folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Havalı Tüfek Tavsiye

Havalı Tüfek Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    PatriotCracker bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Hatsan ı tavsiye ederim. hele sabit namlu olan namlu altındaki koldan kurmalı olan modelleri var. 4.5mm olanların namlu çıkış hızı daha yüksektir. 5.5mm olanların kısa mesafede 50m-100m parçalama tesiri daha fazla. sonuç olarak ne avlayacağına bakar. Hele Gamo 5.5 hunter serisi var çok güzel ispanyol yapımı makineler. ama verdiğin paraya değmez. uzun ve isabetli atmak istiyorsayon 4.5mm hatsan serileri ideal yada kısa mesafede kedi - köpek öldürecem dersen Hatsan mod-50 ve yukarısı işini görecek.

Köpek öldüredem derken ? :/ :/

Hocam olur dava başımıza geldi. dişi bir köpeğin vardır. kızana gelir kokusunu alan her cins köpek gecenin yarısında bahçende cirit atar. senin köpek bağlıdır bahçende kimselere zararı yoktur. elin piç köpekleri gelir eder. Mod-85 bir tüfek ile 0-100m mesafeden iki büyük it yedik behçemizde. kardeşim madem köpek sahibi adamsın bağla itini yoksa kim vurduya gider. )))

Sizin orospuda hiç suç yok yani ? :D

Haddim olmayarak bir tavsiyede bulunacağım; bir daha bir canı alacağında bir daha düşün lütfen. :(

Arkadaşım yanlış anladın galiba. sana havalı tüfek konusunda tavsiyede bulundum ki gerçek tecrübeler ile. 1 yaşında Erkek Rotwailer ve 2 yaşında dişi Rotwailer besliyorum. Başımızdan geçen okadar çokmevzu varki. Sen köpek saibi isen hak verirsin. el alemin köpekleri it gibi gezer senin itin bahçede bekler. iş köpek işi ama cinsini kormak için boş gezen itleri vurdum ettim havalı tüfekler ile leşlerini serdim. amacın Havalı tüfek tavsiye ise sana etkilisini söyledim. ne amaçla alacaksan artık.?

leşlerini serdin demek? amkodum madem saf tutmak istiyorsun çocuklarını bahçenin etrafına çit yaptır bok mu var köpekleri vuruyorsun? bide gelmiş pişmiş pişmiş kendisini savunuyo ya, sizin gibilere topuktan başlayarak 50m atışları yapmak lazım. 

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek

Gamo ya da Diana,her iki marka da piyasada bulabileceğin en iyi tüfeklerdir diyebilirim.Hedefe etkileri ve menzilleri açısından haklı bir ünleri var.Standart bir 4x15 dürbün ile rahatça uzun mesafe atışları yapabilirsin.

Ama havalı tüfeğin şarjörlüsünü tavsiye etmem,menzil konusunda sıkıntı yaşarsın,ayrıca ne kadar az parça o kadar iyi atış demek bana göre.

esrardede tarafından 01/Eki/12 14:09 tarihinde düzenlenmiştir

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

Hatsan ı tavsiye ederim. hele sabit namlu olan namlu altındaki koldan kurmalı olan modelleri var. 4.5mm olanların namlu çıkış hızı daha yüksektir. 5.5mm olanların kısa mesafede 50m-100m parçalama tesiri daha fazla. sonuç olarak ne avlayacağına bakar. Hele Gamo 5.5 hunter serisi var çok güzel ispanyol yapımı makineler. ama verdiğin paraya değmez. uzun ve isabetli atmak istiyorsayon 4.5mm hatsan serileri ideal yada kısa mesafede kedi - köpek öldürecem dersen Hatsan mod-50 ve yukarısı işini görecek.

.............

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

ilgi gösteren arkdaslara  teşekkür eder konu  ıcınde  tartısanlarıda allaha havale  edıyorum

konuya doncek olursak fiyat aralıgı 150  ıla 500  arası  düşünüyorum butun yorumları okudum ama tatmın edıcı  bısey yok 

kontra bisiklet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

benimde hayalimdi, çok araştırdım.

isabet için güçten vazgeçmen gerekiyor yada paraya kıyman gerekiyor, 

1- gazlı yada yaylı (ilk olarak buna karar ver)

2- yaylı için stogerX20 yada Hatsan mod88 iyi başlangıç olur

3- Gazlılarda ise 1000tl gibi bir fiyatı gözden çıkarmalısın eğer bu bütçeyi kenara atabilirsen birçok model ve markayı AIRGUNTURK gibi forumlarda araştır

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

hatsan mod 88 kullanıyorum öneririm ucuz ve ideal bir tüfektir zaten  100m de noktamı atar  200m de şişemi kırar veya eşşek falan öldürürmü  kullandıkça anlarsın  sonra daha bilinçli üst modellere yönelirsin 

ayrıca havalı silahlarla avlanmak kanunen yasaktır

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Köpek öldüredem derken ? :/ :/

Hocam olur dava başımıza geldi. dişi bir köpeğin vardır. kızana gelir kokusunu alan her cins köpek gecenin yarısında bahçende cirit atar. senin köpek bağlıdır bahçende kimselere zararı yoktur. elin piç köpekleri gelir eder. Mod-85 bir tüfek ile 0-100m mesafeden iki büyük it yedik behçemizde. kardeşim madem köpek sahibi adamsın bağla itini yoksa kim vurduya gider. )))

önce ortaya kocaman sıçmış sonra sıvamıssın bilader :/  ne adamlar var yahu :/

:) mutluyum, huzurluyum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Hatsan torpedo 155 5.5 kullandım. Tüfek 6 kiloya yakın bir ağırlığa sahip, kolların kuvvetliyse dehşet bir tüfek etkisi diğerlerinden daha fazladır.

Tek sorunu, tüfek çok tepiyor, üzerine takacağın dürbünü sağlamca sabitlemen gerekiyor her atış da dürbün kayabilir.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

yaylı ;  diana 460 , 48,54  vb.

weıhrauch hw 97

pcp  ; airarms , fx  modelleri  ,daystate

en babaları bunlar.  ama paraya kıyman lazım

Temel adalettir .
Toplam Hit: 14031 Toplam Mesaj: 30