folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Harici Diskteki Sams (Windows Şifre) Dosyasını Sıfırlamak (Windows Şifresini Sıfırlamak)

Harici Diskteki Sams (Windows Şifre) Dosyasını Sıfırlamak (Windows Şifresini Sıfırlamak)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Başka bir makinede çalışan diski çıkardım harici disk olarak benim pcye bağladım fakat benim pc de dvd yazıcı cd yazıcı yok.

harici diskteki windows giriş şifresini nasıl kaldırabilirim? hirensle boot etme imkanı yok.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Windowsu kullanmak için mi açacaksın yoksa dosyalar için mi? Dosyalar içinse eğer, usbden herhangi bi live linux ile bütün dosyaları görürsün (disk komple şifrelenmemişse)

Kullanmak içinse şöyle birşeyler varmış 

http://www.howtogeek.com/96805/how-to-reset-your-windows-password-without-an-install-cd/ 

http://www.howtogeek.com/96630/how-to-reset-your-forgotten-windows-password-the-easy-way/

Tabi adamların da yazdığı gibi eğerki microsoft account'ı ile giriş yapılıyorsa o account'ın şifresini resetlemek lazım.

:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

nt offline registery editor diye bir sey var hocam. 1-2 mb lik bir sey olmasi lazim onu bootable cd den acarak yapiyor o arkadas, 2. hdd den nasil olur bilmiyorum fakat sam'in kilitlenmesi vs gibi bir seylerde soz konusu olabiliyor. sifreyi kaldirmakta sorun cikiyordu. bu yuzden sifreyi degistirmek daha kolay oluyordu (dusundum de ne kadar zamandir windows ile ugrasmamisim :p)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Eğer bir domainserverda olan bilgisayarın hddsinden çıkarttıysan sanal olarak o domainserverı kur ve gerekli policyler ile şifrenin sıfırlanma zamanının geçtiği belirt ( nasıl yapılır bilmiyorum activedirectory falan ) o şekilde sıfırlayabilirsin sanırım.