folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harddisk Sorunu (Windows Sabit Disk Sorunu Algıladı)

Harddisk Sorunu (Windows Sabit Disk Sorunu Algıladı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Protesto
    Protesto's avatar
    Erkek

Merhabalar arkadaşlar,

Bilgisayarıma yaklaşık bir iki gün önce daha eski kasamda bulunan 2 tane harddiski bağladım,

250 GB lık Maxtor marka olana verileri kopyalamaya başladım yaklaşık 180 GB lık bir işlem yaptım, herhangibi bir sorun çıkarmadı başlangıçta,

ancak bu gün düzenli olarak 10-15 dk arayla Windows sabit sorunu algıladı-Verilerinizi hemen yedekleyin! diye uyarı alıyorum bu harddiskten.

Aldığım%20Uyarı

Bunun üzerine google amcaya sorduğumda, hdd üzerinde oluşan bad sector lerden kaynaklanabileceğini ve muhtemelen kısa süre içerisinde kullanılamaz hale geleceğini falan yazmışlardı. 

Bunuda anlamak için " Hd Tune " tarzı bir programla harddiskte bir taratma yapmamı öneriyordu bu taratmayı yaptım ancak sonucundan çok bir anlam çıkaramadım. (bknz resim2) Şimdi benim sorduğum soru şudur ki, bu harddiskte ki problem nedir? oradaki kırmızıyla işaretli problem nedir? problemin bir çözümü varmıdır? Yoksa direk çöpe mi? yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürü borç bilirim :)Hd%20Tune

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Protesto
    Protesto's avatar
    Erkek

:| up olsun bari 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

test sağlıklı görünüyor..
    spin retry count değeride normal yani iyi durumda fiziksel alanlarda bi sıkıntın var senin onuda linux live cd / dwd ile çözebilirsin. ( dosyalarını kurtarma )

maxtor maxblast indir bi öyle dene hocu.

yardımcı olabilirim sana aksam üzeri. ikinci bi external hazırla.

Toplam Hit: 1680 Toplam Mesaj: 3