Harddisk Kopyalama!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    evet arkadaşlar formatla falan uğraşmak istemediğim bi pc var ghost die bi prog. varmış galiba . bunun kullanımı ile ilgili bilgisi olan varmı veya başka bi teknik yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

(((ii ki varsın tahribat)));))

matematik24.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Ghost ile pcnin o anki imagesini alıyorsun. Genelde yeni format atınca program ile imagesini alırısn. Daha sonra işletim sisteminde sorun oluşursa oluşturduğun imageyi tekrar kaydettiğin yerden 10 dk yükelyip sistemini eski haline getirebilirsin. Ghosttan ziyade acronis daha iyidir onu tavsiye ederim

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tpyion
    tpyion's avatar
    Erkek
    google denen bi motor var kullansan:)

http://www.bilgisayarlisesi.com/Norton_Ghost_Anlat%C4%B1m%C4%B1_Download_Ghost_Kullan%C4%B1m%C4%B1.asp?id=108
    bu işini görürür
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IRF
    IRF's avatar
    Erkek
    bi ara amcam bi program kullanmıstı pc coktukten sonra bile bilgileri kurtarma programı .... bu o mu ?

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    yok bu veri kurtarma dell amcayın kullandığı başka bişdir.
    typion hacı tşk ettim saol. lakin gogılda araştırdım karşıma bilmem kaç milyoncuk sonuç çıkınca vazgeçtim ;))

matematik24.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tpyion
    tpyion's avatar
    Erkek
    sende saol kardeş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ghost bok yemiş 5 sene önceydi yeni trend Acronis True Image çok çok daha sağlam ghost tan emin ol..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Evet önemli dediğim bir konu daha önce silindiği için buraya yeniden yazmak zorunda kalıyorum!

Şimdi soruları açıklayayım.

*Ghost özellikle dos ortamında çalışmayı seven arkadaşlar için ghost 2004 ntfs olan birimin imajını almaz çakılır kalır. Üst sürümdeki ghostlarıda boot edebilmeniz için ilk önce bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir ki bu da her seferinde yedeği geri aldığınızda o ghostun bilgisayarınızda yüklü olması demek. Çok gereksiz bir durumudur ghostu kesinlikle tavsiye etmem.Bir bilgi işlemci için ghost beladır hatta sysprep ve sid olayınıda içne katarsanız çekilmez birşeydir. ( Domain ortamından bahsediyorum)

*Acronis ile inanılmaz şeyler yapar yedeği istediğiniz gibi geri yüklesiniz.Acronisin yaılımsal olarak yapısı netwokten image almak için yazılmıştır ve acronis ile aldığınız yedeği recover etmeden önce sistem bütünlüğünü geri yüklemeden (!) test edebilirsiniz.Bu inanılmaz bir özellikltir özellikle network bazlı çalışan yerler,bilgi işlemciler için.Ben 1000 lik etherneti bulunan bir pcden network üzerinden (!) 24 pc ye 10 dakikada sistem yüklediğimi biliyorum ve acronis ufacık bir sorun dahi çıkartmadı!

*Domain bazlı çalışan sistemleriniz varsa aldığınız yedekler işe yaramaz. Sebebide birimlere yazılan SID ile tüm makinalara yüklenen imageların çakma yapacağıdır.

*Kesinlikle Acronis öneririm.Yanlız elinizde "Hiren"s Boot Cd" tarzı bir cd varsa oradaki Acronis True Image Server network u gormeyecektir. Acronisin kendi boot cd sini kullanmanızı tavsiye ederim.

(Bu arada başlık olarak Harddisk Kopyalama yazmışsın kopyalama ile image almak çok farklı deyimler bunları sakın karıştırma.)

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek
    ben ghost 2004 kullanıyorum dostum .. temiz format daha güzel olur ama acil formatlaman gerektiği anlar oluyorsa tavsiye ederim.. 5 dakikada yepyeni hale getiriyor windowsunu.. ben 6 ayda bir normal format atarım.. ayda bir de ghost imajından yüklerim.. noproblem...

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
Toplam Hit: 2141 Toplam Mesaj: 9