Harici Harddisk Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

Sevgili müritler ben laptopu pil takmadan kullanıyorum.Bir gün harddiskten film açtım izliyordum birden elektrikler kesildi. Sonrasında harddisk bozuldu ama şöyle şimdi bilgisayara takıtğımda windows ses çıkarıyor ancak okumuyor harddiski . Bide ilk 3 saniye dıt dıt dıt sesleri geliyor ritmik sanki böyle çalışmaya zorluor kendini ama çalışamıyormuş gibi ses kesilincede mavi ışık süreki yanıp sönüyor ve o windows'un sesi yine çıkıyor sanki usb baülantısını kesmişim gibi.

Bana sorarsanız elektriksel bi sorunu var sizce tamir edilebilir mi daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?

Ben amasyada yaşıyorum burdaki 2-3 bilgisayarcıya götürdüm sadece kablo sıkıntılı mı die bakıp bıraktılar. yarın müsait olduğumda video'da koymaya çalışacağım harddisk seagate 1tb usb3.0 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Kitlenmiş olabilir disk. Banada aynı şey olmuştu. Hariciyi söküp internal yapmıştım. Çalıştı ama içindeki bilgileri sıkıntılı okuyordu. İnşallah sende öyle olmaz.

Daha sonra düzelmişti tekrar hariciye çevirdim şuan sıkıntısız kullanıyorum 6 yıllık cihaz. (WD) 

Birde cihazı açmaya çalışırken manuel kapatmaya çalışki kafa yerine otursun. 

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

Kitlenmiş olabilir disk. Banada aynı şey olmuştu. Hariciyi söküp internal yapmıştım. Çalıştı ama içindeki bilgileri sıkıntılı okuyordu. İnşallah sende öyle olmaz.

Daha sonra düzelmişti tekrar hariciye çevirdim şuan sıkıntısız kullanıyorum 6 yıllık cihaz. (WD) 

Birde cihazı açmaya çalışırken manuel kapatmaya çalışki kafa yerine otursun. 

şimdi ben bunu internal yaparım ama laptopa nasıl takacağım harddisk'ten çok veriler önemli . 

birde benim seagate kutusunu nasıl açarım bilmiyorum hiç açmaya müsait bir şey değil.

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
Toplam Hit: 893 Toplam Mesaj: 3
donanım hard disk