Hangi Dil Hangi Kitap?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkyWaLKeR
    SkyWaLKeR's avatar
    Erkek
    Ben yazın kendimi programlama dili öğrenmeye vermek istiyorum..

Şuan elimde
    Visual Fortran 6.1
    ve Visual Basic 6.0

var bunlardan hangisi daha iyi hangi kitap bana en yararlı olur veya bu siz sen bunları bırak şunu (C++ /C /C# --- Delphi -- Paskan) bul ve şu kitaptan öğren diye birşey söyleyebilirmisinz?

Bide Holyone"dan bşir isteğim olacak;
    Bölümler/dökümanlardaki code crackinge girişin devamını yapabilecekmisin..

Hex workshop u kırdım.. aynı yöntemle mircide kırdım adını hatırlamadığım 1 şeyi daha kırmıştım ama her dediğin gibi her programda işe yaramıyor (exe dosyasını açtığuımda daha ilk aşamadaki (Şuan adını hatırlamıyorum ama sanırım dialog referenses idi) seçenek kapalı bu yüzden devam edemiyorum)

Yardımlarınızı bekliyorum..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    genclixx
    genclixx's avatar
    Erkek
    paskan ne dayı ya
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkyWaLKeR
    SkyWaLKeR's avatar
    Erkek
    Yanlış yazdığımı gördüğümde çoktan iş işten geçmişti..

Sonra düzeltme diye Paskan deil Pascal diye yazacaktım ki "Bakayım önce kim paskan ne dayı ya Diye Atlıycak yapacak göreyim" Dedim..

Atlayanıgördüğümüze göre düzeltmemi yapayım

Pascan Değil Pascal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MohEmre
    MohEmre's avatar
    Erkek
    onun nedeni exe compress
    exetools.coma gir indir decpmpres proglarını
    ya da Holy i bekle :D

This time, action must speak louder than words...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoScU_BaBa
    NoScU_BaBa's avatar
    Erkek
    nerden billelim kardeşim biz ermişmiyiz bea

seveni zıkerler zıkeni severler artık anlayın nedemek isteddimi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkyWaLKeR
    SkyWaLKeR's avatar
    Erkek
    Ermiş olanlar cevap yazsın diye attım başlığı zaten, senin için deil..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MohEmre
    MohEmre's avatar
    Erkek
    Abi daha ermedim.Ama nasil yapilcaini biliyorum :)
    exetoolsdan decompresser indir.Yaparsın...
    Hangisiyle yapcaini bilmiosan restorator kullan :)

This time, action must speak louder than words...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    abi programlama dili için söyleyeceğim şu
    eğer hiç bişey bilmiyorsan ilk önce visual basic öğren
    daha sonra da c++ öğren
    bence en iyisidir
    eğer c++ yı biliyorsanda delphi öğren
    eğer delphiyi biliyorsan assembly öğren :D

Zimbabwe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myxparadise
    myxparadise's avatar
    Erkek
    Olurmu öle hiç bişi bilmiyon vb öğren sonra C++ öğren. Baba sen onalrı boş ver. C öğrenecem diyosan sana kusura bakma ama hamamllık edersin derim. C++ öğrencem diyosan Eh biraz sosyetik hamal olursun. Bir bilgisayar programcısı olmak gibi bir niyetin varsa kesinlikle C# öğrenmelisin. C# 100% nesne yönelimli bir programlama dilidir. ( Hatta zaman zaman düşünüyorumda nesne yönelimli değilde nesnenin ta kendisi :) ). C ve C++ gibi bir dil öğrenme niyetin varsa hemen C# bunu seç. .NET programlama, ileride yaralarını göreceksin. Bak şimdi sana bişilerden bahsetmek istiyorum. İlk zamanlarda C vardı. Progamcılar bu dili güçlü uygulamalar geliştirmek için yazdılar. ( Windowsun programlandığı dil) Ancak bilgisayar her zaman çok büyük ve güçlü programlaara ihtiyaç duymuyor. Orta seviyeli bir program üretmek içinde C kullanılıyordu. Tabi küçük bir program yazmak için büyük ve karmaşık kodlar yazmak programcıları yoruyodu. Bu yüzden C++ daha kolay şekilde programlar yazmak için geliştirildi. Microsoft Visual Basic dilini çok güçlü olması gerekmeyen çabuk uygulamalar geliştirmek için oluşturdu. Senin seçimin burada ne istediğine bağlıdır. Çok büyük bir programcı olmak gibi bir niyetin varsa öncelikle sana kolay gelsin tüm dilleri öğrenmen lazım. artık 20 yılın mı gider 30 yılınmı bilmem) ama işyerlerine vb benzeri gibi yerlere basit ama güçlü programlar yazma gibi bi niyetin varsa Visual Basici öneririm. Çünkü bence dünyada öğreneilmesi en kolay programlama dilidir. Hem C gibi güçlü hemde Visual Basic gibi kolay öğrenilebilir ve uygulanabilir bir dil olan C# ortaya çıktıktan sonra sana önerebileceğim tek programlama dili C# tır. VE Sefer Algan'nın Her yönüyle C# kitabını sana öneririm. Ama visual basic te olabilir. C ve C++' kesinlikle tavsiye etmem. acayip kasman gerekir bi kitaptan bir dili öğrenmek kolay iş değil. Bi arada sivri zekalar çıkıyor. işte Vbasic de neki delphi varken yada c veya C++ varken diyolar. Evet aslında haklılar ama söyledikleri ileri derece uzaman bilgisayar programcları için geçerli. Yanibunu söyleyenlerde aslında o( övdükleri dil) dilin minetlerinden yararlanmayan kişiler. Basic Pascal vb gibi dilleri aklından bile geçirme. Çocuk işşi onlar. Ben fazla kasma derim. Direk C# hele şunu hiç yapma C++ öğreniim sora C# öğreneirim. Nah öğrenirsin. Bildiklerinin çopğunu bir kenara bırakıp bir çok şeyi (önemsizde olsa) tekrar öğrenmek zorunda kalıyortsun. Neyse kafanı karıştımamış olmak istemem. Dediğim gibi Sefer algan'ın Her yönüyle C# kitabını al. Hatta bu kitabı bedava temin etme şansında var. www.cshapnedir.com. bu siteye gitordan bilgi alırsın.
    myxparadise@hotmailturk.com
    Bulut Paradise/İzmir

How happy is the person who says I'm a TURK!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    alıntı:"Olurmu öle hiç bişi bilmiyon "
    bu söz banamıydı

madem bana
    ozaman beni boşu boşuna visual basice moderator yaptılar dimi ??

Zimbabwe
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkyWaLKeR
    SkyWaLKeR's avatar
    Erkek

Sene 2011 olmuş C# öğrenmeye kullanmaya yeni başladım, güzel de ilerliyorum :)) Mesajı okuyunca duygulandım ya :))

Toplam Hit: 1671 Toplam Mesaj: 11