folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hem Asker Hem De Mühendis Olunur Mu?

Hem Asker Hem De Mühendis Olunur Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Merhaba

Merak ettiğim bir konu bu. Gözlerdeki bozukluk sebebiyle askeri okullara gidip kurmay olamayacağımı biliyorum. askeri liseye girişte sağlık kontrolünden kalmıştım zaten. İlk sene kazanamadım üni. Bu sene bakalım iyi gidiyor.

Üni olarak elektronik veya bilgisayar düşünüyorum artık ne kısmet olursa.

Lisans eğitimim bittikten sonra hayalimdeki meslek olan askerliği yapmak istiyorum. TSK'da veya tsk'ya bağlı yan kuruluşlarda mühendis subay olunabiliyormuş bu konuda bilgi lazım , ayrıca kariyer olarak neler yapılabilir. Baktığımda çok iyi şeyler gördüm y lisans'a yurtdışına tsk aracılığı ile gitme , doktora yapma , sonrasında arge'ye geçme gibi şeyler. Bu konuda neler yapıılıyor arge bazında.

Özetle mühendis subaylık hakkında bilgi lazım.

Vereceğiniz bilgilendirici cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

muvazzaf ve sözleşmeli personel her zaman alıyolar mühendis, doktor  ama sen okulu bitirene kadar neler değişir belli olmaz belki harb okullarını da kapatırlar subayları dışardan alırlar belli mi olur 

imza
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

hocam hiçbir şey kaybetmiş değilsin. elektrik veya bilg müh bölümlerini bitirdikten sonra harp okullarında mühendis kontenjanı açılır. Bu kontenjanlarda en çok pay elektrik mühendislinindi bildiğim kadarıyla. Neyse buraya başvurduktan sonra aynı mülakat sınavlardan geçersin asil üye olduğun zaman hem mühendis hem subay olarak kıta görevi yaparsın. Benim kendi devrem kara harp bitirip teğmen oldu. Biz elektrik mühendisi olduk. Bana devamlı gel başvur deyip durur. Bahsettiğine göre alımlar daha kolaylaşıyormuş üniden mezun olunca. Gelen mühendisleri eğitim almaları için amerikaya gönderiyorlarmış falan falan...

xxx
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

Harp okulu kendi içinde müh yetişiyor dışarıda da alıyor gidebilirsin sağlık daha az kontrollü oluyor diye biliyorum daha kolay girersin kolay gelain

I am Jack's inflamed sense of rejection
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

genelde yılda 2 kez sınavları olur , hava-kara-deniz ayrı ayrı yapar sınavlarını.

eğer asgerliği uzun dönem yaparsan ve bu sırada sınava girip 70i geçersen direk muazzaf subay olabilirsin

sınavda 50genel kültür(için matematik yok ama) 50de bölüm sınavı şeklinde sınavı var, 2 kez girdim denizinkine genel kültür kol gibi oluyor :) mesleki biraz daha basit

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokayp
    gokayp's avatar
    Erkek

Elk veya bilgisayar müh okuyacam diyosun sonra bir de subay olacam diyosun valla pes sen önce o söylediğin bölümleri kazan sonra görüşelim kardeşim. "tsk" başarının ödüllendirilMEdiği kurumdur bana göre emin ol tsk dışında her kurumda yaptığın başarının hakkını alırsın ama tsk'da bu zor. askerlik hayalin olabilir ama gerçekler her zaman acıdır sana dost tavsiyesi.

gP
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Mezun olduktan sonra git Aselsan,Havelsanda falan çalış hocam :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

hocam asteğmen olursan okul bittikten sonra hani teskere bırakmak gibi bi durumda olabilir o da bi seçenek...

Zugzwang
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    zndmn bunu yazdı

hocam asteğmen olursan okul bittikten sonra hani teskere bırakmak gibi bi durumda olabilir o da bi seçenek...

hocam benim sorum mühendis subaylıkla ilgili 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Gozden muaf oldum askerlikten , bu saaten sonra ben giremem degil mi

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
Toplam Hit: 1524 Toplam Mesaj: 10