folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hastalik Bulasmasini Engellemek

Hastalik Bulasmasini Engellemek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

rido59 bunu yazdı:
    -----------------------------

ottomanmurat bunu yazdı:

Toplum içinde Çalışıyorsan Havadan Felan Hastalık Kapma Olasılıgı Varsa Ara Sıra Antibiyotik iç  Mikroplar birikmeden Engellemiş Olursun Diye Düşünüyorum ..

Hocam sürekli antibiyotik alırsa bağışıklık kazanır ve faydası olmaz.Ayrıca hasta olmadan antibiyotik sağlıklı değil diye biliyorum dorumudur yanlısmıdır bilmiyorum.

he ara sıra antibiyotik iç de hastalıklarının süresi 3 kat uzasın :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Zencefil + tarçın çayı yap iç yaemeine de kimyon vs kat

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Yahu iksir türü şeyler gerekmiyor ki bunun için. Bol bol sebze meyve tüketeceksin ki vücud direncin yükselsin. Spor yapacaksın, düzenli duş alacaksın ve temel bulaşma yollarına karşı önlem alacaksın. Aynı bardağı kullanmamak gibi. 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek

sarmusak ye haci.. mikrop kirici, antibyotik her derde deva kelsen kafanada surt sac cikarsin.

BILDIKLERINI YUZLESTIR HAYATLA ve SINAMAKTAN KORKMA !!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

Mekanı sürekli havalandır .

Ellerini daha sık yıka.

C vitamini tüket.

Ağzını fazla açık tutma burnundan nefes al sürekli.

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozzy41g
    ozzy41g's avatar
    Erkek

mythbusters da bunu test etmişlerdi, mikopların sana bulaşmaması için en başında, hastaya ve hastanın dokunduğu hiçbirşeye dokunmaman gerekiyo. dokunmak zorundaysan da en azından bi mendille alıp silmen sonra kullanman gerekiyo. tabi iş ortamında böyle davranmak ne derece uygun olur orası ayrı mesele. sen yinede böyle durumlarla karşılaştığında yani hasta olana ve hastanın dokunduklarına temas ettiğinde elini sabunla güzelce yıka faydası olur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    1- bunun için fazla ugraşmaya gerek yok spor + sağlıklı beslenme = vücut direnci 2- bir adanalı olarak şunu sölemek istiyorum ayrıyetten yazın kanalda yüzdüğüm de kışın hasta olmuyorum 3- yukardaki maddeye ilaveten vücudun mikroplara da ihtiyacı var tanıyıp bağışıklılık kazanması için, iki de bir dezenfektan kullanır onları yok ettiğinizi sanırsınız ama havadan sudan illaki bi şekilde sızma gerçeleştirirler :)) o yüzden tanışıp kaynaşmaktan zarar gelmez .. ( vücut direnci ve bağışıklık sistemini virüs programı gibi düşünebilirsin )

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
Toplam Hit: 2034 Toplam Mesaj: 18