folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Güzel Bir Arama Motoru Dogpile

Güzel Bir Arama Motoru Dogpile

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek

SELAM VE MERHABA Muridler; Dogpile İsimli Bir arama Motoru Buldum. Googledan Daha İyi çalışıyor gibime geldi. Tek dezavantajı İngilizce Olması [TR dil seçeneği Yokl gibi duruyor]...
    Belki İşinize Yarayabilir.

www.dogpile.com

Bir Sözlükten Alıntıdır;

- metacrawler gibi meta search yapan bir arama motoru.

- arama yaptiginizda soldaki frame de size arama sonuclarini kategorileyen arama motoru. bir keyword arattiginizda ayni terime sahip farkli alanlarin sitelerini devre disi birakmasiyla baya ise yarayan bir fasilite.

- yeni yeni kullanmaya basladigim arama motoru. yaptigi kategorizasyon sayesinde google ile bulamadigim bilgileri buldum.faideli bir sey.

http://www.youtube.com/watch?v=qhXcjiTOQzg Bana Ait Değil Ama, Yinede Onu Çok Seviyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tamam bendeki  eklentide problem varmış. sorun yok teşekkürler paylaşım için arkadaşım :)

unbalanced tarafından 28/Ağu/12 03:16 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

beni buraya yönlendirdi

http://mystart.incredibar.com/MB179?a=6OyMisTPXk

acaba bi progrm yüklerken mi kaldı bu bilmiyorum siteyi açamadım.. ama bu siteyse hiç tavsiye etmiyorum. virus gibi bulaşıyor tüm browserlara...

HOCAM sizin eklenti Browser barınız olabilir Ama bu YAzdığım siteyle alakası yok sizin kişisel sorununuz.
    Bu site ile alakası yok sizin daha önce indirip kaldıdırdıüğınız programlar olabilir. Ben her daim Program yüklerken Tarayıcılara Eklenti ekleme gibi zımbırtıları iptal ediyorum...
    BEn şayet googledan kurtulmak için kullanmaya başlayacağım bu arama motorunu.

[BU GECE ŞANSSIZLIK HERALDE HER TÜRLÜ SIKINTI BENİ BULUYOR...]

Bendeki; DOGPİLEYE TIKLAYIP DEFALARCA GİRDİM HErhangi bir Siteye HerHAngi Bir yönlerdirme Bir araç Çubuğu İndirtme  Söz Konusu Değil.

Sırf Siteyi siz kötülediniz diye resim çektim.

http://a1208.hizliresim.com/10/w/cbxuq.jpg

The_Pilot tarafından 28/Ağu/12 03:01 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.youtube.com/watch?v=qhXcjiTOQzg Bana Ait Değil Ama, Yinede Onu Çok Seviyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

:) hocam siteyi kötülemedim. verdiğim linkteki kıydırık siteyse dedim. linke tıkladım oraya yönlendirdi. kopyalayıp browser a yapıştırdım yine oraya

yönlendirdi. sonra yazdığın ekşisözlükteki linkte tıkladım normal açıldı. ben de arama moturu diyince dedim herhalde o aynı arama motorudur. yeni

keşfetmişsin ben de bu arama motorunu yeni gördüm. o dur diye düşündüm.

diğer browser ile açıp denemedim erindiğimden iş yapıyordum bi yandan 

yanlış anlaşıldıysa kusura bakma :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tek yaptığı, google,yahoo gibi arama motorlarını kullanarak aramaları filtrelemesi..

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam Google'ın serverları dünya üzerindeki serverların %3 ünü oluşturuyor deniyor, öyle gizli saklı şeylerin googledan daha iyi olabilmesi imkansız gibi bişey

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek
    SharpShooter bunu yazdı

tek yaptığı, google,yahoo gibi arama motorlarını kullanarak aramaları filtrelemesi..

hocam googleda yahoo yuda altavistyıda kullanan biri olarak,
    ben Şunu diyorum. Hepsinin Toplamında Mesela Penelope Cruz adlı artisti aratma yapınca Dogpilede daha farklı daha çok resimlere rastlıyorum...

en basiti Pitbull yazınca görsellerde aratınca bile Google'ın görsellerinde baştan sona baktığımdan daha farklı daha çok Konuyla alakalı resimler bulabiliyorum.

Mesela Google'a bakınız Pitbull yazınız Pitbull saldırısyla Yüzü gözü parçalanmış İnsan resimlerinden birde 5-10 Pitbull resminden başka birşey göremiyorsunuz

ama dogpilede aratınca Hepsi Pitbull kelimesiyle Alakalı.

[Söyleme Sayıptır Bir Bayan artistinden 5-6 ay falan resimlerini aradım, gerek google olsun gerek yahoo olsun, gerek altavista.. topu topu 10 resmine falan ulaşabildim. Ama Bu dogpilede sınır 10 değil 20 yi 30 uda gördüm.]

Yeni çıkan arama motorlarında Yaklaşık hiç bakmadıysam 20 tanesinde aratma yapmışımdır... En iyisi bu olduğuna kanaat getirdim.

Benim görüşümce Dogpile çok güzel bir arama motorudur. Sizin bildiklerinizde varsa konu altına ekleyebilirsiniz Saygılar Sevgiler iyi forumlar...

The_Pilot tarafından 29/Ağu/12 01:58 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek

Ayrıca eklemek İstiyorum; Ben Bir Havalı Tüfek Tutkunu Olarak Bol Bol resimler Yabancı modeller Vs vs Aratma yapıyorum...

Google'a Eski model havalı tüfek Basit bir dille '' Old Air Rifles '' Araması yaptığımda ilk sayfada 5-10 resim,, 2 ci sayfada daha az. sonraki sayfalarda aradığım Konudan çıkıyor Kamyon tekerlerklerine Kedi köpek resimlerine varana kadar tüm resimleri saçma sapan resimleri gösteriyor... yaklaşık 1 hafta oturup kendi kendime düşünmüştüm eski model havalı tüfek resimleri hiç mi yok hiçmi internete yüklemezler demiştim...

Ve açtım Dog pile yi '' Old Air Rifles '' araması yaptım bırakın 3-5. sayfaları Görsellerde 40-50 sayfalarda 20 resimden 12 -13 ü konuyla yüzde yüz alakaylıydı

56. sayfa.

http://www.dogpile.com/search/images?qsi=973&q=old%20air%20rifles&fcoid=4&fcop=results-bottom&fpid=2&timestamp=1346195389328

Saygılar İyi Forumlar...

Toplam Hit: 1981 Toplam Mesaj: 8