HDD Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Sevgili müridler hepinize merhaba. Sabah sabah sizlere bi sorum olalcaktı. Evdeki pcye ssd aldım taktım, çıkardığım HDD yi de CD kısmına taktım sistemi kurdum buraya kadar hiç sorun yoktu. Daha sonra HDD nin bilgisayarda görünmediğini farkedince disk yönetimine girip harf atadım eski HDD'deki C ve D görünür hale geldi tabi harf atadığım için isimleri C ve D şekline değildi ama görünüyordu. Bende ikisini birleştirip tek parça haline getireyim dedim D kısmına gelip birimi genişlett dedim gereken işlemi yaptığımda yeterli hafıza yok diye uyarı verdi bende bunun üzerine birimi sil diye C birimini sildim tekrar denedim yine hatayla karşılaştım baktım olmuyor neyse ayrı ayrı oluyorsa öyle olsun dedim şimdi C deki ayrılmamış birim için yeni birim oluştur diyorum yine aynı şekilde yeterli hafıza yok deyip yeni birim oluşturmuyor (boyutu kaç yaparsam yapayım değişen bişey olmuyor), yeniden format atayım orada görünür dedim formatta bu ayrılmamış alan için yeni kısmı pasif görünüyor oradan da yapamadım bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim yardım edin lütfen :)

rsnalp tarafından 28/Şub/20 07:58 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

GÜNCEL!!

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber
    Cyber's avatar
    Erkek

içindeki veriler önemli değilse, partition magic yazılımını indirip kurun, onun ile o diskteki bütün partitionları silip tekrar yeni bir partition oluşturun, muhtemelen çözülecektir.

MCSE,MCDST gokhan@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    Cyber bunu yazdı

içindeki veriler önemli değilse, partition magic yazılımını indirip kurun, onun ile o diskteki bütün partitionları silip tekrar yeni bir partition oluşturun, muhtemelen çözülecektir.

Tamamdır hocam teşekkür ederim deneyeceğim 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

GÜNCEL!!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Deneyimli kullanıcıysan cleandisk işlemini kullan. Yanlışlıkla diğer bölümleri silme. 

https://www.seagate.com/tr/tr/support/kb/how-to-diskpart-eraseclean-a-drive-through-the-command-prompt-005929en/

Bu işlem sonrası tekrar formatla.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Deneyimli kullanıcıysan cleandisk işlemini kullan. Yanlışlıkla diğer bölümleri silme. 

https://www.seagate.com/tr/tr/support/kb/how-to-diskpart-eraseclean-a-drive-through-the-command-prompt-005929en/

Bu işlem sonrası tekrar formatla.

Eyvallah hocam sorun çözüldü çok teşekkür ederim :)

Toplam Hit: 1256 Toplam Mesaj: 7
ssd disk yönetimi hdd