folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Hangi Telefon, Huawei P30 Pro Mu Samsung S10 Plus Mı İphone Xs Max Mı?

Hangi Telefon, Huawei P30 Pro Mu Samsung S10 Plus Mı İphone Xs Max Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    aksata bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    aksata bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Saydığın cihazların hepsi seni 4-5 sene boyunca rahat götürür. Ama bir telefona 9.000 lira vermek ? Bilemiyorum. Müsriflik gibime geliyor.

Bu kadar pahalı telefonların yerine hazır fiyatı ucuzlamışken Xiaomi Mi 8 al takıl derim. Snapdragon 845 işlemci öyle kolay kolay eskiyecek bir işlemci değil.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/115238-143967/xiaomi-mi-8_samsung-galaxy-s10e/

Hangisinin ömrü daha uzun olur. Özellik sağlamlık vs?

-Sağlamlık konusunda Mi 8'in kronik sorununu duymadım. Duyan, bilen varsa söylesin. S10E yeni çıktığından kronik sorunlarının ortaya çıkmasına daha var.

-Sağlamlık konusunda kılıfsız kullanırsan ilk yere düşmede ekran kırılıyor. O biraz kullanmana bağlı. Yere düşürmeyeceksin. Mi 8 için psikopat bir Rusun yaptığı 1 saatlik dayanıklık testi var: https://youtu.be/J7omfMM45E4

-Yedek parça konusunda Xiaomi üstün zira Aliexpress'te ekranı falan gırla. S10E'de ekranı kırarsan en az 1.000 lirayı gözden çıkar.

-Yarın öbür gün satmak istesen Samsung'u elini öpene satarsın. Xiaomi bozulana kadar senle kalır. Piyasası yok.

-Kamerada Samsung iyidir, Xiaomi'de iyide yazılımı kötü. Lensi iyi kullanamıyor.

-Yazılım konusunda Xiaomi Snapdragon işlemci sayesinde üstün. Lineage rom falan bir sürü custom rom desteği var. Xiaomi Android 9'dan sonra desteği kesse bile yıllarca custom rom ile devam edersin. Samsung Exynos işlemcinin kaynak kodlarını vermediği için custom romlar tam stabil değil.

xiaomi alacaksan mi8 lite daha mantıklı değil mi fiyat açısından şimdi ekranlarıda aynı şekilde daha ucuz  lcd+dokunmatik = 200 TL

mi8 in ise ekranları 600 TL fln.

İlla alt segment Xiaomi alacaksan Mi 8 SE daha mantıklı. Lite'ın kronik sorunları var. 

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-p-smart-2019.html

https://tr.aliexpress.com/item/Huawei-P-Ak-ll-2019-LCD-ekran-ekran-i-in-Huawei-P-Ak-ll-2019-I/32969023481.html?spm=a2g10.search0104.3.8.518a2a03C87Njs&transAbTest=ae803_5&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_10_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536%2Csearchweb201603_35%2CppcSwitch_0&algo_pvid=110068eb-ef69-45f4-9ef1-5b5065d199ee&algo_expid=110068eb-ef69-45f4-9ef1-5b5065d199ee-1

yedek parça olayında huawei daha mantıklı gibi sanki. hem resmi distrübütör de var. 

peki custom rom var mı bunlarda kirin işlemci var

kronik sorunu var mıdır.?

2)

xiaomi lite xiaomi se den çok satıldığı için kronik sorunlar ortaya çıkmış olmasın. xiaomi se nin de kronik sorunları olabilir. ama az satıldığından billinmiyor da olabilir?

aksata tarafından 24/Nis/19 22:07 tarihinde düzenlenmiştir

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Huawei'de bırak custom romu cihaza root bile atamıyorsun. Apple gibi desteği kestiği an cihaz o sürümde kalıyor ömür boyu. Uzun süre kullanacaklara Huawei artık önermiyorum o yüzden.

https://www.tahribat.com/forum/huawei-bootloader-kilidi-acma-kodunu-vermeyi-durdu-236230

mkyb tarafından 24/Nis/19 22:06 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    ....
    -Yazılım konusunda Xiaomi Snapdragon işlemci sayesinde üstün. Lineage rom falan bir sürü custom rom desteği var. Xiaomi Android 9'dan sonra desteği kesse bile yıllarca custom rom ile devam edersin. Samsung Exynos işlemcinin kaynak kodlarını vermediği için custom romlar tam stabil değil.

İşlemcilerin Kaynak kodları mi var ya. Bence sen başka birşeyle karıştırıyorsun..

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek
    aksata bunu yazdı

antutu puanı olarak samsung fark atmış. Samsung un ekranları ciddi manada güzel renkli gösteriyor. İstersen bir mağazaya git iki telefonun ekranlarını da karşılaştır.

Bence s10e al. çok zarif bir tasarımı var. cepte de rahatsızlık vermez. 6 " üzeri telefonlarda nasıl rahat ediyorsunuz anlamıyorum.

s10e kullanıyorum hocam ben de. Çok kibar, çok da memnunum ayrıca s10+ dan daha hızlı testlere göre. 

Aynı sizin gibi büyük telefonlardan çok rahatsızdım. 6 yıl ip5s kullandım 2-3 hafta kadar önce s10e aldım.

HC
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

Sana note8 satayım. Çift simli Her şeyi pırıl pırıl. Tek kusuru pasaport kaydı yapman lazım. Birinci hat kapandı ama ikinci hattı uzun zamandır kullanıyorum hala bi ses yok. Sadece sana özel bugünlük 1800 e bırakırım 

osmaman tarafından 25/Nis/19 15:53 tarihinde düzenlenmiştir

İmza mı? O da ne demek?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

Ben p30 pro diyorum

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    ....

İşlemcilerin Kaynak kodları mi var ya. Bence sen başka birşeyle karıştırıyorsun..

Yorumlayarak konuşuyorum...

İşlemci driverı gibi düşün hocam. Custom rom yazabilmek için ya stock romdan sökülecek (sökülemiyor bildiğim kadarıyla) ya da firma sahibi yayınlayacak.

Yanlışım varsa düzeltin.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    ....

Yorumlayarak konuşuyorum...

İşlemci driverı gibi düşün hocam. Custom rom yazabilmek için ya stock romdan sökülecek (sökülemiyor bildiğim kadarıyla) ya da firma sahibi yayınlayacak.

Yanlışım varsa düzeltin.

Rom(? bunların yüksek akım ile yazılabilenleri var diye okumuştum) ile işlemci biraz farklı gibi.

Açıkçası ben dâhâ çok yazılım kısmından değil de, işlemcilere de ,donanım olarak Tersine Mühendislik yapılabildiğini okumuştum, Bilgisayar dergisinin birinde. Muhtemelen, Chip.  Az muhtemel; Byte,PcLite ,PcNet vb.

Çok emin değilim ama, işlemcilere vakum'lu(?) laboratuvar ortamında asit(?) ile müdahale edip yapısına,işleyişine dair bir takım bilgiler edinebildiklerini okumuştum. 

Böyle, kaynak kod deyince aklıma, doğrudan günümüz dillerine yakın programlama dillerinin Kod'ları, geldi. 

Sallıyorum; Muhtemelen assembly gibi binary kodlar filan da gerekiyor. 

RitmFarbRacourci tarafından 25/Nis/19 23:43 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Mi9 yada Mi8 Pro

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
Toplam Hit: 2179 Toplam Mesaj: 20
telefon önerisi