Hangi Ülke Sizce Neden ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

teşekkürler güzel yorumlarınız için :)

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Ben de Altea ya da Sicilya arasında kaldım. İkisinde de araba kiralayıp kaptırıp gideceğin yerler var. Altea'dan başlar aşağı tüm endülüsü görürsün. Ben geçen yaz yaptım baya keyifliydi. Sicilya'yı hiç görmedim bayağı da merak ediyorum. Orada da ada etrafında dönersin bayağı yer vardır diye tahmin ediyorum. Bence otur İtalyan kültürü mü İspanyol kültürü mü diye araştır kendince hangisine yakın hissediyorsan orayı seç. Yemekleri yarıştıracaksak italya geçer, ispanya fazla kızartmalı, yağlı :P Gideceğin dönem de önemli; eğer yaz dönemi olursa Alicante gençlerin rağbet ettiği aşırı turistik bir yer. Çok fazla fırsatlar doğabilir :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

Konu sahibinin affın sığınaraktan, Brezilya ile ilgili 1. elden tecrübe sahibi olan rica etsem paylaşabilir mi?

Gidip gezme kalma ve özellikle oradaki sosyal hayat nasıldır?

Bu kardeşinizi aydınlatabilir misiniz?

.. you only have you ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    HyP-X bunu yazdı

Konu sahibinin affın sığınaraktan, Brezilya ile ilgili 1. elden tecrübe sahibi olan rica etsem paylaşabilir mi?

Daha spesifik sorarsan anlatayim

Kiz arkadasi brezilyali muridimiz var o da anlatabilir (:

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Kalanlar hakkında bilgim yok hocam

Mısır, Kahire 

Gürcistan, Tskhinvali 

Moldova, Cricova

Gürcistan, Ozurgeti

Yunanistan, Selanik

Tunus, Beni Khiar

Portekiz, Braga

İtalya, Sicilya Adası

Slovenya, Maribor

İspanya, Altea

طדṮ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

program agh (avrupa gonululuk hızmetı )

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    HyP-X bunu yazdı

Hiç dışarı çıkmadım hocam, orta seviyeden daha az bir ingilizcemle gidip gezmek istiyorum. Aslında olay şu.

Hayatımda herkes gibi yapmak istediğim birçok şey var.

Neden Brezilya sorusundan ziyade şöyle bir açıklama yapayım hocam.

Hayatı olabildiğince basit yaşamayı seviyorum Ama hayatımın bazı dönemlerinde ki hep böyle olmuştur, en üst levelden  bir adet hobimi gerçekleştirmek ya da zorluklarıyla kolaylıklarıyla ve dahası bilinmeyen tarafıyla yaşayarak bunu bir süre uğraş edinmek, beni gerçekten müthiş mutlu ediyor. Neden bilmiyorum. Karakterim böyle.

Amaç kaçak et falan değil, tamamen yukarıdaki amacı güderek gitmek istiyorum. Açık ve net :)

Kendim Orman Mühendisiyim. Orada tabi gidip gezmek başta amacım ama Amazon olsun ve oranın müthiş ormanları gerçekten ilgimi çekiyor.

İmkanını bulursam ve oraların işleyişini tabi gidip görmeden değerlendirmeden zor ama kendime uygun görürsem gerçekten oralarda çalışmak isterdim. 

Hocam Benim tavsiye ricam, gidip gezmek dolaşmak, ama bunları yaparken bu amaç ve isteklerime yardımcı olabilecek direk hap bilgiler :)

Sayın görmüş geçirmiş @izzmarit ablamıs :)

Bu kardeşini bu bilgiler doğrultusunda aydınlatıver.

Üniversiteden bir arkadaşım gemileri yakıp gitti. E son geçen sene Temmuz ayında görüştük.

Sonrasında öldümü kaldımı haber alamıyorum yok ama o Congonhas de idi. Ve bana  gönderdiği resim videolarla ve anlattıklarıyla  kendi halinde sessiz sakin köy gibi biryerdi sanırım.

Çok iş imkanı olmadığını söylemişti. Bir ormancılık şirketinin taşradaki işlerini yürütmek amacıyla orada çalışıyordu. Daha çok madencilik üzerine işler yaptığını söylemişti.

