çalışır hale getireyim bi detaylı neler yaptığımızı nasıl olduğunu yazacağım başkasının başına geldiğinde başı ağrımasın :)

Toplam Hit: 1190 Toplam Mesaj: 10
ubuntu grub rescue error