folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Halkbank Sanal Pos Kullanımı (3D-Half)

Halkbank Sanal Pos Kullanımı (3D-Half)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba. Halkbank'ın sanal pos unu kullanıyorum. 3D-Half kullanarak kullanıcıyı sms ekranına göndermeden para çekme işlemi yaptırtmak istiyorum. Şuan sistem kurulu sms ekranına gelerek ödeme alabiliyorum ancak sms ekranına düşmeden ödeme almasını sağlayamadım. Daha önceden kullanan, fikri olan var mıdır ?

since 2005 // tbt
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

bankayı arayıp 3d yi kapatman lazım onun için. Ama yasal süreç gereği 3d zorunlu oldu yeni verilen poslarda diye biliyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek

Hocam sms zaten 3d için 3d half diyebilmen için yarım sms gitmesi lazım benim mantığıma göre. Ayrıyetten o sms ekranını görmeden ödeme alma işinde çok zarara uğrarsınız

Real Eyes Realize Real Lies
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı

bankayı arayıp 3d yi kapatman lazım onun için. Ama yasal süreç gereği 3d zorunlu oldu yeni verilen poslarda diye biliyorum.

Hocam az önce asseco ile görüştüm. Bu işlemin mümkün olduğunu, uygulamak için de 3d half kullanmam gerektiği söylendi, konuyu onun üzerine açtım.

since 2005 // tbt
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı
    cemnet bunu yazdı

Hocam az önce asseco ile görüştüm. Bu işlemin mümkün olduğunu, uygulamak için de 3d half kullanmam gerektiği söylendi, konuyu onun üzerine açtım.

Hocam müşterinin sepeti tamamlama sayfasında mı kullanacaksınız yoksa kendi panelinizde mi ? Ayrıyetten banka size bunun için döküman verebilir vermesi de gerekmekte bu hizmeti sağlıyorsa

Real Eyes Realize Real Lies
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

3d pay kısmını banka aktif veya pasif olarak ayarlıyordu yanlış hatırlamıosam halk bank sanal pos girişinden yönetim menüsünden 3d secure3d ayarları gibi bi yer vardı orda opsiyonel olarak değişitirebiliyorsan değişiklik yapıp sonrasında post işlemlerini 3d sistemlerde 

https://sanalpos.halkbank.com.tr/fim/est3Dgate

bu adrese yapıyorken 3d olmadan yapılan ödemelerde 

https://sanalpos.halkbank.com.tr/servlet/cc5ApiServer

bu adrese yapman gerekiyordu yani baya zaman geçti şimdi sistem nasıl emin değilim?Birde kullanılan eticaret yazılımı nedir ?

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı

3d pay kısmını banka aktif veya pasif olarak ayarlıyordu yanlış hatırlamıosam halk bank sanal pos girişinden yönetim menüsünden 3d secure3d ayarları gibi bi yer vardı orda opsiyonel olarak değişitirebiliyorsan değişiklik yapıp sonrasında post işlemlerini 3d sistemlerde 

https://sanalpos.halkbank.com.tr/fim/est3Dgate

bu adrese yapıyorken 3d olmadan yapılan ödemelerde 

https://sanalpos.halkbank.com.tr/servlet/cc5ApiServer

bu adrese yapman gerekiyordu yani baya zaman geçti şimdi sistem nasıl emin değilim?Birde kullanılan eticaret yazılımı nedir ?

Sağol hocam bir bakayım. E-Ticaret için kullanılmıyor sistem normal kullanım amacından biraz farklı şekilde panelden kullanılıyor hocam

since 2005 // tbt
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam devlet işi yapmıyorsan halkbank, vakıfbank bu ikisinden uzak dur derim. Destek almak istediğinde sürekli template cevaplar veren birileri oluyor.

Özene bezene yaptığım bir proje vakıfbankın 3D ödemesinde (banka tarafindaki pencerede) ok butonuna çift tıklayan kullanıcılarda çift para çekiyordu

Hatayı bildirdik 1 ayda anlayan bi insana ulaştık 3 ay geçti hala çözülmedi

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam devlet işi yapmıyorsan halkbank, vakıfbank bu ikisinden uzak dur derim. Destek almak istediğinde sürekli template cevaplar veren birileri oluyor.

Özene bezene yaptığım bir proje vakıfbankın 3D ödemesinde (banka tarafindaki pencerede) ok butonuna çift tıklayan kullanıcılarda çift para çekiyordu

Hatayı bildirdik 1 ayda anlayan bi insana ulaştık 3 ay geçti hala çözülmedi

Hocam benim isi yaptigim kurum tercih etmis. Suan internete acik olsun olmasin odeme alabilinecek bir sistem kurmaya calisiyorum. Direkt olarak pin numarasi ile islem alabilecek bir servisleri olup olmadigiyla alakali donus almaya calisiyorum asseco dan. Kisacasi amacim sistemin sanal pos degil de normal pos gibi calismasini saglamak, her kart ile islem yapabilmek istiyorum internet alisverisine acik olsun/olmasin. Baska onerin varsa yazarsan cok makbule gecer seyh. Eyvallah.

since 2005 // tbt
Toplam Hit: 2067 Toplam Mesaj: 9
sanal pos