folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harddisk Alcam Ne Alsam?

Harddisk Alcam Ne Alsam?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canerator
    canerator's avatar
    Erkek

Seagate St3250410as aldım yardımcı olan ve fikir veren herkese teşekkürler.Şu an memnunum bi arkadaşım da bunu kullanıyor(emotion) oda memnun tavsiye ederim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CANN1
    CANN1's avatar
    Erkek
    seagate kullan 16 mb ön bellei olanlardan tavsiyem o yönde ok

Carpe Diem
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canerator
    canerator's avatar
    Erkek
    CANN1 bunu yazdı:
    -----------------------------
    seagate kullan 16 mb ön bellei olanlardan tavsiyem o yönde ok
    Son mesaja bakmamışın :D tamda onu aldım zaten.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turkchaos
    Turkchaos's avatar
    Erkek
    DkN bunu yazdı:
    Turkchaos bunu yazdı:

DkN bunu yazdı:
    seagatelerin tr de kampanyalarla satılmasının sebebi uretici firmanın default olarak hdd icine casus yazılım yerlestirmis olması. sanırım abd yada ab de satısı durduruldu ve piyasadan toplatıldı. buradada bazı donanım sitelerinde haber oldu ama ne bilen var ne takan. exa.com.tr den bak fiyatlara, butcenin dısında benim onerecegim cift w.digi 10k rpm raptor alıp raid 0 kullanmaktır.

hadi be atma....

Diski aldığında zaten formatlıyorsun içinde bi bok kalmmıyo, sende salla bakalım. ulan ben segatede staj yaptım. 
    Adamın işi gücü yok sana casus yazılım koyacak.
    disk teknolojisinde casus yazılım olmaz. Bu insanların güvenini sarsar. Soruyosan Seagate ya da yan ürünü maxtor böyle birşey yapmaz. 
    Dünyanın en iyi hdd sini üreten bir şirket bunu yapamaz.bu arada ben nedense toplatıldığını hiç duymadım, çalışan arkadaşlarda böylebişey demedi, 
    eğer kanıtlarsan arkadaşlara sorar doğrusunu söylerim ama,disk bize geldiğinde ham dır. yani herhangi bir format işleminden geçmemiştir. 
    sonra biz bu diskleri alırız. ayırma birimlerini hdd nin başlangıcı olan genelde boot sector dediğimiz yere hdd nin disk formatını ve  değişik bilgiler içeren bölümüne yazar ve disk o zaman kullanılır hale gelir. 1. si 16kb a hadi casus yazılımı sığdıramaz. çünkü zati bir kısmı da hdd tarafından kullanılacak. 2. si zati formatlıyoruz yazsa bile silinir.

lütfen bol keseden sallama, bir arada LCW yi eleştirilmişti leyla zananınmış diye, nedne spekülasyon oluşturuyosun? 

hoja, bu sacma sapan konusmanı birbirimizi tanımıyor olmamıza veriyorum. para kazandıgım meslegi kimseden ogrenecek degilim. akıl saglıgında sorun varmıs gibi konusmadan once arastır birdahaki sefere. ilk once techno labs da duyurdular trde. kimse iplemedi sonra bazı buyuk medya kuruluslarıda duyurdu, oradan bile haber alamadıysan sen bu isi bırak canım benim. tabii burada benimde hatam var, external yazmayı unutmusum. ki yazsam ne farkeder.

al sana en buyuk medya kuruluslarından birinin kasım 2007 de duyurdugu haber.
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/7750946.asp?top=1

birdahakine saygı seviyesini zorlama ben senin arkadasın degilim. kimseye yalan bilgi verecekte degilim.

kardeş her duyduğuna inanma olur mu? Bu senin gibi bilgisiz kişileri kandırmak için oluşturulmuş bir spekülasyon.

