Hamachi Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkknight
    darkknight's avatar
    Erkek
    yaa abiler bi hamachiden cs oynicas ağı kurduk ağa girdik 3 kişi ağıda ben kurdum şimdi oynamak için b-normak cafedeki gibi play on lan mı dices yoksa play online diip internetten mi oynicaz yine çünkü orda normal lan bağlatısından oynayın diodu uraştık olmadı

Son Kozum Olsun Zorda Sukunet...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi
    abi diilim ama play on lan diyerek yada console dan oyunu kim kurdusa onun ip ekliosun add to servers diip öle oynayabilirisn

rüyaları gerceklestirmenin en guzel yolu uyanmaktır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi
    find server>>>>>>>>>> favorites>>>>>>>>>>add server tam böle

rüyaları gerceklestirmenin en guzel yolu uyanmaktır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

darkknight hamachinin hangi versiyonunu kullanıyosun bilmiyorum ama http://www.hamachi.cc/ den son versiyonu çekmeni öneririm ki anlatacağım ayarlar şimdi hatırlayamadığım bi versiyondan öncesinde yok. Zaten 1 küsür MB kota mota da doldurmaz.

Muhtemelen oyunu biriniz kurup diğeri lan game'den oyuna girmeye çalışınca

LAN servers are restricted to local clients (Class C)

diye bir hata ile karşılaşmıştır. Bunu düzeltmek için oyunu oynayacak herkesin değil ancak oyunu kuran kişinin anlatacağım ayarı yapması gerekir.

Hamachiyi açıyosun, CS oynayacak olan herhangi birinin üstüne sağ tıklayıp Advanced'i seçiyosun. Açılan pencerede "Peer VPN address" kısmındaki ip yi hemen altındaki "Peer VPN alias" kısmına yapıştır. Diyelim ki yapıştırdığın ip "a.b.c.d" diye bi ip. Senin ip'ne de (hamachinin asıl ekranında en üstte yazar) "e.f.g.h" diyelim. Bu az önce aliases kısmına yapıştırdığın ip'nin 2. kısmını yani benim "b" diye adlandırdığım numarayı kendi ip'ndeki "f" ile değiştir. Sonuç olarak aliases'ta "a.f.c.d" olan bi ip numarası kalsın. Bu anlattığım adımları oynayacak olan diğer kişilere de uygula. Sorunsuz bi şekilde oynarsınız.

Kusura bakma bayık ve aptala anlatır gibi anlattım ama bu saatte bu kadar.

Senin asıl soruna gelince "Find Servers>Lan" kısmından görücekler senin kurduğun oyunu diğerleri.

Metallica Rules
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkknight
    darkknight's avatar
    Erkek
    sağolun gerçekten çok ii oldu bu

Son Kozum Olsun Zorda Sukunet...
Toplam Hit: 2454 Toplam Mesaj: 5