Hard Disk Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Depolama-oyun yüklemeleri amacıyla kullandığım önceki Hard Diskim (seagate) oyun silerken çöktü.Dıttt dıttt demeye başladı sonra Sata kablosunu takıp çıkardım kendine gelir gibi oldu sonra bir daha da cevap vermedi.Ses soluk kesildi.Bu daha önce iki kez başıma gelmişti..Bıktığımdan ve hard diskin eskiliğine yorumlayıp yeni bir hard dsik aldım (seagate barracuda hdd 2tb 7200rpm 256mb st2000dm008) Gelir gelmezde Scan disk yaptım sorunsuzdu

demin torrent'ten bu hard diske film indirirken,gene bağlantı koptu bilgisayarı başlattığımda gene dıııtt dıııttt diye uyarı sinyali vermeye başladı

Bilgisayarı kapattım.Eski hard diski canlandırmaya çalışırken Sata kablosunu değiştirmiştim,bu kez de güç kablosunu değiştirdim...

Hatta bilgisayar kasasına gelen güç kablosunu da değiştirdim.Şu an Hard Disk kendine geldi çalışıyor.Ama aynı sorunu yaşayınca kafamda soru işareteleri oluştu.

Problemin kaynağı nedir ? 

İki hard diskte'de mi problem var ?

Bilgisayar'ın Power Suply'ında mı problem var ? Yoksa Anakartta mı bilemedim...

fikri olan varsa yazsın...

Acaip derecede agresifim !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

harddiski kasaya temas ettirmeden deneyim sonucu soylermisin.. plastik birsey yada bez parcası ile teması kesip..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

Depolama-oyun yüklemeleri amacıyla kullandığım önceki Hard Diskim (seagate) oyun silerken çöktü.Dıttt dıttt demeye başladı sonra Sata kablosunu takıp çıkardım kendine gelir gibi oldu sonra bir daha da cevap vermedi.Ses soluk kesildi.Bu daha önce iki kez başıma gelmişti..Bıktığımdan ve hard diskin eskiliğine yorumlayıp yeni bir hard dsik aldım (seagate barracuda hdd 2tb 7200rpm 256mb st2000dm008) Gelir gelmezde Scan disk yaptım sorunsuzdu

demin torrent'ten bu hard diske film indirirken,gene bağlantı koptu bilgisayarı başlattığımda gene dıııtt dıııttt diye uyarı sinyali vermeye başladı

Bilgisayarı kapattım.Eski hard diski canlandırmaya çalışırken Sata kablosunu değiştirmiştim,bu kez de güç kablosunu değiştirdim...

Hatta bilgisayar kasasına gelen güç kablosunu da değiştirdim.Şu an Hard Disk kendine geldi çalışıyor.Ama aynı sorunu yaşayınca kafamda soru işareteleri oluştu.

O modeller öyle bendeki  2TB de 2 sene önce çöktü gitti kurtaramadım.. 

O kadar da söyledim sorun yok deyip geri gönderdiler pnler.. 

hakeme götürecektim ..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Bende ki bütün seagateler çöp oldu. Seagate'ler belli bir süre sonra garanti sorun çıkarıyor. Wester Digital var 4 tane, hiçbirinde sorun yaşamadım sadece birini benim dalgınlığımdan çalışır vaziyetteyken güç soketini oynatım sanırım kartı yandı. Onun dışında hiç sorun yaşamadım hatta bir tanesi windows xp zamanından kalma yaklaşık 12 yılı filan var halen sıkıntısız çalışıyor. Seagate'den uzak duruyorum artık. Giden datalar gittiğiyle kaldı hiç bir şekilde kurtaramadım.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

harddiski kasaya temas ettirmeden deneyim sonucu soylermisin.. plastik birsey yada bez parcası ile teması kesip..

Aynı sorun tekrar ederse tavsiyeni deneyecem...

Güç planınını Dengeliden ---> Yüksek Performansa getirdim

Hard diskin kapanma süresini de hiçbir zamana çevirdim,

bakalım kaynağını bilemediğim soruna karşı bu körlemesine atışlar bir işe yaracak mı ?