TÜRKİYE’DE DE SATILIYOR: Maxtor’un casus yazılımlı harici sabit diskleri Türkiye’de de satılıyor. Maxtor’un Türkyie distribütörlüğü, bu diskler konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Truva atı, yararlı gibi görünen ancak aslında zarara yol açan bir bilgisayar programlarına verilen genel isim. Yakın geçmişteki bir Truva atı, Microsoft güvenlik güncelleştirmeleri olduğu iddia edilen eklerin bulunduğu bir e-posta görünümündeydi, ancak ekteki dosyaların virüsten koruma ve güvenlik duvarı yazılımlarını devreden çıkarmayı hedefleyen virüsler olduğu ortaya çıktı. Truva atları, insanların, meşru bir kaynaktan geldiğini düşündükleri bir programı açmaya yöneltilmeleri yoluyla yayılır. Truva atları, ücretsiz olarak yüklediğiniz yazılımlarda da bulunabilir.

bu alıntı haberden. Ne yazıyor? tıklamadan açamazsın. 2. kez tekrar ediyorum. sen bir hdd aldığında ki almamışsın galiba, bir format seçerek formatlarsın

FAT, FAT32, NTFS VS.  bu formatlama işleminde tüm bilgiler yani hdd de ne varsa silinir. Ancak, tutup 2. el hdd alırsan veya açıkta kutusuz satılan bir yerde hdd almışsan 

ki formatlamadan kullanmak salaklıktır, onlarda truva atı bulunabilir. Sen bu tür haberlere kafanı takma. Arkadaşım olduğunu söylemedim ancak sen de bir hdd nin 

yapısını bilmeden sallama. Bu dediğin şuna benziyor. HDD ler kanatlanmış uçuyomuş diye hürriyet yazsa inanacaksın. Her haber doğru olsa 3. dünya savaşını yapardık. 

Erkek adamın imzası sözüdür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tyler371
    tyler371's avatar
    Erkek
    canerator bunu yazdı:

Seagate St3250410as aldım yardımcı olan ve fikir veren herkese teşekkürler.Şu an memnunum bi arkadaşım da bunu kullanıyor(emotion) oda memnun tavsiye ederim.

kaça aldın hacı?

korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri yuva yaptık göklere başdöndüren yerlere engel tanımaz aşarız yüce engin dağları el verir uzanırız mor siyah bulutlara ben türk KOMANDOSUYUM düşmanı çelik pençemle ezerim her yerde ben varım havada karada denizde çölde batakta çatakta her zaman ve her yerde hazır? DAİMA HAZIR hazır? DAİMA HAZIR kim? KOMANDO kim? KOMANDO olamazsın? YAH olamazsın? YAH komandolar? ALLAH komandolar? ALLAH ALLAH TÜRK KOMANDOSUNU KORUSUN AMİNN...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Turkchaos bunu yazdı:
    DkN bunu yazdı:
    Turkchaos bunu yazdı:

DkN bunu yazdı:
    seagatelerin tr de kampanyalarla satılmasının sebebi uretici firmanın default olarak hdd icine casus yazılım yerlestirmis olması. sanırım abd yada ab de satısı durduruldu ve piyasadan toplatıldı. buradada bazı donanım sitelerinde haber oldu ama ne bilen var ne takan. exa.com.tr den bak fiyatlara, butcenin dısında benim onerecegim cift w.digi 10k rpm raptor alıp raid 0 kullanmaktır.

hadi be atma....

Diski aldığında zaten formatlıyorsun içinde bi bok kalmmıyo, sende salla bakalım. ulan ben segatede staj yaptım.
    Adamın işi gücü yok sana casus yazılım koyacak.
    disk teknolojisinde casus yazılım olmaz. Bu insanların güvenini sarsar. Soruyosan Seagate ya da yan ürünü maxtor böyle birşey yapmaz.
    Dünyanın en iyi hdd sini üreten bir şirket bunu yapamaz.bu arada ben nedense toplatıldığını hiç duymadım, çalışan arkadaşlarda böylebişey demedi,
    eğer kanıtlarsan arkadaşlara sorar doğrusunu söylerim ama,disk bize geldiğinde ham dır. yani herhangi bir format işleminden geçmemiştir.
    sonra biz bu diskleri alırız. ayırma birimlerini hdd nin başlangıcı olan genelde boot sector dediğimiz yere hdd nin disk formatını ve değişik bilgiler içeren bölümüne yazar ve disk o zaman kullanılır hale gelir. 1. si 16kb a hadi casus yazılımı sığdıramaz. çünkü zati bir kısmı da hdd tarafından kullanılacak. 2. si zati formatlıyoruz yazsa bile silinir.

