Gümüş Yüzük Yaptırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Mürid ve Müridelerim iyi akşamlar,

Bende bir demir yüzük var ve bunun gümüşünü yaptırmak istiyorum bu mümkün müdür yada nasıl yaptırabilirim ? 

Yer istanbul , Istanbul'un bir ucu dahi olsa gidebilirim yaptırmak için. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Internette bir kaç yer vardı onlara da güvenemem. Yanlış yaparlar vs. diye.

EDİT ; Ortalama kaça patlar ?

MhmdAlmz tarafından 13/Kas/17 23:09 tarihinde düzenlenmiştir

Fe Eyne Tezhebun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

kacgrm nasıl bırsey vs gıt kapalı carsıya abı orada ogrenırsın 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

yaptırılır mı ki hocam ? Yani böyle bir şey mümkün ise gideyim de. Yaptırmak ile satmak farklı şeyler diye düşünüyorum. Yapılış yerleri farklıdır bence. Kuyumcu yada gümüşçü yapabilir mi ki ?

Fe Eyne Tezhebun?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

yaptırılır mı ki hocam ? Yani böyle bir şey mümkün ise gideyim de. Yaptırmak ile satmak farklı şeyler diye düşünüyorum. Yapılış yerleri farklıdır bence. Kuyumcu yada gümüşçü yapabilir mi ki ?

kapalı çarşıda yaptırırsında öyle ucuza olmaz jewelcad de çizecek mum şeklinde dökecek falan yani bir dünya uğraşı var yeni bi model çıkarma masraflarını ödersen olur. He yüzük el işçiliğiyle çıkacak basitliktedir elde de yapılabilir ama kompleks bi modelse döktürecen muhtemelen.

Belki ellerinde senin model bulunuyorsa kalıp olarak ancak öyle ucuza halledersin. Kısacası adamlara sormadan bilemezsin git konuş

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Demir yüzük derken, çelik olanlardan bahsediyorsun sanırım hocam; gümüş istemendeki amaç nedir ? Öyle çok büyük bir farkı yok ki ? Fİyat olarak bile bir fark olmaması laızm.

Eğer hayatınızda hiç sex yapmamışsanız, hayalini kurduğunuz her çıplak vücut birbirinin aynıdır. Sevişmekten filan değil, terlemiş iki tenin birbirine dokunmasından söz ediyorum, açıkça. Her insanda olduğu gibi sizin de merak denen bir arkadaşınız vardır muhakkak. İşte bu yüzden, her yeni bedeni keşfetmek istersiniz. İnsan ile hayvanı birbirinden ayırmaya filan çalışan ukala zihin, hayvansılaşıverir. Gelgelelim tüm bu keşmekeşin arasında aşık olmak meselesine kim bir anlam verebilir ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Daha yeni Anti Matter'i izledim, devam et butonuna saniyenin bilmem kaçta birinde 2 kere basınca mesaj 2 kere gidiyor ulan ! :D Mesajı klonladık iyi mi ? 

Neyse işte 2 kere gitmiş..

NaZi_ tarafından 14/Kas/17 01:45 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatınızda hiç sex yapmamışsanız, hayalini kurduğunuz her çıplak vücut birbirinin aynıdır. Sevişmekten filan değil, terlemiş iki tenin birbirine dokunmasından söz ediyorum, açıkça. Her insanda olduğu gibi sizin de merak denen bir arkadaşınız vardır muhakkak. İşte bu yüzden, her yeni bedeni keşfetmek istersiniz. İnsan ile hayvanı birbirinden ayırmaya filan çalışan ukala zihin, hayvansılaşıverir. Gelgelelim tüm bu keşmekeşin arasında aşık olmak meselesine kim bir anlam verebilir ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

yenibosna kuyumcukentte küçük cnc makinaları ilre yapıyorlar diye duydum.ancak model uygunsa tabii.yoksa arkadaşın dediği gibi mum döküm yapmaları gerekir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@NaZi_ , hocam kararma Söz konusu. 5 TL ye yüzük aldım işte onun gümüş olmanın yaptırmak istiyorum başka bir şey değil :) 

@erblood, @Pisibaliqi

Hocam çok zor bir şey olacağını düşünmüyorum klasik yüzük etrafı yani kalın falan da deil üstünde desen de yok. Sadece üstünde ay taşı var. O ay taşı için yuva belki zor olabilir onun dışında ince düz alyansdan farkı yok 

Fe Eyne Tezhebun?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Modeli gösterebilir misin ? 

طדṮ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Atayım hocam fotoğrafını çekip 

EDİT ;

MhmdAlmz tarafından 14/Kas/17 11:19 tarihinde düzenlenmiştir

Fe Eyne Tezhebun?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Atayım hocam fotoğrafını çekip 

EDİT ;

Döküme gidecek, Dökümden kalıp çıkacak sonra sadekara model gidip kaynakçıdan gümüş çektirilecek 

Taşı tutan kısım kafesler sadekar eli değmesi gerek. Sadekardan cilalamaya oradan da güzel asitlerden çıkıp sana gelecek 

Bende yüzük hastasıyım, o yüzden üstünde inanılmaz arzuyu anlıyorum :) 

Telefonuna mesaj atıyorum, Müsait olduğunda ara beni hocam 

Çoğu şeyi kazanırken, bazı şeyleri kaybedersin. Hayatta öyle seçimler yap ki; kazandığın şeyler, kaybettiklerine değsin.
Toplam Hit: 364 Toplam Mesaj: 11
yuzuk gumus