folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder GTA Nın Hikayesi ?

GTA Nın Hikayesi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

R* R* olabilir ama GTA oyunlarının hikayesi bombok afedersin. GTA 5 de öyle. 2 tane FBI ajanının elinde şebeğe döndük amk. Ve hikayenin hiçbir çekici yanı da yoktu. Ha oyun 10 numara oyun ona bir şey demiyorum. 

Mesela GTA3 teki Liberty City ile GTA4 teki Liberty City aynı şehir değil. Bizzat Rockstar söylemişti bunu. Eee daha ne akla aynı ismi koyuyorsunuz? Ya da aynı ismi  koydunuz en azından GTA3 e falan biraz açıklık getirin. Zaten tüm oyunlar bu şekilde. Hiçbir karaktere ne olduğunu bilmiyoruz. Claude, Tommy, CJ, ... Neredeler, ne yapıyorlar falan R* tek kelime etmiyor.

Bir örnek de GTA5  de var. Bir görevde Grove Street 'e gidiyorduk. O civarda bisikletle dolaşan 3 kişi var. Şimdi bu kişiler SA 'daki Cj ve adamları mı?

Eğer öyleyse neden GTA5 boyunca SA ile ilgili hiçbir şey göremiyoruz, duyamıyoruz? CJ ile de az ortalığı ayağa kaldırmadık hani.

Yok bu üç kişi SA ile ilgili değilse ne mantığa koyuyon onları oyuna? Eğlenmek istiyorsan git hayalet, uzaylı falan koy amk. 

Zaten hikaye hep sonraki oyunlardan devam ediyor. Sonradan akıllarına geliyor herhal.

Hikayeye göre sıralama şu şekilde, GTA VC Stories -> GTA VC -> GTA SA -> GTA Liberty City Stories ->  GTA3 [Bu ilk era. Diğer oyunların bu oyunlarla ilgisi yok.]

(SA 'de Ken Rosenberg Tommy 'yi arıyor, Tommy telefona gelmiyor. SA 'de Claude ile yarış yapıyoruz. Zaten Claude ilk başta San Fierro 'da yaşıyor, sonra Libery City 'te gidiyor, CJ 'nin sevgilisi Catalina ile birlikte)

Bir kaç gündür GTA wikiyi dolanıyorum da pek birşey bulamadım. Oyunlar çok geniş. Kaçırdığım bir nokta olabilir. GTA da ki temel hikaye hakkında bildiğiniz şey varsa paylaşın lütfen. 

Velhasıl kelam R* her GTA oyununda kendini aşıyor ama hikaye yazamıyor. 

SkynetX tarafından 02/Ara/15 22:51 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

GTA 5'te 4'e dokundurma var. Oyunun Başlarında görev konuşmasında Balkan göçmeni bir adam vardı ama ortadan kayboldu deniliyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

GTA 5'te 4'e dokundurma var. Oyunun Başlarında görev konuşmasında Balkan göçmeni bir adam vardı ama ortadan kayboldu deniliyor. 

Zaten her oyunda 1-2 cümle ile dokundurma yapıyorlar. Ve karakterler pat diye ortadan kayboluyorlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Adamlar dizi yapmıyor ki, her oyunda farklı bir "deneyim" yaşatmaya çalışıyorlar oyunculara.

Ehl-i Byte
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    isot99
    isot99's avatar
    Erkek

yanlış bilmiyorsam gta v 2013 gta sa 1992 yılında geçiyor o yüzden sa daki kişileri ve olayları göremiyoruz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Şunu paylaşayım da gideyim ben.

https://www.youtube.com/watch?v=g5lKEGYAmME

anlıyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı