Hava-Kara-Deniz Harp Okulları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeXsTeMeR
    TeXsTeMeR's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    TeXsTeMeR bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    TeXsTeMeR bunu yazdı

Hava-Kara-Deniz Harp Okullarından birini okuyan veya yakınlarından biri okuyan bu okullar hakkında bilgisi olan varsa bi yardımcı olabilirmi

-ygs ve lys ikisinedemi bakıyolar

-ygs ve lys puanları ortalama kaç puan olmalı 

-en zorlayıcı mülakat hangisi en çok eleme yaptıkları mülakat

- bide Hava-Kara-Deniz Harp bunların üçünede aynı mülakatlamı seçiliyoz yoksa farklı farklımı

şimdiki sistem nasıl oldu bılmıyorum onceden öss de belırlı puanı alman yeterlıydı lıselere gırıs sınavında ıse farklı sınavla ıdı sımdı tek sınav yapmıslar.

en zor saglık elemelerının yapıldıgı yer havadır sonra denızdır en kolayı ıse karadır.

Allah a şükür sağlık konusunda bi problemim yok şimdi önce ygs sonra mülakatları geçersen lys ye bakıyolarmış galiba ben lys puan aralıklarını merak ediyom 

sağlık problemım yok dıyorsun hıc gıdıp checkup yaptırdın mı ? detaylı bır sekılde l3 4 gun suren bır saglık muayenesı olurdu onceden askeri lıselere gırıste. akademıde de pek farklı olmaz.

Standart sporları yaparsın ornegın 10 barfıks 10 puandır toplam spor atıyorum 50 puan yuzyuze sozlu komısyon karsısına cıkarsın mulakat yapılır bu 50 puan eder tam bılmıyorum ama bu sekılde muhakeme edılır.Bunlarda yeterlı puan aldıysan detaylı sağlık muayenesine girersin.bunları yapamazsan genelkurmayın dahi önemi yok.Torpilin burda bir anlamı olmuyor yalnızca annen baban subaydır akraban subaydır onlar referans olur adam kayırma ısı olmaz

- çoğu insan torpilin varsa mülakatlarda bi sorun çıkmaz diyor sen aksini diyosun banada şuan torpil pek fayda etmez gibi geliyo :)

- sağlık konusunda benim hissettiğim birşey yok tabikide nerden ne çıkacağı belli olmaz 

Beklemek Kaybetmenin Yarısıymıs Ben Herşeyimi Beklerken Kaybettim!(-_--_-)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeXsTeMeR
    TeXsTeMeR's avatar
    Erkek
    TeXsTeMeR bunu yazdı
    ExpirE bunu yazdı

okulların sitesinde var tüm şartlar yazıyor. ben kara harp 1 . sınıfı terk ettim üniye geçtim sonra. kazandıktan sonra bana pm atabilirsin sorularınla ilgili

1. sınıf karayı neden terk ettin bi sıkıntımı oldu ( özel deise )

benim merak ettim asıl konu şimdilik ygs-lys puanları

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Özel değil. Akrabalar karada rütbelilerden oluşuyor gelenekçiler biraz deniz istiyordum onlar karşı çıktılar intibakta izmir menteşde intibak bitene kadar bir şekilde karadan denize kaydırılacağımı düşünüyordum yada öyle düşünmek istiyordum diyelim. gel gelelim ben 1 ay kadar sonra bi basktım ankarada kara harp okulunda harbiyeli üniformam dikiliyor başladık. bizim zamanımızda ( 2 yıl önce) senetler sonradan imzalatılmaya başlandı çünkü ayrılmalar çok oluyordu 1 seneyi tamamlamadan ayrıldım. askerliğimde intibakda yaptığın günün bir bölümü askerliğimi yaparken düşücekler şimdi.

deniz harp okuluda yalan oldu tabi şimdi hiç bir biriyle görümüyorum akrabalarımın hepsine saydırdım küfürü. amk evlatları

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeXsTeMeR
    TeXsTeMeR's avatar
    Erkek
    ExpirE bunu yazdı

Özel değil. Akrabalar karada rütbelilerden oluşuyor gelenekçiler biraz deniz istiyordum onlar karşı çıktılar intibakta izmir menteşde intibak bitene kadar bir şekilde karadan denize kaydırılacağımı düşünüyordum yada öyle düşünmek istiyordum diyelim. gel gelelim ben 1 ay kadar sonra bi basktım ankarada kara harp okulunda harbiyeli üniformam dikiliyor başladık. bizim zamanımızda ( 2 yıl önce) senetler sonradan imzalatılmaya başlandı çünkü ayrılmalar çok oluyordu 1 seneyi tamamlamadan ayrıldım. askerliğimde intibakda yaptığın günün bir bölümü askerliğimi yaparken düşücekler şimdi.

deniz harp okuluda yalan oldu tabi şimdi hiç bir biriyle görümüyorum akrabalarımın hepsine saydırdım küfürü. amk evlatları

kötü olmış baya 

Toplam Hit: 2724 Toplam Mesaj: 15