lütfen bol keseden sallama, bir arada LCW yi eleştirilmişti leyla zananınmış diye, nedne spekülasyon oluşturuyosun?

hoja, bu sacma sapan konusmanı birbirimizi tanımıyor olmamıza veriyorum. para kazandıgım meslegi kimseden ogrenecek degilim. akıl saglıgında sorun varmıs gibi konusmadan once arastır birdahaki sefere. ilk once techno labs da duyurdular trde. kimse iplemedi sonra bazı buyuk medya kuruluslarıda duyurdu, oradan bile haber alamadıysan sen bu isi bırak canım benim. tabii burada benimde hatam var, external yazmayı unutmusum. ki yazsam ne farkeder.

al sana en buyuk medya kuruluslarından birinin kasım 2007 de duyurdugu haber.
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/7750946.asp?top=1

birdahakine saygı seviyesini zorlama ben senin arkadasın degilim. kimseye yalan bilgi verecekte degilim.

kardeş her duyduğuna inanma olur mu? Bu senin gibi bilgisiz kişileri kandırmak için oluşturulmuş bir spekülasyon.

TÜRKİYE’DE DE SATILIYOR: Maxtor’un casus yazılımlı harici sabit diskleri Türkiye’de de satılıyor. Maxtor’un Türkyie distribütörlüğü, bu diskler konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Truva atı, yararlı gibi görünen ancak aslında zarara yol açan bir bilgisayar programlarına verilen genel isim. Yakın geçmişteki bir Truva atı, Microsoft güvenlik güncelleştirmeleri olduğu iddia edilen eklerin bulunduğu bir e-posta görünümündeydi, ancak ekteki dosyaların virüsten koruma ve güvenlik duvarı yazılımlarını devreden çıkarmayı hedefleyen virüsler olduğu ortaya çıktı. Truva atları, insanların, meşru bir kaynaktan geldiğini düşündükleri bir programı açmaya yöneltilmeleri yoluyla yayılır. Truva atları, ücretsiz olarak yüklediğiniz yazılımlarda da bulunabilir.

bu alıntı haberden. Ne yazıyor? tıklamadan açamazsın. 2. kez tekrar ediyorum. sen bir hdd aldığında ki almamışsın galiba, bir format seçerek formatlarsın

FAT, FAT32, NTFS VS. bu formatlama işleminde tüm bilgiler yani hdd de ne varsa silinir. Ancak, tutup 2. el hdd alırsan veya açıkta kutusuz satılan bir yerde hdd almışsan

ki formatlamadan kullanmak salaklıktır, onlarda truva atı bulunabilir. Sen bu tür haberlere kafanı takma. Arkadaşım olduğunu söylemedim ancak sen de bir hdd nin

yapısını bilmeden sallama. Bu dediğin şuna benziyor. HDD ler kanatlanmış uçuyomuş diye hürriyet yazsa inanacaksın. Her haber doğru olsa 3. dünya savaşını yapardık.

hoja okudugunu anlamada bir ozrun yok degilmi? external diyoruz, default ntfs olarak formatlanmıs, autorun.inf ve ghost.inf trojan var. icerik nice8.org ve we168.org a gonderiliyor. Bizzat abd adalet bakanlıgının acıklaması. bu haber hurriyette yayınlanmadan 1-2 ay once donanım sitelerinde konusuluyordu zaten. hurriyet bu haber icin kaynak degil, sadece gostermek icin ilk buldugum linktir.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
Toplam Hit: 2918 Toplam Mesaj: 27