Havan Mermisini Ters Koyup Toplu İntihar Etmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

hala anlamadım bunlar ne için savaşıyor?

Converse giyen uzaylı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek
    ETRoot bunu yazdı

hocalar biri anlatabilir mi havan bildiğimiz top. Sadece açı verilerek hedefi gizliden vuruyoruz. Obüs topları gibi bunlar da merminin arkadaki düzenekle ateşleniyor. Ön taraftan konunca nasıl patlıyor? Mantıken ön tarafta patlayıcı başlık vardır hedefi vurduğunda patlıyordur diye düşündüm ancak havan toplarını yakından inceleyemedim hiç.

ha işte bu uzmanlık alanım sayılır havanlar hassas tapalıdır yani tapa ezildiğinde patlar tabi mke yapımıysa tapanın bi hassaslığı yok zor patlıyorda amerikan malı olanlar elinden bile düşürsen patlar :)) havan borusunun dibinde iğne dediğimiz sevk fişeğini ateşleyen bi dalga var sen havanı ters koyarsan o iğne hassas tapayı geçerek içindeki tnt maddesini hareke geçiriyor böyle mallarda kendini öldürüyor :)

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

ah ah israil ortadoğuya şöyle bir ölüm kussa cehennemi yaşatsada şu pis yaratıklardan kurtulsak idf duy sesimizi :)))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ETRoot bunu yazdı

hocalar biri anlatabilir mi havan bildiğimiz top. Sadece açı verilerek hedefi gizliden vuruyoruz. Obüs topları gibi bunlar da merminin arkadaki düzenekle ateşleniyor. Ön taraftan konunca nasıl patlıyor? Mantıken ön tarafta patlayıcı başlık vardır hedefi vurduğunda patlıyordur diye düşündüm ancak havan toplarını yakından inceleyemedim hiç.

Ön tarafta hassas tapa var.Askerde havancı olanlar bilir.İlk aldığın eğitim merminin emniyetini açıp yere düşürmeden havana bırakmaktır.Çünkü elinden düşerse tapa yere temas ederse patlar.O tapa o kadar hassas ki zamanında doğuda ağaç altında atılan havan yapraklara çarparak patlamıştır.Böyle zaiatlar olmuş zamanında.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

İçimin yağları eridi.

Şafak 1152!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

varmı şöyle videolar bakalım

Toplam Hit: 2313 Toplam Mesaj: 17