folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Hangi Algoritma Kitabı Daha İyidir?

Hangi Algoritma Kitabı Daha İyidir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar, kendimi geliştirmek için algoritma kitabı bakıyordum. Karşıma bu ikisi ciddi gibi geldi. Tercihiniz ne yönde olurdu?

1)

https://www.amazon.com.tr/Algoritmalar-Robert-Sedgewick/dp/6053209724/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=algoritma&qid=1628105593&sr=8-1

2)

amazon.com.tr/Algoritmalara-Giriş-Thomas-H-Cormen/dp/6053556491/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=algoritma&qid=1628105593&sr=8-2

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bu iki kitap da meşhur ama kırmızı olanın ben daha çok tavsiye edildiğini gördüm

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

İlk sıradaki.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

ikiyi bilmiyom 1 güzel ama tavsiye ederim

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

İkinci kitabın yazarı daha sonra unlock algoritm diye bir kitap yazdı o da iyidir. Her iki kitapta derslerde okutulur; okul için istiyorsan hocanın dediğini al.

kendin için istiyorsan her dile göre temel algoritmaları ve patternleri anlatan kitaplar var

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

İkinci kitabın yazarı daha sonra unlock algoritm diye bir kitap yazdı o da iyidir. Her iki kitapta derslerde okutulur; okul için istiyorsan hocanın dediğini al.

kendin için istiyorsan her dile göre temel algoritmaları ve patternleri anlatan kitaplar var

Kendim için istiyorum, tavsiye kitapların varsa lütfen belirt. Birlikte algoritma çalışacağım birisi var. Bu arkadaşın ingilizcesi yok gibi ama programlama hakkında okuldan var. Bu sebeple Türkçe kitap veya kitaplar olursa daha uygun olur. Olmadı İngilizce kitaplar da olur, ben çevirmeye çalışırım eğer işe yararsa.

Edit: Bold olan kısımdaki kaynakları bulmayı öğretirsen harika olur.

Dark_Lord tarafından 05/Ağu/21 23:02 tarihinde düzenlenmiştir

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/grokking-algorithms-kitabi-243922

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 2255 Toplam Mesaj: 7
kitap bilgisayar kitapları