şu an hard diski zorlamakla denemekle meşgulüm,oyun falan yükledim bir şey olmadı...

Hard Disk zorlandığında problem ortaya çıkıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

O modeller öyle bendeki  2TB de 2 sene önce çöktü gitti kurtaramadım.. 

O kadar da söyledim sorun yok deyip geri gönderdiler pnler.. 

hakeme götürecektim ..

önceki hard disk 10 senelik seagate,eski bilgisayardan yenisine takıncaya değin hiçbir sorunla karşılaşmadım.Bu hardiski yeni bilgisayara takınca 3 kere çöktü...Biçimlendirip hayata döndürdüm tekrar ama bu sefer olmadı

yeni seagate daha 1 haftalık,Hard Diskle alakalı bir sorun olduğunu sanmıyom..Bu yeni Hard disk takıldıktan üç gün sonra bağlantıyı kopardı,çökmedi bilgiler duruyordu içinde...Sata kablosunu çıkarıp takınca  düzeldi

lakin Torrent'ten dandik bir filmi indirirken,hard disk zorlanmıyorken bağlantıyı koparıp dıııt dıııt diye uyarı vermesi çok garibime gitti...

Ha pardon bir de bu yeni hard diski ilk takarken tanıtmakta da zorlanmıştım,zor tanımıştı bilgisayar...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Bende ki bütün seagateler çöp oldu. Seagate'ler belli bir süre sonra garanti sorun çıkarıyor. Wester Digital var 4 tane, hiçbirinde sorun yaşamadım sadece birini benim dalgınlığımdan çalışır vaziyetteyken güç soketini oynatım sanırım kartı yandı. Onun dışında hiç sorun yaşamadım hatta bir tanesi windows xp zamanından kalma yaklaşık 12 yılı filan var halen sıkıntısız çalışıyor. Seagate'den uzak duruyorum artık. Giden datalar gittiğiyle kaldı hiç bir şekilde kurtaramadım.

10 sene kullandığım seagate de var,1 hafta da bozulan da...Toshiba vardı ilk makinede onu da baya uzun kullanmıştım...

Bu yeni aldığım daha üç günlük :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı
    RaAmLis bunu yazdı

10 sene kullandığım seagate de var,1 hafta da bozulan da...Toshiba vardı ilk makinede onu da baya uzun kullanmıştım...

Bu yeni aldığım daha üç günlük :)

geri mi göndersem acaba ??? düşünüyorum ama sorundan emin değilim,bir ''HD TUNE'' da uzun scan yapıyorum şu an bakalım temiz mi çıkacak ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Pavır saplay ı değiştir bir test etsene... 

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bende de  1 320 birtane 2 TB seaget vardı.. 320 olan 12 senelik taş gibi.. 2TB yi  2011de aldım heralde..  64MB idi sanırım ön belleği.. ama sürekli uykuya alıyordu kendini .. sürekli gıcırdamalar vardı gliching diyordu ecnebiler..  geçmiş olsun..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ocak ayında açtığım konunun neticesini yazıyorum

Sorunun kahramanı yeni Seagate barracuda hdd 2tb 7200rpm 256mb meğer bozukmuş.Bozuk Hard Diski iade edip Amazondan WD  2tb 7200rpm 64 mb yeni bir hard disk aldım 6 aydır sorunsuz kullanıyorum :)

yani ne Anakartta,Power Suply'da,güç veya veri kablolarında hiç bir sorun yokmuş :)

Üst üste iki hard diskin bozuk çıkma bahtsız bedeviliğini de yaşamış olduk...İki kez arşiv kaybına mal oldu :) neyseki yedeği vardı...

Fikir beyan eden arkadaşlara teşekkür ederim...Hard Disk alırken dikkatli olun :) diyecem de nerden bileceğiz hangisi düzgün diye ??? Sanıyorum servise gidip gelmiş sorunsuz dedikleri hard diskleri bir daha satıyorlar...

Toplam Hit: 1002 Toplam Mesaj: 11
hard disk