folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder HDMI Çıkışı VGA Girişe Bağlama

HDMI Çıkışı VGA Girişe Bağlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netwalker
    netwalker's avatar
    Erkek

arkadaşlar mac mini aldım macte sadece hdmi çıkışı var ama param kalmadı o yüzden monitör alamıyorum o yüzden hdmi çıkışı vga girişli monitöre nasıl bağlarım bir ucu hdmi bir ucu vga olan kablodan aldım lakin ekrana görüntü gelmedi ne yapmam lazım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

2. dünya savaşı sıralarında faşist diktatörler mussolini ve hitler tüm işyerlerinde resimlerinin asılmasını emretmişlerdi.bunu içine sinmeden yapan bir kitapçının aklına müthiş bir fikir gelmişti ve beklemeden bunu yaptı.kitap vitrinine koyduğu bu iki diktatörün resimlerinin arasına dünya edebiyat tarihinin önemli isimlerinden victor hugo"nun önemli bir eserini koymuştu: "SEFİLLER".
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

Hocam, sinyal dönüşümünü yapabilmen için VGA Box'a ihtiyacın var.

Fakat monitör alsan, daha iyi edersin. VGA Box'ların fiyatları oldukça yüksek.

Neredeyse giriş seviyesi bir LCD fiyatı ediyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netwalker
    netwalker's avatar
    Erkek

mac teknik servise sordum minidisplay port to vga ufacık bir kablo ile problem çözülüyormuş onu gidip alıcam. teşekkür ederim.

2. dünya savaşı sıralarında faşist diktatörler mussolini ve hitler tüm işyerlerinde resimlerinin asılmasını emretmişlerdi.bunu içine sinmeden yapan bir kitapçının aklına müthiş bir fikir gelmişti ve beklemeden bunu yaptı.kitap vitrinine koyduğu bu iki diktatörün resimlerinin arasına dünya edebiyat tarihinin önemli isimlerinden victor hugo"nun önemli bir eserini koymuştu: "SEFİLLER".
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

Hocam, bir ucu HDMI, diğer ucu VGA olan kablo aldım demişsin, bu zaten sana teknik servisin önerdiğiyle aynı şey oluyor.

HDCP sebebiyle, Digital sinyali, Analog'a çevirmen gerekecek, bu da dediğim gibi VGA Box ile mümkün.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mc_cO_By bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam, bir ucu HDMI, diğer ucu VGA olan kablo aldım demişsin, bu zaten sana teknik servisin önerdiğiyle aynı şey oluyor.

HDCP sebebiyle, Digital sinyali, Analog'a çevirmen gerekecek, bu da dediğim gibi VGA Box ile mümkün.

-----------------------------
    Macde olay farkli hocam onun ozel kablosu var onu alman lazim

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

@KaRaKuLe

Umarım dediğin gibidir hocam. Keza şurda MAC Mini ile yaşanmışı var.

Fakat benim MAC Mini ile böyle bir tecrübem olmadığı için durum dediğin gibi Medya Oynatıcı/PC/XBOX/PS3'den farklı da olabilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dvi girişi  yok mu sende ?

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
Toplam Hit: 1723 Toplam Mesaj: 7