folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hardiski Sürücü Sorunu !

Hardiski Sürücü Sorunu !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyber-works
    cyber-works's avatar
    Erkek

Merhalar müridler,

Laptop bilgisayar kullanıcısıyım.Dün anlık bir sinirle laptopun kasa yerine sağlam bir yumruk attım :S :D...

Daha sonra baktımki yumruk attığım yer tam hardiskin olduğu bölgeymiş.Daha sonra bilgisayar aniden takıldı ve yeniden başlattığımda bilgisayar Windows XP bekleme ekranında uzun süre bekledi ve açılmadı.

En son çare olarak format attım ve şöyle bir sorunum var.

-İlk olarak normal C:/ sürücüsüne format atayım kurayım dedim ama formattan sonraki yükleme işleminde

% 11  de  DRİVER.CAB dosyasını yüklerken kilitlendi kaldı.Daha sonra sürücülerin hepsini sildim ve

3 ayrı sürücü oluşturdum C-D-E  şeklinde.Ama bu şekildede C: / sürücüsüne format attıktan sonraki yükleme ekranında % 11 de DRİVER.CAB dosyasını yüklerken takıldı kaldı.

Şuan Windows XP 'yi  D: sürücüsüne yüklemiş bulunmaktayım ve kullanıyorum.C: sürücüsünede sorunsuz olarak ulaşabiliyorum.Sadece C: ye kurulum yapamıyorum

Windows kurdum defrag yaptım,low level format yaptım her türlü formatı denedim ama olmadı..

Ama bazı windows dosyalarını ses kart,ekran kartı dosyalarını yüklerken otomatik olarak sürücü C: tanımlandığında hata alabiliyorum

-Sonuç olarak

-1-C: ye kurulum için ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim

-2- D: de windows kullanabiliyorum ama sürücüler ekran,ses kartı sürücüleri sorun üretiyo.D'yi nasıl varsayılan sürücü haline getirebilirim

3- Yoksa hardisk darbeden dolayı perti mi çıkmış.Hiç mi çözüm yok..

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

ferman sende dert çekmek bizde senden ayığız bu sarhoş halimizle sen insan kanı içersin biz üzüm kanı söyle, kötülük bunun neresinde?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

c'ye format atamayip d'ye format atman acayip bunun icin baska bir cd/dvd kullanabilirsin.

d'yi varsayilan yapmak icin;

run>cmd

diskpart 

list disk

select partition 1 veya d'nin numarasi kacsa o.

sanirim active olarak'da girebiliyorduk fakat o tam aklimda degil.

la liberte ne meurt jamais.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aluine
    aluine's avatar
    Erkek

O diskten hayır gelmez, mutlaka göçer. Değiştir sen onu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

O yumruğu büyük ihtimalle laptop çalışıyorken attın ve harddiski nakavt etmiş bulunmaktasın 

c sürücüsü diye bahsettiğin alanda kuvvetle muhtemel fiziksel badsector oluştu o harddiskten hayır gelmez, garantisi var ise yolla yoksa bad'li kısımları bulup kapatarakta kullanmaya devam edebilirsin. 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

fiziksel badsector oluşmuş o hardiskten hayır bekleme yol yakınken yeni bir hardisle merhaba de.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

en son formatta benimde başima geldi. başa bir cd ile attim oldu. arkadaşlarin dedigi gibi fiziksel hasarda olmuş olabilir ama ben yinede dene derim.

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

bad sector ün hayırlı olsun.

diski değiştirmeni tavsiye ederim

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Aga bad olan yeri ayır kullanma

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyber-works
    cyber-works's avatar
    Erkek

Arkadaşlar sağolun varolun yardımlarınız için..Şuan Windows'um  D:/ sürücüsünde kurulu sorunsuz olarak kullanıyorum. C:/ sürücüsünde 30 gb yer var onu kullanmıyorum sorunlu diye..E:/ sürücüsüde 30 gb onda sorun. yok ...Sonuç olarak şuan sorunsuz olarak kullanıyorum.Bad sectoru tam olarak nasıl düzeltebiliriz geçicide olsa ?

ferman sende dert çekmek bizde senden ayığız bu sarhoş halimizle sen insan kanı içersin biz üzüm kanı söyle, kötülük bunun neresinde?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

yıllardır herkez bad sector geçio geçio şu programla dedi denemediğim yazılım test etmediğim harddisk kalmadı fiziksel bir şekilde darbe yiyen harddisk birdaha asla düzelmez. bu kanıta vardım  sen C sürücünü unut hatta orayı komple kaldır dier kalan kısımlarla idare et derim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

fiziksel badsectorün onarımı olmaz zaten plaka yüzeyi çizilmişse yapıcak bişey yok 

bad'li sectorlerin adreslerini tespit etmen lazım onun için bi yöntem var ama aklıma gelmiyor tespit ettikten sonra o kısımları partitonmagic ile devre dışı bırakabilirsin hocam 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
Toplam Hit: 1518 Toplam Mesaj: 11