folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hangi İşlemciyi Almalıyım?

Hangi İşlemciyi Almalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam 3600 6 çekirdek, 3700x ise 8 çekirdek. ayrıca 3700x ile gelen fan sıvı soğutmalara yakın performans sergiliyor.

en az bi 5-6 sene kullanırım diyorsanız almışken 3700x almanızı tavsiye ederim.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Öncelikle benden çok @KotomineKirei hocamın emeği vardır. Herşey için teşekkür ederim

Ryzen işlemcilerde 3.tip stock fan geliyor bunlardan en iyisi Wraith prism fan. bu da X modellerinde bulunuyor.  3600 iyi bir işlemci ama sırf fandan dolayı bile 3700x tercih edilmesi gerek. İnternette birçok test var zaten bakarsınız çoğu render kullanıcıları 3700x tercih ediyor, sebebi genel performası testlerden daha iyi olması.

Anakart güncel ve kemikli bir kart olmasını istedim bu yüzden az tuzlu kaçtım ama memnumun. Ekran kartı olarak daha iyi bir model tercih edebilirsiniz ama RTX 2060 render performansını çok inceledim buna karar kıldım Nvidia studio driver kurulumu yaptım  . Powersuplly 750w ve üstü olması gerek render alırken çok zorluyor güç olarak.

https://forum.donanimhaber.com/3d-max-ve-render-pc-tavsiyesi--140982103

bu konuda çok tartıştılar bazıları gpu ya bazıları cpu'ya yüklenin diyor. çok kafa patlattım böyle orta seviye bir pc kurdum ki şuan ki fiyatlar çok yüksek ben 6300tl topladım hepsini. Lumıon da testlerde tavsiye edilenin üstünde yani en üst klasmanda değer aldım. Sony vegas vb uygulamarlarda keza öyle. ben şuan için çok memnunum. eğer denememi istediğiniz bir program ve ya test varsa söyleyin yapıyım alacaklara bir fikir olur.

Bu sistemde X570 bir anakart kullanman daha iyi olmaz mıydı hocam ? Yada hiç gerek yok mu diyorsun ?

Hocam olurdu büyük ihtimalle ama b450 anakartlarda 4.seri ryzenları destekliyecek. Ama söyle bir mantık kurdum ben bu sistemi toplayım 4 5 sene bana yetsin sonra anakart işlemci ekrankartını güncel sekilde değişimini yapıyım, bu yüzden ekonomik bir sistem kurmaya çalıştım

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

@Atakan teşekkür ederim. Yardımcı olabildiysem, hele bi de sistemden memnunsan ne mutlu :) 

bütçe ile de alakalı ama kimisi anakartı farkı tercih edebilir. X570 gibi vs vs. Ama sisteminin iyi olduğunu düşünüyor, konu sahibine de tavsiye ediyorum. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 1729 Toplam Mesaj: 14
amd işlemci ryzen