Güzel Bir Kısa Film

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı

"zayıfa merhamet doğaya ihanettir" hitler in lafı imiş ama doğru, ben darwinistim bu gibi kişilerin daha bebekken tespit edilip uyutulması(evet öldürülmesi) ve ailelerine doğum için yeniden bir şans verilmesi gerektiğine inanıyorum, bir insan ömrünü neden başka bir insana bakmakla tüketsin, yani daha en baştan terso bi durum olduğuna kanaat getirerek izledim, buna ağlamak hiç bana göre değil, bu dünyaya bir defa geliyoruz, her anne baba sağlıklı bi evladı hak eder, olmuyorsa da yetimhaneler var, birini evlat edinmeyi deneyin, bir insanın anne babası onun genlerini taşıyanlar değil, onu büyütüp yetiştirenlerdir.

Bana göre de iq'su 120'nin altındakiler uyutulmalı. boşa oksijen ısrafı :)

mrkps tarafından 28/Tem/19 00:57 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Hitler den sadece bi tanecik alıntı yaptım. Sanırım önyargıya neden oldu o söz. Ama o söz daha doğru geldi bana.

Adam doğru diyor orda. Misal sen

“Kiraza merhamet edip onu aşılıyorsun, tadı güzel oluyor ama faydası da zarar oluyor! Dimi.!! Zaten bunu genel olarak kiraz daki Şeker oranı artsın diye yapıyorsun. Meyvede Şeker iyi bişey değil ki. Şekeri git pancardan al. Sen o aşılamayı yaparak kiraza ihanet ediyorsun.

Halbuki bıraksan onu doğaya tek başına o kiraza hiç dokunmasan bakarsın bir gün o kiraz da tıpkı ceviz gibi aşılama yapılamayan mükemmel bir meyve haline gelir. Ceviz evrimin sonudur. Aşılama yapılamaz cevizlere. Ceviz ağacının ortası deliktir, aşılama tutacak bi yapısı yok ağacın. O sondur, Mükemmeldir.”

neyse s*ktiret bir alıntı daha yapayım.

“Tek bir dahiyane fikir; hayal gücünden yoksun angaryalarla geçmiş bir ömürden daha değerlidir” - Adolf Hitler

Bende Hitler’in beğendiğim bir yüzü vardır, O dönem Darwinizm bayağı bi yanlış anlaşılmıştı. Bence Hitler’in bu dünyaya hakim olamamasının tek sebebi, askerlerinin Türk olmamasıydı. Adam askerlerine “o cepheyi ne olursa olsun bırakmayın” diyor ama askerleri yeterli güçte olmadıklarını bahane edip cepheyi bırakıyorlar. Hitler de kaybettiğini böyle anlıyor zaten. Bizim Türkler öyle mi, “cephanen yoksa süngün var!” veya “ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum” diyorsun, bu emre uyuyor askerimiz.

Ve bu gücün sebebini de sürekli olarak dinlere bağlayanlar var, Hayır bence bunun sebebi; Türk insanın da halen Atalarından kalma Avcılık güdülerinin var olmasıdır. Aileye önem veriyoruz. Vatan bizim Ailemiz. Birde disiplin sağlandı mı tamam, ortalık Maymunlar Cehennemi(filmi) ne dönüyor. 

Ben acemi Erliğimi İzmir Yenifoça da yaptım. Bizim bölük komutanı Uzm.J.Kom.Cumali komutanımız doğu’daki keskin nişancıların neredeyse hepsinin kahverengi gözlü olduğunu söylemişti. Bana bu bi tesadüfmüş gibi hiç gelmedi. Avrupalılar da kahverengi gözlü insan var mı ki! Varsa da az sayıdadır. Japon ve Çinlilerdeki olay ayrı bi durum, ama bu Coğrafya’da Gözlerin renkli olması göründüğü kadarıyla evrimsel açıdan kişideki yaratıcı zekanın gelişmiş olduğunun bir göstergesi haline gelmiş. Güçlü, çevik ve disiplin sahibi olanlar ise genellikle diğer göz renklerine sahipler, kahverengi gözlülere hep dikkat ediyorum mesela, hep en hızlı onlar koşuyor, en geç onlar yoruluyorlar.

Maymunlar Cehennemi demişken o filmde zekileşen maymunların göz renkleri de yeşile çalıyordu :)

Bu ülkede renkli gözlerin sayısı fazla olsaydı, Akp hiç bi seçimi kazanamazdı. 

