folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harddiskkle İlgili Acil Yardıma İhtiyacım Var.

Harddiskkle İlgili Acil Yardıma İhtiyacım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek
    Durum şöyle.Elimde 20 gb lık IDE hd var.Format atmaya kalkınca biçimlendirme işlemini tamamlayamıyor.Bozuk veya onarılamaz alan var diyor.Fakat harddiskin büyük bölümü sanırım kullanılabiliyor.Forumdaki maxblast tamir programını kullanmak için disket surucum olmadıgı ıcın cd ye attım.cd den baslatınca verılen hatada mavı ekran cıkıyor ve anında kapanıyor.hatalı kısımları gormeden nasıl wındows kurabılırım.Saatlerdır ugrasıyorum sonuc yok.Yardımlarınızı beklıyorum.

Was here...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Arkadaşım muhtelemelen diskin belli bir kısmı bozulmuş..O bozuk kısmı deneme yanılma yoluyla tespit et sonra devre dışı bırak.. Ama benden tavsiye o hardiskten pek hayır gelmez sana :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek
    Saol dostum.Pek umudum yoktu acıkcası ama belkı bu kısımları tespıt etmenın kolay yolu vardır dıye dusundum.anlasılan harddısk yalan oldu.

Was here...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

arızalı kısmı deneme yanılmayla bulmak cok zor hem nasıl deniyipte bulcan bi fdisk cek belki duzelir:D

yada disket surucusu olan birini bul onda yap dediğin olayı

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyalcin
    eyalcin's avatar
    Erkek

Başka HD onarma programlarını kullan veya sistem araçlarından onarmayı dene.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bir harddiski bad sector programı ile onarmak aynı get data back programlarındaki verileri geri getirmeyi vadetmek gibi birşey.Giden verilerininizi geri alabildiniz mi?

Dünyada bad sectörleri yoketmek için kullanılan tek yöntem Oracle'dır. Araştırın görürsünüz.

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
Toplam Hit: 1095 Toplam Mesaj: 7