Harici Hdd Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

segate harici 500 gb disk var. sorunsuz çalışıyordu ancak bugün pc ye bağladığımda pc tanımadı. ancak ışık yanıp sönüyor ama çalışmıyor. 

pc tanıma işlemi yapıyor ancak "initio default controller" olarak tanıyor. ne olmuş olabilir.

şu anda pc ye bağlı ancak çalışmıyor. ışık yanıp sönüyor devamlı.

kurtarılabilirmi. ? kurtarma yapanlar yada tanıdığı olan varsa haberleşelim bi.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

320 gb hariciye 750 dolar fiyat çektiler hacım.

aman ha , bas bas bağırıyoruz bulut depolama diye :( geçmiş olsun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı

segate harici 500 gb disk var. sorunsuz çalışıyordu ancak bugün pc ye bağladığımda pc tanımadı. ancak ışık yanıp sönüyor ama çalışmıyor. 

pc tanıma işlemi yapıyor ancak "initio default controller" olarak tanıyor. ne olmuş olabilir.

Muhtemelen kutudaki hdd kontrolcüsü bozulmuştur. Sorun etme. HDD yi kutudan sök başka bir kutuya ya da bilgisayara tak düzelir.

DrKill tarafından 08/Ara/13 03:57 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı

panik yok

a- farkli bir kablo/sata portu uzerinde dene,(bilgisayar yonetiminden kontrol et) farkli bir kablo ile ayni sata port uzerinde calisirsa muhtemelen kabloda sorun.. 

b- eger farkli sata portu ile calisirsa mevcut sata portunda sorun var

c- nitekim harici cihaz , usb converterda sorun olabilir ,  aygit aciklamasi "initio default controller"  controllerin duzgun calismadigini isaret ediyor gibi

d- diski kutudan cikartip direkt sata portuna takmayi dene,

e- disk uzerinde ufak bir test taramasi yapip , bios/ahci uzerinde gorunup gorunmedigine emin ol vb..vb..

bir varmis bir yokmus iste data denilen sey buymus .D

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

kendi usb kablosunu değiştirdim bi değişiklik oldu. ancak yine görmedi dediklerinizi yapayım bi bakalım nasıl olucak.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Hocam aynı sorun bendede vardı. Sata ucu usb'ye çeviren aparatta sorun olduğundan okumuyordu. Kutuyu söktüm harici hdd'yi aldım , ayriyetten hdd kutusuna taktim şuan bir sorun yok çalışıyor.

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
Toplam Hit: 1861 Toplam Mesaj: 6