folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ham Sunta Dolgu İçin Macun Mu Dolgu Verniği Mi ?

Ham Sunta Dolgu İçin Macun Mu Dolgu Verniği Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hacilar, ham suntadan bir masa ve kitaplık yapacağım. Daha sonra da beyaza bomayı düşünüyorum. Ancak ham suntaya doğrudan boya uygulanamıyor sanırım emici özelliğinden dolayı.

Bu durumda araştırmalarıma göre 2 seçenek kalıyor.

1- Lake Macun

Bu seçenek biraz zahmetli, macunu hazırla, macunu bir kaç kat çek, macunu zımparala , daha sonra boyama işlemi. 

2- Poliüretan Dolgu Verniği

Bu kardeşimizle ilgili detaylı bilgi bulamadım, ben bu ürünü doğrudan ham suntada dolgu malzemesi olarak kullanabiliyor muyum. Yani iş görür mü. 

Açıkçası işin içinden en kısa şekilde çıkmayı düşünüyorum, boyama yüzeyinin böyle düzgün adam akıllı bir şey olmasını istiyorum. Dolgu verniği + Boya şeklinde gidebilirsem çok güzel olacak.

Boya işlemi için sprey boya iş görür mü yoksa suntayı boyamak için nasıl bir boya kullanmam gerekir.

Öptüm.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

hocam sprey boya ile doğrudan boyayınca güzel görüntü olmuyor. önce bi astar  gibi bir olayı gerçekleştirmek gerekiyor sanırım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

hocam esim yapıyor bu tarz seyler ham sunta yerine mdf al istersen ama akrilik sanat boyası al beyaz birde bauhausta falan satılan desen fırcaları al uygula 1kg boya 10 tl fırca 8 tl bide ustune sprey vernik at resim yüklerim birazdan 

edit: istersen tabancayla boyayabilirim diosan tabanca bosta duruyor kargolayım boya geri gönder

clogu tarafından 11/Oca/16 13:40 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sagolasin haci, bedavaya ham sunta buldum ve kestirdim parcalar hazir. Suan ham suntayi nasil dolgularim yengeye onu sorarsan iyi olur :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Hocam bak; ahşap olan yerde mutlaka vernik olur. Vernik olmazsa olmaz. Ayrıca direk renkli cilalar var. Kahve tonlarında ama sonradan üzerine yağlı boya yapılabilir diye düşünüyorum.

EDİT: Yağlı boya olmaz hocam ya. Deforme olur o. Sen en iyisi onu bir güzel renkli vernik ile boya ve öylece kullan. En temizi.

NaZi_ tarafından 11/Oca/16 13:51 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

hocam beyaz boya hatayı cok belli eder o yuzden önce cok ince astar boyası yada ucuz olsun dersen plastik boya ile boya. Arkasından cok ınce bır zımpara gec. üstine normal istediğin renk ahsap boyası kullan.

Sprey boya işini kolaylastırır. Boyaması falan kolaydır direkt sunta ustune uygulasanda olur astar atıp uygulasanda. Ama tabi biraz maliyetli olur olculer buyukse.

Ama ne yaparsan yap en uste koruyucu bi vernik at onu kesınlıkle sprey kullan cunku fırca uygulama kalın olursa ız yapar.

sanırım boyle bıseyler yapacaksın ıksıde el yapımıdır

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    clogu bunu yazdı

hocam beyaz boya hatayı cok belli eder o yuzden önce cok ince astar boyası yada ucuz olsun dersen plastik boya ile boya. Arkasından cok ınce bır zımpara gec. üstine normal istediğin renk ahsap boyası kullan.

Sprey boya işini kolaylastırır. Boyaması falan kolaydır direkt sunta ustune uygulasanda olur astar atıp uygulasanda. Ama tabi biraz maliyetli olur olculer buyukse.

Ama ne yaparsan yap en uste koruyucu bi vernik at onu kesınlıkle sprey kullan cunku fırca uygulama kalın olursa ız yapar.

sanırım boyle bıseyler yapacaksın ıksıde el yapımıdır

abi bunları yengemi yaptı ?

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

boyası çizimler malzeme secimi herseyi ona ait kitaplık bauhausta kestirdik 8mm mdf den.  Çalışma masası ayakları hazır satılıyor zaten tornacılarda. Ön kısım ve kapaklar sitelerde freze de hazır yaptırıldı onun gerisindeki herseyin montajını falanı birlikte yaptık.