Hdd Veri Silme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

1 TB diski silip 1 TB veri yazarsan eski dosyalar nasıl gelecek. Kapasite 1 TB gösterip eski dosyalar için de 3-5 TB fazladan gizli alan mı var. 1 LT şişeye 1 LT'den fazla su koyabilir misin?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

1 TB diski silip 1 TB veri yazarsan eski dosyalar nasıl gelecek. Kapasite 1 TB gösterip eski dosyalar için de 3-5 TB fazladan gizli alan mı var. 1 LT şişeye 1 LT'den fazla su koyabilir misin?

evet bende sizin deidğiniz gibi biliyorum bi ara bi yerlerde böyle ilginç bir yazıya denk gelmiştim tuhafıma gitti 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    67Impala bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Öncelikle merhaba hocam.

diske windows 10 kur. ayarlardan windowsu sıfırla dediğinde seçenekler sunacak. 

orada geri döndürülmeyecek şekilde sıfırla gibi bir seçenek var. onu  tıklaıp uzun süre beklersen diskteki verileri kurtalılmayacak şekilde siler.

program aramana gerek yok bunun için.

Denedin mi hocam? nekadar güvenilir?

hocam düşük kapasiteli bir hdd de deneme fırsatım olmuştu. sıfırladıktan sonra birkaç program ile resim kurtarmayı denemiştim birşey bulalamıştı.

söz konusu resim yada video ise güvenlidir bulamayacaktır. özellikle rar dosyaları filan imkansız gibi birşey. 

Hocam benimde bir sorum olacak size

Windows10 kurarken diskleri biçimlendirmek yeterli mi?ya da  Windows kuruluyken normal biçimlendirme yapmak mı daha sağlıklı?

windows kurarken birşey yapnaıza gerek yok. her iki şekildede kurarken extra biçimlendirmeye gerek yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

DBAN kesin çözüm 

Denedim test ettim öneriririm

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
Toplam Hit: 2152 Toplam Mesaj: 15
veri hdd silme