folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Haydan Gelen Huya Gider (Oku İbret Al)

Haydan Gelen Huya Gider (Oku İbret Al)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    N0dZX
    N0dZX's avatar
    Erkek
    "Anlayamadığım sen 15ytl alınca allah cezalandırıyorda,millet milyon dolarları cebe atınca bi bok olmuyo o adamlara... "

şöyle bi örnekle açıklayım kardeş mesela sen bi adamı dövsen en fazla karakola gidersin orda bi ifadeni alır bırakırlar bide bi adamı öldürdğünü düşün mahkemeye çıkarsın çünkü büyük bi suçişlemişsindir o yüzden cezan büyük yer görülür sadece karakolla kalmazssın bak bu olayda aynı ben bi günah işledim ama çok büyük bi miktar değildi bu yüzden cezasını çok şükür bu dünyada aldım ama o büyük miktar çalanların tıpkı o adamı öldüren kişi gibi cezası büyük yerden yani öbür tarafta işte olay bu yani sen fazla düşünme yüce ALLAH sonsuz adaletlidir;)

hayatta yenilmiş olan kazıkların toplamına "tecrübe" denir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    o sözün aslı ""Hayy"dan gelen hu"ya gider " di ;allahtan gelen allaha gider..

Başımdan geçen bir olay. 10 sene öncemiydi ne..21 oynayalım dedik. okey taşlarını tanesi 25.000 liradan satıyoruz ama. Aldım 125bın liralık. oyna oyna 625 bın lıra kaldırdım. 500bın net kar.
    Guzel para. Gunluk o zman 1mılyonmu ne kazancım oldugunu dusunursek kumardan 500bın ıyı para. aradan bıkac gun gectı avans olarak bı 5mılyon cektım. cebımdeydı para. Aksam elımı cebıme bı attım para yok. Butun ceplerımı arıyorum tarıyorum yok para. amca oglu ınanmadı uzerımde sadece ıc camasırım kalıncaya kadar soyup bıde o aaradı bulamadık parayı. 5mılyona hıcmı hıc acımadım. kumardan kazandıgım paranın 10 mıslı gıtmıstı ama kefalet oldugunu dusunup o paranın gıtmesıne hıc uzulmedım..

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Her dolandırdığım para haram olsaydı ben öleli 7 sene olmuştu bu bir.. ;)

ikincisi o parayı başka birisi düşürdüğüne göre belkide o para o adamada sizin değişinizle haram yolla gelmişti ve allah senin karşına çıkardı sana helal ederek...

Böyle saçmalık olmaz o zaman yolda 50 lik görsem haram olur die almayım...

BURADAN TAHRİBAT.COM CAMİASINA SESLENİYORUM.. YOLDA PARA GÖRÜRSENİZ HARAMDIR KESİNLİKLE ALMAYIN... DİREK BANA Bİ MSJ ÇAKIN BEN ONUN GÜNAHINI SİZİN YERİNİZE ALIRM :) MAKSAT MÜRİTLERE BİŞİ OLMASIN...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    muhahaaa :) rene her muridi korur kollar sefkatle ozenle itinayla :)

dusununce su irak ornegini veren arkadasa hak vermemek elde degil

diger konuda :
    haydan gelen = haybeye gelen
    huya = kotu huya (orn. gidip kagit oynamasi veya tekrar kaybetmesi gibi )
    diye biliyorum ama ben alim degilim sadece dusuncemdir.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    N0dZX
    N0dZX's avatar
    Erkek
    BURADAN TAHRİBAT.COM CAMİASINA SESLENİYORUM.. YOLDA PARA GÖRÜRSENİZ HARAMDIR KESİNLİKLE ALMAYIN... DİREK BANA Bİ MSJ ÇAKIN BEN ONUN GÜNAHINI SİZİN YERİNİZE ALIRM :) MAKSAT MÜRİTLERE BİŞİ OLMASIN...

iyi cesaret:D

hayatta yenilmiş olan kazıkların toplamına "tecrübe" denir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    hem anlatınca hikaye gibi gelirdi insanlara,canlı kanıt lazım mış demek!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    rene aby bizim buralarda saf çok parayı düşürüoalr sen cep numaranı söle bana ben ararım seni:D
Toplam Hit: 4228 Toplam Mesaj: 28