Hacizli Arabayı Üstümüze Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

Merhaba,

Ankarada dedemin hacizli bir arabası var. Çekmişler bi yere tutuyolar. O şekilde kendi üstüme alabilirmiyim arabayı? Daha sonradanda ödemesini yapıp hacizi kaldırmayı düşünüyorum. Ama mesele hacizli halde iken kendi üstüme almam. Yani borcunu öde öyle üstüne al derler mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek

hacizli olarak satın alabilirsin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ULKUHAN
    ULKUHAN's avatar
    Erkek

Ödemeden alamazsın borcunu bızım arabayada gelmıstı hacız 

babamın ustune idi araba benım ustume alalım dedık olmadı.

Takke Düstü Kel Göründü:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cemnet bunu yazdı:
    -----------------------------

Merhaba,

Ankarada dedemin hacizli bir arabası var. Çekmişler bi yere tutuyolar. O şekilde kendi üstüme alabilirmiyim arabayı? Daha sonradanda ödemesini yapıp hacizi kaldırmayı düşünüyorum. Ama mesele hacizli halde iken kendi üstüme almam. Yani borcunu öde öyle üstüne al derler mi?

Araç yediemin de duruyor otoparkta.

O araç ihale ile satılacaktır.Senin yapman gereken ihale tarihini öğrenmek ve ihaleye girip aracı satın almaktır. Başka türlü olmaz hocam. Bu şekilde hem aracı uygun fiyata almış olucaksın hemde üzerindeki haciz kalkmış olacak. Çünkü devlet aracı sana satmış ve elde ettiği rakamdan haciz tutarını, masrafları ve vergileri tahsil etmiş oluyor.

Aynı durumda bizim şirketin kiraladığı bir araç vardı. Oradan biliyorum...

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

Peki işlem sıralaması nasıl olur bir fikrin var mı? Önce ne yapmak gerekir?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek

benim söylemek istediğim aracın devrini noterden alabilirsin yoksa aracı alamazsın. satış konusuna gelince alacaklı veya vekili aracın satışını talep eder icrada satış günü verir ve dedenede satış günü bildirilir. ayrıca borçluda aracının satışını isteyebilir. eğer borç çok değilse yada alacaklı tarafla anlaşıp borcu ödeyip veya taksitlendirirseniz bir an önce aracı yedieminden alırsanız boşuna depo parası ödemezsiniz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

kimene bunu yazdı:

benim söylemek istediğim aracın devrini noterden alabilirsin yoksa aracı alamazsın. satış konusuna gelince alacaklı veya vekili aracın satışını talep eder icrada satış günü verir ve dedenede satış günü bildirilir. ayrıca borçluda aracının satışını isteyebilir. eğer borç çok değilse yada alacaklı tarafla anlaşıp borcu ödeyip veya taksitlendirirseniz bir an önce aracı yedieminden alırsanız boşuna depo parası ödemezsiniz

Birde bu işin park parası var değil mi? 

Şimdi biraz inceledimde "Muhtelif hasarlı" demek ne kadar hasarlı demek olur :) ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hacizli rehinli ipotekli bir menkul yada gayrimenkulü  resmi olarak satın ALAMAZSIN

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 2076 Toplam Mesaj: 8