Hangi Firewall?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ege
    ege's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar 8 PC'den oluşan bir domain yapım var, Windows server 2003 std üzerinde koşuyor.Server'ı AirTies marka adsl modemle internete bağladım (biliyorum çok çılgınca) işte bu çılgınlığa bir son vermek için adsl modemin arkasına bir firewall almayı düşünüyorum acilen önerebileceğiniz orta profesyonel bir firewall marka ve modeli var mı acaba?Netgear,Juniper,Billionton...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Yazılımsal olarak düşünebilirsin biraz topolojiyi degiştirip İpSEC kurabilir yada 3. parti bir firewallda kullanabilirsin Juniperlar daha core için kullanılıyor pahalı olurlar Cisconun 2. el ucuz 500 serisi Pix firewalları olucak bir bak.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ege
    ege's avatar
    Erkek
    yazılımdan çok kutu olarak almayı düşünüyorum , bu yüzden kullandığınız ya da bilgi sahibi olduğunuz benim sistem için ideal olabilecek marka ve model alternatiflerini bekliyorum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    computerwolf2
    computerwolf2's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Şimdi dedigim gibi Juniper daha çok core networkler için kullanıldıgından pek senin sistemin için önermiyorum ama senin düşüncen.Eger ilerde genişletmeyi düşünüyorsan networkünü modüler bir cisco switch yada router alabilirsin ve üstüne istedigin modülleri takabilirsin bu daha pahalı bir çözüm olsada hem adsl hem switch hemde layer 3 çözüm sunucaktır.Bunun haricinde yine ciscosunun orta ölçekli 500 serisinden bazı modelleri var bakabilirsin.Eger Vpn için tunneling yapıcaksan en iyi çözümlerden birini sunuyorlar.Bunlar haricinde bazı firmalarında çözümleri var ama direk onlarla çalışmadıgım ve sadece duyumlarım oldugu için yorum yapamıcam.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ege
    ege's avatar
    Erkek
    Cisco ASA serisi 5505 serisini beğendim ama abicim çok pahalı alet ya.Bir de bunun haricinde Netgear ın da başarılı olduğunu duydum ama bir türlü model bulamadım kendime uygun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ege
    ege's avatar
    Erkek
    ege bunu yazdı:
    -----------------------------
    Cisco ASA serisi 5505 serisini beğendim ama abicim çok pahalı alet ya.Bir de bunun haricinde Netgear ın da başarılı olduğunu duydum ama bir türlü model bulamadım kendime uygun.
    -----------------------------
    http://www.netgear.com/Products/VPNandSSL/WiredVPNFirewallRouters.aspx netgera için birkaç örnek işte budur dediğiniz var mı içlerinde?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    abi şimdi baktımda yolladıgın ürün güzel vpn tunneling çok önemlidir özellikle başka ofislerinizde varsa kritik bir uygulama hani kafana yattıysa al.Birde Asa5500'ler daha büyük kurumlar için ben sana 500 serisi diyorum ondan :) Hdsl destekli bir routerda düşünebilirsin ama onların spam koruması yok sanırım.Sen tam olarak firewall'un işlevini ve kurumdaki pclerin topolojileriyle beraber işini söylersen tam bir ürün sunabilirim.Burda şeyde önemli uzaktan baglanıyormusunuz yoksa sadece çıkışımı kontrol edicek extrenet varmı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

donanimsal bi checkpoint kur kafan da datan da rahat olsun ama biraz tuzlu 

kucuk ve ucuz modelleride var sofabox gibi

zyxel inde vardi bi ara arastirip kullananlara sordugumda memnun olduklarini soylemisti onuda arastirabilirsin 

almadan once su planlamayi yap, ne icin kullanacaksin, ilerde topoloji buyurmu ? fazladan isler yapmak isteyebilirmiyim vpn, ipphone vs

bunlari degerlendir ona gore bi firewall al derim. 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    donanımsal dememiş olsan isa server diycektimde donanım istiyosun

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 2687 Toplam Mesaj: 10