(az önce biri dine atladım demişti, şimdi de politikaya atladım, konudan konuya atlıyorum, şakamıyım lan ben, he şakayım nolacak, onlar birbirlerine atlıyorlar, ben uyumak istiyorum)

Tatlı rüyalar hepinize ;)

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı

Hitler den sadece bi tanecik alıntı yaptım. Sanırım önyargıya neden oldu o söz. Ama o söz daha doğru geldi bana.

Adam doğru diyor orda. Misal sen

“Kiraza merhamet edip onu aşılıyorsun, tadı güzel oluyor ama faydası da zarar oluyor! Dimi.!! Zaten bunu genel olarak kiraz daki Şeker oranı artsın diye yapıyorsun. Meyvede Şeker iyi bişey değil ki. Şekeri git pancardan al. Sen o aşılamayı yaparak kiraza ihanet ediyorsun.

Halbuki bıraksan onu doğaya tek başına o kiraza hiç dokunmasan bakarsın bir gün o kiraz da tıpkı ceviz gibi aşılama yapılamayan mükemmel bir meyve haline gelir. Ceviz evrimin sonudur. Aşılama yapılamaz cevizlere. Ceviz ağacının ortası deliktir, aşılama tutacak bi yapısı yok ağacın. O sondur, Mükemmeldir.”

neyse s*ktiret bir alıntı daha yapayım.

“Tek bir dahiyane fikir; hayal gücünden yoksun angaryalarla geçmiş bir ömürden daha değerlidir” - Adolf Hitler

Bende Hitler’in beğendiğim bir yüzü vardır, O dönem Darwinizm bayağı bi yanlış anlaşılmıştı. Bence Hitler’in bu dünyaya hakim olamamasının tek sebebi, askerlerinin Türk olmamasıydı. Adam askerlerine “o cepheyi ne olursa olsun bırakmayın” diyor ama askerleri yeterli güçte olmadıklarını bahane edip cepheyi bırakıyorlar. Hitler de kaybettiğini böyle anlıyor zaten. Bizim Türkler öyle mi, “cephanen yoksa süngün var!” veya “ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum” diyorsun, bu emre uyuyor askerimiz.

Ve bu gücün sebebini de sürekli olarak dinlere bağlayanlar var, Hayır bence bunun sebebi; Türk insanın da halen Atalarından kalma Avcılık güdülerinin var olmasıdır. Aileye önem veriyoruz. Vatan bizim Ailemiz. Birde disiplin sağlandı mı tamam, ortalık Maymunlar Cehennemi(filmi) ne dönüyor. 

Ben acemi Erliğimi İzmir Yenifoça da yaptım. Bizim bölük komutanı Uzm.J.Kom.Cumali komutanımız doğu’daki keskin nişancıların neredeyse hepsinin kahverengi gözlü olduğunu söylemişti. Bana bu bi tesadüfmüş gibi hiç gelmedi. Avrupalılar da kahverengi gözlü insan var mı ki! Varsa da az sayıdadır. Japon ve Çinlilerdeki olay ayrı bi durum, ama bu Coğrafya’da Gözlerin renkli olması göründüğü kadarıyla evrimsel açıdan kişideki yaratıcı zekanın gelişmiş olduğunun bir göstergesi haline gelmiş. Güçlü, çevik ve disiplin sahibi olanlar ise genellikle diğer göz renklerine sahipler, kahverengi gözlülere hep dikkat ediyorum mesela, hep en hızlı onlar koşuyor, en geç onlar yoruluyorlar.

Maymunlar Cehennemi demişken o filmde zekileşen maymunların göz renkleri de yeşile çalıyordu :)

Bu ülkede renkli gözlerin sayısı fazla olsaydı, Akp hiç bi seçimi kazanamazdı. 

(az önce biri dine atladım demişti, şimdi de politikaya atladım, konudan konuya atlıyorum, şakamıyım lan ben, he şakayım nolacak, onlar birbirlerine atlıyorlar, ben uyumak istiyorum)

Tatlı rüyalar hepinize ;)

İyi geceler, Tatlı rüyalar... :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Arkadaşlar sakin konu nereye gelmiş böyle iki gün okul koşturması yaşıyorum konuya bakamadim. Bizim toplumumuzda açık oturum tartışma hiç bir zaman olmaz siyaset din vs girer işin içine o yüzden bir birinizi kırmaktan başka birsey olmaz. Sadece her taraf kendine göre haklı haksız yanları vardır o yüzden konuyu derinlemesine girmemek daha iyi olur. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=tQoA9qHZPv8

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
Toplam Hit: 2426 Toplam Mesaj: 26
kısa film arif