folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hackerlığa Özenen Genç Arkadaşlara Tavsiye

Hackerlığa Özenen Genç Arkadaşlara Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    öncelikle şunu belirtiyim ben bir hacker felan değilim.sadece kendimi bilgisayar ve güvenlik konusunda geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek için geliyorum.faydalarınıda görüyorum.ben heavy metal müziğiyle yaklaşık 9 yıldır ilgileniyorum.ama bundan 1 yıl öncesine kadar hayatımın bir parçasıydı metal müzik hala da öyle ama o zamanlar albüm almak,bir grup hakkında bilgi edinmek,tişört almak,metal türleri hakkında bilgi edinmek için kendimi yırtıyodum.ama bugünlere gelince aslında bu uğraşlarımın boşuna olduğunu anladım.nitekim hayat her zaman müzikden,hackerlıktan,moderatorlükten,adminlikten vs..şeylerden ibaret değil.bir zamandan sonra bunu anlıyorsunuz.önünüze askerlik,iş sorunu vs..sorunlar gelince daha iyi anlayacaksınız.haa gerçi benim için çok geç değil..çalışmaktan,araştırmaktan hiç sıkılmadığım etkinlik olan müzik konusunda kendimi geliştirmeye başladım şu bir kaç yıl..hem yeni şeyler öğrendiğim için mutlu oluyorum hemde ileride meslek olarak icra edeceğim sanat dalında kendimi daha çok geliştiriyorum..sizlere tavsiyem kendinizi sadece hack,crack vs.. işine kaptırmamanız.bunun yanında  ,program yazılımcılığı,grafikerlik,web tasarımcılık vs..konularda kendinizi geliştirmenizdir..saygılar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KXT2838
    KXT2838's avatar
    Erkek

SeN Hayatı yeni yeni anlamaya başlamıssın dostum..

Bizde bu olayları çözmeye çalışıyoruz nasıl yapcaksak artık:>))

Her Şey VaTaN İçiN
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Program Yazamıyorsa bi kişi zaten Hacker değildir Sadece Beleşcidir benim Gibi mesela ;)

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BigCrazy
    BigCrazy's avatar
    Erkek

program yazmayı öğrenmen lazim. Sonra web tasarim öğrenirsin. birazda zekan varsa gerisi gelir zaten.

Baydım...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ya şu mantığada kılım program yazan adam hacker hey allam realde tanıdığım bi tomar adam var programcı ki gözü kapalı oracle ile program yazan bi tip ama adam bi site ye saldırırken ki saldıramıo bana rica edio kapatabilirmisin die bence beynini kullanan herkez ....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RigeL
    RigeL's avatar
    Erkek
    programlama bilen herkes hacker vb. sifatlara sahip olamaz ama programlama bilmeyen hacker,cracker vs. olmaz. zira milletin yazdigi programlarla iş gören (bunlara en basitinden exploit,dos araclari,listpathler vs. örnek verebiliriz) kişilere direk olarak script kiddy yahut lamer sifati getirilir. iş programlama,network,kriptografi,web programlama,çeşitli sistemler öğrenmeklede bitmiyor.. en üst seviyeye ulasmak......

there is only pain...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExTrEmE_
    ExTrEmE_'s avatar
    Erkek
    beyler kusura bakmayın ama sızde gordugum bı cok kısı gıbı daha hacker ın ne oldugunu bılmeden yorum yapıyosunuz ve hacjer sıfatını cok kucumsuyosunuz..ben buraya arkadasın tavsıyesıyle yenı uye oldum.daha once kendı basıma takılırdım..neyse sız daha omrunde bır hackerla karsılasmamıs olan ınsanlar lutfen bu sıfatı bu kadar kucumsemeyın admın e sorun bakım sıze ben hacker ım dıyebılecek mı kı sız hacker lık hakkında bu kadar basıt ve kolay yorum yapıyosunuz...

butun sorulara cvp verılır hıc soru sorulmaz!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

RigeL bunu yazdı:

programlama bilen herkes hacker vb. sifatlara sahip olamaz ama programlama bilmeyen hacker,cracker vs. olmaz. zira milletin yazdigi programlarla iş gören (bunlara en basitinden exploit,dos araclari,listpathler vs. örnek verebiliriz) kişilere direk olarak script kiddy yahut lamer sifati getirilir. iş programlama,network,kriptografi,web programlama,çeşitli sistemler öğrenmeklede bitmiyor.. en üst seviyeye ulasmak......

yok yaaa hacker denen adam Allah mi ki her seyi kendi basina yapsin?

hacker da olsan lamer de olsan zike zike baskalarinin yaptiklarini az yada cok kullanacaksin... her sefer kimin omru yeter exploit hazirlamaya?

bence yaratici + yikici adama hacker denir... baskasinin programini da kullansa yeni birseyler uretip biseyleri hackliyosa hackerdir ( ki ben degilim :D )

Toplam Hit: 2444 Toplam Mesaj: 8