Deli gibi Portekizce kasıyordu şapşik burdayken. Sanırım bunun meyvelerini yemek yerine şuan tropikal meyvelerden yiyordur. :)

Saygılar..

.. you only have you ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    HyP-X bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    HyP-X bunu yazdı

Hiç dışarı çıkmadım hocam, orta seviyeden daha az bir ingilizcemle gidip gezmek istiyorum. Aslında olay şu.

Hayatı olabildiğince basit yaşamayı seviyorum Ama hayatımın bazı dönemlerinde ki hep böyle olmuştur, en üst levelden  bir adet hobimi gerçekleştirmek ya da zorluklarıyla kolaylıklarıyla ve dahası bilinmeyen tarafıyla yaşayarak bunu bir süre uğraş edinmek, beni gerçekten müthiş mutlu ediyor. Neden bilmiyorum. Karakterim böyle.

Amaç kaçak et falan değil, tamamen yukarıdaki amacı güderek gitmek istiyorum. Açık ve net :)

Kendim Orman Mühendisiyim. Orada tabi gidip gezmek başta amacım ama Amazon olsun ve oranın müthiş ormanları gerçekten ilgimi çekiyor.

İmkanını bulursam ve oraların işleyişini tabi gidip görmeden değerlendirmeden zor ama kendime uygun görürsem gerçekten oralarda çalışmak isterdim. 

Hocam Benim tavsiye ricam, gidip gezmek dolaşmak, ama bunları yaparken bu amaç ve isteklerime yardımcı olabilecek direk hap bilgiler :)

Üniversiteden bir arkadaşım gemileri yakıp gitti. E son geçen sene Temmuz ayında görüştük.

Sonrasında öldümü kaldımı haber alamıyorum yok ama o Congonhas de idi. Ve bana  gönderdiği resim videolarla ve anlattıklarıyla  kendi halinde sessiz sakin köy gibi biryerdi sanırım.

Çok iş imkanı olmadığını söylemişti. Bir ormancılık şirketinin taşradaki işlerini yürütmek amacıyla orada çalışıyordu. Daha çok madencilik üzerine işler yaptığını söylemişti.

Deli gibi Portekizce kasıyordu şapşik burdayken. Sanırım bunun meyvelerini yemek yerine şuan tropikal meyvelerden yiyordur. :)

Saygılar..

Hocam o dediklerini de konusuruz ama dur bence cok super bi is aklima geldi. Dunyanin her yerinde ziplining trendi var, az gelismis ulkelere de yayiliyor. Ozellikle ormanlarin icine yapilan tarzda olanlar epey populerlesiyor ve surekli yenileri aciliyor. Buralarda da orman muhendislerine ihtiyac var. Ne dusunursun bilmiyorum seni de tanimiyorum ama su yazdiklarina bakilirsa sana bu is yakisir gibime geldi. Bak soyle bir sey, ormanlara bunlari kuruyorlar ya da bunlari kurduklari yerleri agaclandiriyorlar:

https://youtu.be/1JzqTopILag

sigara değil, balık olan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    HyP-X bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    HyP-X bunu yazdı

Saygılar..

Hocam o dediklerini de konusuruz ama dur bence cok super bi is aklima geldi. Dunyanin her yerinde ziplining trendi var, az gelismis ulkelere de yayiliyor. Ozellikle ormanlarin icine yapilan tarzda olanlar epey populerlesiyor ve surekli yenileri aciliyor. Buralarda da orman muhendislerine ihtiyac var. Ne dusunursun bilmiyorum seni de tanimiyorum ama su yazdiklarina bakilirsa sana bu is yakisir gibime geldi. Bak soyle bir sey, ormanlara bunlari kuruyorlar ya da bunlari kurduklari yerleri agaclandiriyorlar:

https://youtu.be/1JzqTopILag

Hocam bu olayı daha önce gördüm videolarda falan. Ama Orman mühendislerine ihtiyaç duyulduğunu bilmiyordum.

Ve efsane birşey. Ne gibi şartlar isteniyor tabi ha deyşnce gidip başlayamayız ama en azından gitmek ve gezmek yerine yaşayabilmek  için kendime geçerli sebepler biriktiririm. Ona göre kendimi hazırlarken daha bi motive olurum düşüncesindeyim. 

.. you only have you ..
Toplam Hit: 3353 Toplam Mesaj: 30
agh