folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Havaalanı Araması

Havaalanı Araması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

Selamlar Arkadaşlar

Yakın zamanda arkadaşım Dubai'den Türkiye'ye gelecek, yanında kendi telefonu ve 3 tane kapalı kutu iphone 7 olacak. Gümrükten geçirme yöntemi vs. var mı ? Hediye diyip geçirebilir mi? Yakalandığını düşündüğümüzde vergi durumları nasıl oluyor. Bilen duyan yeşillendirirse sevinirim.

saybirs tarafından 26/Eyl/16 16:32 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

hocam belki 20-30 kez Türkiye'ye giriş yaptım. Türkiye'ye girişte kontrole girdiğimi hiç hatırlamıyorum.

Çıkacağı ülkede problem yaratırlar diye düşünüyorsanız bagaja atsın. O durumdan sonra hiç bir havaalanı güvenliği 3-5 telefon için uğraşmaz.

Check in sırasında verdiğin bagaj için ancak seni uçağa binmeden önce çağırıp bagajı aç diyebiliyorlar. O da uçağın rötar yapmasına sebebiyet verebiliyor. O yüzden bomba/uyuşturucu vb.. gibi bir durumdan kuşkulanmadıkları sürece uğraşmazlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

Türkiye'ye girişte arama olayı geliş yapılan ülkeye göre değişiyor. Türkiyede sorun çıkmaz, sorun çıkabilecek yer çıkış yaptığın ülke, Dubai.

Dubai havalimanı işletmesi nasıl işliyor ona bakmak lazım, genel olarak Türklere sıkıntı çıkartmıyorular.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

@MuTReFT  @attackatak  verdiğiniz bilgiler için teşekkürler hocam, biraz olsun rahatladım  :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

hocam belki 20-30 kez Türkiye'ye giriş yaptım. Türkiye'ye girişte kontrole girdiğimi hiç hatırlamıyorum.

Çıkacağı ülkede problem yaratırlar diye düşünüyorsanız bagaja atsın. O durumdan sonra hiç bir havaalanı güvenliği 3-5 telefon için uğraşmaz.

Check in sırasında verdiğin bagaj için ancak seni uçağa binmeden önce çağırıp bagajı aç diyebiliyorlar. O da uçağın rötar yapmasına sebebiyet verebiliyor. O yüzden bomba/uyuşturucu vb.. gibi bir durumdan kuşkulanmadıkları sürece uğraşmazlar.

bende aynı şeyleri düşünüyorum 20 30 tane telefon sokan kişilerin muhabbetini duydum

Freedoom is not free.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben havalimanı kontrol noktalarında görev yapmış biri olarak yazıyım  uçağa binişte at uçak altı bagaja rahat gelirsin buraya sıkıntı olmaz çok aşırı çok dururmlarda bakılır el bagajında ise ben şahsım açıkçası 3-4 telefonu olan hiçbirini durdurmadım umursamadım  arkadaşlarımdan da umursayan olmuyordu  yani 
    asıl sıkıntı ülkeye girirş yaparken o gün geliş katında görevde olan gümrük muhafaza memurunun insiyatifine kalmış bir şey gardiyan gibi bekliyorlar gözüne keistirdiklerini çeviriyorlar açıkçası 

sen dur sen dur x-ray cihazına geç bakalım diye bu işler tamamen şans meselesi diyorum sadece çevirmese geçer gidersin çevirirse el koyarlar  

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 1273 Toplam Mesaj: 6
havaalanı araması