folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harddisk Kendini Formatlamış

Harddisk Kendini Formatlamış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

meraba sevgili müridler ben yaklaşık 8-10 senedir bilgisayarla içiçeyim

okdar olay gördüm geçirdim böylesini ilk defa gördüm ve başıma geldi

yeni bilgisayarımı alalı 6 ay felan oluyo aldığımda eski harddiskimi taktım c yi formatladım kurdum geçtim d deki bilgilerim yedeklerimi hiç silmem

bilgisayarı çok temiz kullanırım virüs olmadığından EMİNİM işletim sistemim baya yüksek ve harddisk 160 gb dediğim gibi d: sürücüsünü hiç silmem orda dosyalarım vardır  yaklaşık 2-3 aydır formatsız çok temzi ve güzel giderken gece kapattım bilgisayarı

ertesi gün öğlen bilgisayarı açtım karşımda boot seçiniz yazıyor orayı geçme imkanı yok yani çökmüş normal karşıladım başıma çok geldi önceden

biosdan baktım hdd dwd gözüküyor sonra bi xp cd si taktım onarma yapayım diyecektim baktımki harddisk c: ve d: sürücülerini tamamen biçimlendirmiş bomboş yeni alınmış gibi yedeklerimin bi kısmını almıştım iyikide fazla kaybım olmadı işte bu olay aklımı karıştırdı yeniden kurdum pcyi sice bu neden olmuş olabilir ??

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    Vay şerefsiz harddisk sormadan etmeden neler yapiyor :S
    up hocam rene gelince bişiler karalar (:

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Madcrazy nerdesin lan sen

yarın msn den ulaş bana paranı göndereyim hacı bulamıyom seni

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

abi artık eskisi kadar takılmıorum yarın konusuruz da o para nasıl geri gelmiş ben anlamadım o sana başka biyerden gelmiş olmasın :|

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Madcrazy bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:

abi artık eskisi kadar takılmıorum yarın konusuruz da o para nasıl geri gelmiş ben anlamadım o sana başka biyerden gelmiş olmasın :|

ulen almadın parayı geri geldi a.q :)aslında manyak dolandırma yönetimi :) neyse msn e gel arasıra gönderem şiunu borölu kalmayım

nazımla sana para verecem zorla para veriyom a.q anlamadımki :Ç)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kahramanmi
    kahramanmi's avatar
    Erkek

hocam aynı olay benimde başıma geldi ama ben kaşınmıştım

kullandığım kasa baya eski oldu için gittim bi kasa aldım sole yanar donerlerinden (almaz olaydım)derken bide powersuplyı değiştirem dedim 650 caktım

şimdi kasanın on panelini bağlarkene on panele giden power kablolarını takmam ve makineyi açmamla ordalık duman doldu (kablolar taktım eminim yada manuel kitabı yanlış)alel acele fişini çektim patlarmı korkusu ile fişi taktım ne görem harddisk fabrika ayarlarına dönmüş partişinlar yalan datalar yalan  bi bardak soğuk su içtim :):) 

sende eğer benim gibi bişe yaptıysan normal başıma geldi yani ondan 

Bende Rüya Çok Sende Tabir Boldur Aslanım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Arkadaşım, başına gelen şey çok ilginç olduğunu kabul etmeliyim. Daha 6 aylık bir bilgisayar kendi kendine çöküyor :S

Anladığım kadarıyla senin aklını bulandıran şey durduk yere çökmesi değil de her iki sürücüyü de biçimlendirmiş olması. Eğer tek bir sabit diski ikiye böldüysen buna şaşırma. Daha 6 aylık olan ve kendi kendine çöken bir bilgisayardan bütün sabit diski silmesini beklerim :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

hayatımda bir sefer virus yedim,

tahribat.com da dağıtılan viruslerin download paketlerini oluştururken yanlışlıkla tıklamışım fakat fark etmedim...

aletin mbrsi silinmişti, disk sıfırlandı...

olmayacak şey değil hocam bu...

onun haricinde özellikle teknik servislerde görülen bi durumdur bu 0 hddyi alırsın windowsu kurarsın sonra aleti resetlersin sanki hiç bişey olmamış gibi olur, hddde teknik bi hatadan dolayı yazdıkların mbrye kayıt edilmez, bu tarz bir hata olabilir...

Herhangi bir weri kurtarma programıyla verileri kurtarabilirsin...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek
    rene abi bilgilerimin boyutu yüksekti 60 gb kadar vardı sanırım kurtarabilirsem süper olur araştırmaya başladım çok teşekkürler yorumlar için saolun hocalar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

@rene

hayatımda bir sefer virus yedim,

tahribat.com da dağıtılan viruslerin download paketlerini oluştururken yanlışlıkla tıklamışım fakat fark etmedim...

aletin mbrsi silinmişti, disk sıfırlandı...

olmayacak şey değil hocam bu...

onun haricinde özellikle teknik servislerde görülen bi durumdur bu 0 hddyi alırsın windowsu kurarsın sonra aleti resetlersin sanki hiç bişey olmamış gibi olur, hddde teknik bi hatadan dolayı yazdıkların mbrye kayıt edilmez, bu tarz bir hata olabilir...

Herhangi bir weri kurtarma programıyla verileri kurtarabilirsin...

Hocam şu virusu bi paylaşsan süper olur.El altında bulunsun bakarsın bi gün işe yarar.

Tabi vürus XP için hala aktifse.Antivirus işini hallederiz bi şekilde orası kolay.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    şimdi bunu bende çok önceden duymuştum birinden ama zayıf bir ihtimal verdiydim demekki fabrika hatasıymış hımmm

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 1984 Toplam Mesaj: 11