folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harddisk Ve Ekran Kartı Hakkında Bilgisi Olanlar Yardımcı Olun Lütfen....(Yardım)

Harddisk Ve Ekran Kartı Hakkında Bilgisi Olanlar Yardımcı Olun Lütfen....(Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

hacı yanlış yapacak bir sey yok

çıkaracaksın yerine uyan kabloyu takacaksın zaten eskilerinin takılma yöntemine bakınca anlarsın

yanlı kablo takman imkansız ötesi bir seydir 

hdd de master slave işine gelincede hdd nin üzeridneki resimde yazar nasl master nasl slave olarak ayarlayacagını..

hdd taktıkdan sonrada bilgisayarım yönetimsel araçlar falan fişmekan biçimlendirir kullanırsın..

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Göründüğü üzere tek ide kablosu var, al hddyi, götür bi bilgisayarcıya orada mastera ayarlat, bi tanede ide kablosu al getir tak bitti...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek
    benim bildiğim hdd nin arkasında kablo takılan yerin yanında küçük bir parça var, onu ters takınca mı ne galiba master oluyodu yanlış mı ?

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

madem bilmiyorsun bir bilene yaptır işte. daha ekran kartını ayıramıyorsun. hayır senin iyiliğin için söylüyorum, iki gün sonrada bilgisayarım açılmıyor yardım vs. gibi bir konu açma diye yani.

@karaconda

hocam orda 4 çiftli ve bazı disklerde 4 çiftli 1 tekli pin oluyor. taktığın jumper iki pini birbirine temas ettiriyor kısacası. master slave ayarıda hangi 2 pine taktığınla alakalı. 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
Toplam Hit: 2344 Toplam Mesaj: 15