folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harici Diskin Raw A Dönmesi Vede Kullanılamaması

Harici Diskin Raw A Dönmesi Vede Kullanılamaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RunAway
    RunAway's avatar
    Erkek

Başlıgımı doğru yeremi açtım bilmiyorum ama kusuruma bakmayın fena halde canımı sıktı bu disk.

2 gün önce Vatan computerden aldıgım diske bugün film oyun vs. atıyordum. Birden elektrik kesildi. Vede disk Raw a dönüştü.

İçinde kurtarılacak herhangi bisi yok. Mevcudu var ztn elimde. Ama ne yaptıysam başaramadım NTFS yada FAT a dönüştürmeyi yeniden.Çok ciddide moralim bozuldu zar zor bi disk aldım onuda kullanamadan sorun çıkardı :@

Nette 1-2 şey okudum denedim ama olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Modeli Vertabim Store 'n Go Portable Hard Drive.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spear
    spear's avatar
    Erkek

gegeçen aylarda bir arkadaşa vatandan hdd aldık. benzer sorun bizde de kaynaklandı. mağazaya götürdük, eleman birkaç işlem yaptıktan sonra diski yeniden kullanabildik. şu an sorunsuz çalışıyor. mağaza yakındaysa sende bir uğra istersen. halledemezler ise iade talebinde bulunursun.

spear
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enicma
    enicma's avatar
    Erkek

arkadaşım moralini bozacak birşey yok eğer diskin güvenli bir şekilde kaldırmıyosan,yada haricine veri atarken çekti isen yada bir anda elektrik gidipgeldi ise disk raw formatına dönüse bilir  bunun hariçinde durup dururken raw formanıta dönüsmez varsayalım dönüstü easyrecovery programı ile bilgilenrine ulaşa bilirsin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cisplatine
    cisplatine's avatar
    Erkek

bi kerede bnm basıma geldi bu olay 500 gb samsung hardiskim raw formatına geldi.. 3-5 sefer düzelttim snr eski haline geri geldi. bi türlü ilk günkü ayarını tutmadı. bi gün yine raw haldeyken götürdüm teknosaya garantiye verdim. 15 güne bana yeni harddisk verdilerde kurtuldum o işten,,,

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Benimde WD 320 Gb hDD Raw oldu suan onunla ugrasıyorum inşallah başarırım.Kesin ve net bir çözümünü Bilen kimse yok mu acaba ? :S

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RunAway
    RunAway's avatar
    Erkek

enicma bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaşım moralini bozacak birşey yok eğer diskin güvenli bir şekilde kaldırmıyosan,yada haricine veri atarken çekti isen yada bir anda elektrik gidipgeldi ise disk raw formatına dönüse bilir  bunun hariçinde durup dururken raw formanıta dönüsmez varsayalım dönüstü easyrecovery programı ile bilgilenrine ulaşa bilirsin

-----------------------------

Kardeş yazdıgımı okudunmu . Daha yeni aldım diski elektrik kesintisi sonucu aldım yazmıstım :|.

Ubuntu ile kurtarma dökümanı buldum 1-2 tane olmadı artık garantiye gidicem yarın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UnutkanKronik
    kronik
    kronik's avatar
    Erkek

banada oldu, vatana verdim formatlıcaklar, 500 gb veri gitti

Tanrı bizim yanımızdaysa, onların yanındaki kim?
Toplam Hit: 1262 Toplam Mesaj: 7