folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harici Hddnin Açma Kapama Tuşu Yok

Harici Hddnin Açma Kapama Tuşu Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

SAMSUNG HX-D301TDB model harici hdd aldım geçen gün bugün sabah teslim edildi. geldi kurdum neyse makinanın üstüne açma kapama tuşu koymamışlar amk. sadece usb kablosu ve adaptör kablosu giriyor. bende sadece verbatim hdd leri vardı hepsi standart kutudaydı ilkkez verbatim harici bi marka aldım ondada böle bi olay var.

şimdi bu hdd lerde hiç kapanma olayı yok mu ? hep fiştemi takılacak yoksa lazım oldukcamı fişe takacaz.

kullanılmadan bekleyince biraz kendini beklemeye alıyor sanırım sesi kesiliyor. ama o aradada ince bi cızırtı oluyor. bilirsiniz arada elektrikli aletlerde bazen salak bi ince bi ses geliyor kapalı olmasına rağmen. bundadan öyle bi ses geliyor. bunu nasıl çözeriz sebebi nedir bu cızırtının.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

http://ncads.s3.amazonaws.com/general_photo_storage%2Fverbatim+3.0_3.jpg

bide şundan 2 tane var üst üste koydum (yer sıkıntısından) ikisinide bi problem oluşurmu ? titreşim filan alt üste üst alta bi zarar verir mi ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

bende 2 adet harici Hdd var. biri 1 tb diğeri 500 gb şimdiye kadar aktarım yapması dışında ses çıkardığına şahit olmadım. ikisinin de düğmesi yok. üst üste olmalarının da sorun olacağını hiç sanmıyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    tataryigit bunu yazdı

bende 2 adet harici Hdd var. biri 1 tb diğeri 500 gb şimdiye kadar aktarım yapması dışında ses çıkardığına şahit olmadım. ikisinin de düğmesi yok. üst üste olmalarının da sorun olacağını hiç sanmıyorum

çok ince bi ses hocam. incecik bi cızırtı. kulak takılınca çok fena takılıyor.

sürekli fişte mi senin hddler ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

dostum içindeki green serisi bir hdd dir. Veri okuma/yazma yoksa durur. Ta ki sen hdd den birşey almaya/bakmaya çalışana kadar. O ses de muhtemelen durma/harekete geçme sesidir. Koy üst üste birşey olmaz. 

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

dostum içindeki green serisi bir hdd dir. Veri okuma/yazma yoksa durur. Ta ki sen hdd den birşey almaya/bakmaya çalışana kadar. O ses de muhtemelen durma/harekete geçme sesidir. Koy üst üste birşey olmaz. 

durunca çıkıyor hocam tekrar çalışana kadar ince bi ses çalışınca 0 ses. hdd zaten sessiz. ama durunca çıkmaya başlıyor.

3lü prizin üstüne bi 3lüda daha taktım oradadan çalıştırıyorum ondan olabilirmi acaba

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı

durunca çıkıyor hocam tekrar çalışana kadar ince bi ses çalışınca 0 ses. hdd zaten sessiz. ama durunca çıkmaya başlıyor.

3lü prizin üstüne bi 3lüda daha taktım oradadan çalıştırıyorum ondan olabilirmi acaba

Hmm dene bakalım bir başka üçlü de veya direk prize tak. 

Almanya Fatihi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

3 lü priz ile ilgisi yokmuş. benim sorunum hdd den değilde direk adaptördenmiş.

hdd aktifken pc de dosya aktarımı vs olurken adaptör sessiz oluyor. ne zaman pasife düşüyor kendini kapatıyor ozaman adaptörde cızırtı oluyor.

adaptörü hdd ye takmadan boşta başka prizlerde denedim hep cızırtı çıktı hdd li yada hdd siz. tek hdd aktifken ses çıkarmıyor.

satıcı ile görüştüm. ben hdd ye dünya dosya attım. hdd siz yollayım dedim garantiye tüm kutuyu göndermeniz lazım dedi tek adaptör ile olmaz dedi.

adaptördeki ibnelikte ayrıca enteresan. fişe takıyorum 1 sn çekiyorum cızırtı başlıyor çektikten sonrada 30-40 sn daha cızırdamaya başlıyor fişte değilken. gündüz ses olurken pek rahatsız etmiyorda özellikle gece sessizliğinde çıldırtıyor adamı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı

hdd aktifken pc de dosya aktarımı vs olurken adaptör sessiz oluyor. ne zaman pasife düşüyor kendini kapatıyor ozaman adaptörde cızırtı oluyor.

adaptörü hdd ye takmadan boşta başka prizlerde denedim hep cızırtı çıktı hdd li yada hdd siz. tek hdd aktifken ses çıkarmıyor.

satıcı ile görüştüm. ben hdd ye dünya dosya attım. hdd siz yollayım dedim garantiye tüm kutuyu göndermeniz lazım dedi tek adaptör ile olmaz dedi.

adaptördeki ibnelikte ayrıca enteresan. fişe takıyorum 1 sn çekiyorum cızırtı başlıyor çektikten sonrada 30-40 sn daha cızırdamaya başlıyor fişte değilken. gündüz ses olurken pek rahatsız etmiyorda özellikle gece sessizliğinde çıldırtıyor adamı.

benim kız arkadaşımın eski samsung şarj ataptörü de fişteyken telefona takılı olmasa bile sinir bozucu cırıltı çıkarırdı.. Garantisi sürüyorsa garantiye gönder sadece adaptörü..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    tataryigit bunu yazdı
    FOXXLY bunu yazdı

benim kız arkadaşımın eski samsung şarj ataptörü de fişteyken telefona takılı olmasa bile sinir bozucu cırıltı çıkarırdı.. Garantisi sürüyorsa garantiye gönder sadece adaptörü..

cumartesi günü aldım aleti :|

2 yıl garantili ama hdd ninde gitmesi gerekiyormuş :/

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Benim bir sony Ericsson Xperia x10 vardı onunda şarj aleti prizdeyken baya ses yapıyordu. Ben de baya çözemedim. Ucuza mı imal ediyorlar napıyorlar. 

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 1259 Toplam Mesaj: 11