Havuz Yapımı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek

Arkadaşlar hayırlı noeller olsun, köyde bahçeye 3-5m² bir havuz yapmayı düşünüyorum, iş güç için işte kasa , naylon filan yıkanması maksatlı. kendim yapmayı düşünüyorum, çarşamba günü kepçe götüreceğim yerini filan kazdıracağım.
    işte 1 m derinlik kazıcam tuğla çimento kum vs alıcam, duvar gibi örücem filan filan.

Bu konuda tecrübesi olan var mı ? veya tavsiyeleri olan, ördükten sonra sıva yapıcam, sonra epoksi filan mı döksem ne yapsam yada membran olayı filan nedir ben yapabilirmiyim.

tavsiyelerinizi bekliyorum.

kUz3y tarafından 12/Kas/18 21:07 tarihinde düzenlenmiştir

Arayan yok, Soranı skim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcREKw5aQgmkJP0Z6b4QGTnilX1D3K4FHojFBOBDXwIM5srzDlf4

Kepce ile ugrasma.

burhan808 tarafından 12/Kas/18 21:30 tarihinde düzenlenmiştir

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Eger topragi kazicaksan mebranin altina bir set de keçe ser. Genelde beyaz olur. Boyle yunlu ince bisey. Toprak nem yapar kece tutar onu mebrana direk su gelmez.

glossiness effect
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Bunu yazmaya gelmistim cok basit ben geçen yaz yapmistim 3 tona yakin su almişti biraz şişti ama saglam olunca bişey olmuyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    kUz3y bunu yazdı

Arkadaşlar hayırlı noeller olsun, köyde bahçeye 3-5m² bir havuz yapmayı düşünüyorum, iş güç için işte kasa , naylon filan yıkanması maksatlı. kendim yapmayı düşünüyorum, çarşamba günü kepçe götüreceğim yerini filan kazdıracağım.
    işte 1 m derinlik kazıcam tuğla çimento kum vs alıcam, duvar gibi örücem filan filan.

Bu konuda tecrübesi olan var mı ? veya tavsiyeleri olan, ördükten sonra sıva yapıcam, sonra epoksi filan mı döksem ne yapsam yada membran olayı filan nedir ben yapabilirmiyim.

Boşuna masraf yapma kaliteli naylon lar var yıldır havuzu öyle yaotım çok da memnunum sıfır sıkıntı biraz meyilli kazdır 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı
    kUz3y bunu yazdı

Boşuna masraf yapma kaliteli naylon lar var yıldır havuzu öyle yaotım çok da memnunum sıfır sıkıntı biraz meyilli kazdır 

adsada 

amcamınkoyde halamın evıne yaptıgı sulama havuzu geldı ıcıne gırer yuzerdık bı yaz bı baktık taa baglarına arasında kurbagalar dolmus arkadas : ) 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=IOWFtsKEJkg

https://www.youtube.com/watch?v=R2MYUSAwmVo

Şu videolara bi göz atın önerilen videolarda biraz gezinin yapabileceğiniz, beğendiğiniz bir model bulursunuz. Bu yapı işleri baya zevkli ya 20 yıl sonra falan bende konu açarım böyle :D Neyse üniversiteyi bitirmeye odaklanayım ben :P

HACKEROKAN!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun şimdiden. Fakat mutlaka unutmayın, küçük çocukların ulaşamayacağı şekilde etrafı kapalı olsun.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Yaptın mı?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Yaptın mı?

havalar bozdu, temeli attım havalar düzelince başlıcam.

Arayan yok, Soranı skim.
Toplam Hit: 1259 Toplam Mesaj: 10
havuz