folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Hangi Ülkeye Neyi Neden İhraç Edersiniz ?

Hangi Ülkeye Neyi Neden İhraç Edersiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.  Hangi ülkeye neyi neden ihraç edersiniz ?

ödevim olan bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.o ülkenin ihtiyaçları ve bizim kar oranımız düşünülerekten cevaplar gelirse güzel olur.

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

Türkiye de çöp olarak atılan tavuk bacağını çin vb. asya ülkelerine ihraç etmek isterdim. Özellikle çinde alışveriş merkezlerinde ve semt pazarlarında bolca satılır. Türkiyeden çok ucuza mal ederek güzelce ambalajlayıp markalaşıp bu sektöre girerdim. Ancak son yıllarda bu artık kısmın türkiye de de atılmayıp dönere katıldığını duyuyorum. İyice araştırmalı.

Bulduğumuzu sanmaktan ziyade , umduğumuzu aramaktayız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Önce ülkemizde yetiştirebileceklerimizin ve işleyebileceğimiz madenlerimizin farkına varalım.. Sonra diğer ülkelerin ihtiyaçlarına ve bizim stoğumuza göre herşeyi ihraç ederiz..

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

takiplik konu

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek

Şimdi aynı malı üreten ülkeler bile maliyet ve kalite çeşitliliğinden dolayı bir birine ihracat yapabiliyor. Devlet ithalatını yasaklamadıysa tabi.

Örneğin; ülkeler araba üretebilir ama ülkeye yabancı arabalarda girer. Burda markalaşma önemlidir.

Birde dünya üzerinde eşit dağılmayan yeraltı ve yer üstü zenginlikler var. Bunların üretimi yapılamayacağından ihracatını ancak o ülkeler yapar.

Türkiye'den genelde yaş meyve sebze gider. Mesela avrupa ve amerikada ki çikolata fabrikalarına fındık ihracatı yapılır. Fındığın ordaki üretim yetersizliğinden dolayı. Şimdi onlarda fındık yetiştiriciliğine başladılar.

Ya da Norveç'te karpuz yetişmiyo diye ihrac etmek isteyebilirsin ama orda karpuz tüketme alışkanlığı olmayabilir. Burda pazarın özellikleri önem kazanır.

Sen ödevin için arap ülkelerine klima ihracını ele alabilirsin.

* Soru bu arada bok gibi. Öğretmenler ödev vermeyi bilmiyor. Lisede hoca bana Ms Office'in tarihi diye ödev vermişti (:

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Bu tavuk bacağı işinde iyi para var.Deli gibi yiyorlar.Aslında bende düşündüm bir ara bendemi denesem diye sonradan vazcaydım.

Örnek aşşağıda kendi çektiğim bir foto :D

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
Toplam Hit: 3479 Toplam Mesaj: 7