folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Günümüzdeki Birkaç Dünya Sorunu.

Günümüzdeki Birkaç Dünya Sorunu.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek

Peki bu iddiayı edeneler bizden önceki nesillerde erkek göğsünün kullanıldığına dair tek bir kanıt gösterebilmektemidir acaba ? Tarihin her hangi bir evresinde hiç süt veren erkek görülmüş müdür ?

hocam bilimsel bir dergide okumuştum, deneye yapmışlar adama bir hormon vermişler sanırım, süt çıkmış.. Başka bir makaledede süt çıkabileceğini okumuştum. Genel değil sadece bu soruya cwp vereyim dedim. Ha bi de milyonlarca önce süt çıkarıyorsa nerden bileceğiz, evrim 100-200 yılda olan birşey değil. Biz sadece 6000 yılımızı fln biliyoruz ama dunya kaç milyon yıllık...

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek

heheh. bak herkes erkek gögsünün ne ise yaradigini biliyormus. ne diye sordun o zaman arkadasim, bak benden iyi biliyormussun, bildigi seyleri sormak, sorunun amaci disinda baska bir amac tasimazmi acaba ?

anne babanin tasimadigi diyorsun da ana babanin tasimadigi genetik özellikler nereden gelip yeni nesillere gecebilir ki ? gereken genetik özellikler adem ve havvada varmis ki nesilden nesile gecmis ve cesitlenerek cogalmis. yoksa ben mi yanlis anladim ?

bir imzam bile yok
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ragmendous
    ragmendous's avatar
    Erkek

kamcıyı hepimiz biliriz.bakteri kamcısı olarak da bilinen flagelle isimli organ bazı bakteriler tarafından sıvı bir ortamda hareket edebilmek için kullanılır.canlı bu kamcıyı bir palet gibi kullanarak diledigi yon ve hızda yuzebilir.bakter ikamcısı uzun yılardır bilinmektedir.ama son 10 yılda yapılan arastırmalar bu kamcının detaylı yapısını ortaya cıkarınca bilim dunbyası saskına donmustur.cunku kamcının onceden sanıldıgı gibi basit bir titresim organı degil cok karmasık bir organik motor oldugu ortaya cıkmıstır.simdi sunu dikkatlice okuyun:kamcıyı olusturan molekuler parcaların tek bir tanesi olmasa  ya da kusurlu olsa kamcı calısmaz ve hiç bir faydası olamaz.bakteri kamcısının ilk var oldugu andan itibaren eksiksiz olarak işlemesi gerekmektedir ki bu da evrim teorsinin kademe kademe gerceklestigini anlamsızlıstırmaktadır. nitekim hiç bir evrimci bu konuyu acıklamayı denememiştir bile.

ben ne evrimi ne de yaradılısı sonuna kadar savunuyorum.aslında ikisinin bir arada oldugunu dusunuyorum.sonucta ikisini de gerekli karsı savunumlar verebilirim.ama tesaduf olmadıgı da bir gercektir.......

serseriyim,icerim,dagıtırım bar bar gezerim soranlara kaportacıyım derim kimseyi kafaya takmam sekil yapmaya bayılırım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aforizma
    aforizma's avatar
    Erkek

decameron kareds sen hiç genetik okumadın galiba; bazı genlerin resesif(çekinik) olarak yuzyıllaar boyunca dna içerisinde kalabildiğini daha baska bir resesif gene sahip bir bireyle eşlemeden sonra nesiller sonra dominant(baskın) hale gelebildiğini hiç duymadın mı? ayrıca çevre şartlarına uyum saglama sonucunda ten, göz rengi,saç rengi vs. gibi şeylerin cevreye uyum saglayarak degişebildiği de bir gercek tir; ki buna mutasyon denir.bence evrim teorisi yaratılıştan sonraki degişiklikler için kısman mantıklı olabilir.kısmen diyorum cunku hıcbir ırktan diğerine dönüşme gibi bir şey söz konusu olamaz.bunun için farklı turdeki canliların çiftleşmesi gerekir ki hiç bi canlinin sperm veya yumurtalarını baska bır canlininkiyle dolleyemezsin ancak benzer ırkların(ırkların dıyom dikkat edın familya dahi diiil) eşey hucreleri ve vucutları buna musade eder.zaten hamilelik patolojık bır olay olarak kabul edilir.(yani hepimiz patolojık birer olayız ne kadar uzucu di mi?)bi de baska bır turden hucre alimi zaten olmayacak bi iş.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vutkubay
    vutkubay's avatar
    Erkek
    Yuru be KARdesim arkandayım....

Gece 12 den sonra, tüm içkiler şaraptır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ragmendous
    ragmendous's avatar
    Erkek

dediklerin dogru aforizma ama son cumlende baska bir hucre gecişi olmaz diyorsun sana sunu soyletim:insan dnası incelendiginde bakteri dnasındaki ozellikler de bulunmus yani bir bakıma hucre gecisi olmus.insan dnasının içinde bakteri kodları oldugunu biliyormuydun???garip ama gercek.lakin bu insanlıgın evrimle geldigini kanıtlamaz kanıtlayamaz.cunku insanın bu karmasık yapısının bole bi kac kod ile ve tek bir bakteriden geldigini solemek de delilik olur.

serseriyim,icerim,dagıtırım bar bar gezerim soranlara kaportacıyım derim kimseyi kafaya takmam sekil yapmaya bayılırım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Soru : Hiçbir ırktan birbirine geçiş sözkonusu olamaz ise , Diyelimki Adem ile Havva beyaz ırktandı.Zenci ırk ve sarı ırk nasıl olduda ortaya çıktı :)

Soru : Çevre koşullarına uyum sağlamaya mutasyon diyorsun , bunun bi ileri aşamasının Evrim olduğunun sanırım bilincinde değilsin. Eğer çevre koşullarına karşı uyum sağlamak amacıyla olan değişimleri mutasyon adı altında kabul ediyorsan , sonuçta sende bir evrimcisin. Fakat söylemeye dilin varmıyor!

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aforizma
    aforizma's avatar
    Erkek

decameron bunu yazdı;

Soru : Hiçbir ırktan birbirine geçiş sözkonusu olamaz ise , Diyelimki Adem ile Havva beyaz ırktandı.Zenci ırk ve sarı ırk nasıl olduda ortaya çıktı :)

Soru : Çevre koşullarına uyum sağlamaya mutasyon diyorsun , bunun bi ileri aşamasının Evrim olduğunun sanırım bilincinde değilsin. Eğer çevre koşullarına karşı uyum sağlamak amacıyla olan değişimleri mutasyon adı altında kabul ediyorsan , sonuçta sende bir evrimcisin. Fakat söylemeye dilin varmıyor!

kardes ben ırk demıyom dikkat edersen ben tür dıyom.bunlar farklı kavramlar.adem ve havva hangi ırktan olursa olsunlar(ki;ikisininde zenci veya beyaz olduguna dair hiç bi bilgi gormedim şimdiye kadar farklı farklı da olabilir) genotiplerinde diğer ırkların kodları varsa bu zamanla mutlaka ortaya cıkacaktı ve de cıktı da.ayrıca mutasyonu kabul etmem beni evrimci yapmaz olsamda kimseden cekinmeden soylerim.benim goruslerim doğru ve ya yanlış olabilir bunu kimse kabul etmek zorunda diiil.

Toplam Hit: 4202 Toplam Mesaj: 19