folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hepatit B Ve HİV Üzerine

Hepatit B Ve HİV Üzerine

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek

Bi ara tahribatta da askerde hepatit oldugunu öğrenen bi arkadaş vardı, sık görülen ve bilgilerimizin genelde çok doğru olmadığı konular oldugu için kendimce bilgilendirici bişeyler yazayım dedim.

Hepatit B nin ülkemizde görülme sıklığı oldukça yüksek. Enfeksiyonu eğer hepatit pozitifli anneden kaparsanız %95 kronikleşip siroza doğru ilerliyebiliyor, Erişkin yaşta iste yanlız %5 kronikleşiyor. Kliniğin olmadığı sadece taşıyıcılıkla giden formu da mevcut

Cinsel yolla, kan yoluyla ortak traş bıçağı kullanımı vs gibi yollarla bulaşıyor. Eğer siz de fazla cinsel parrner değiştiren biriyseniz mutlaka 3 doz hepatit b aşınızı aile hekimine ya da ilgili aşı yapan kuruluşa gidip ücretsiz yaptırın. 3 doz aşıyla yüzde 95 oranında 10 yıl boyunca korunursunuz en temizi bu.

Gelelim HİV e, bu hastalara aidsli demek doğru değil aids HİV in daha da ağırlaştığı durumda kullanılıyor.

HİV de hepatit gibi bulaşıyor ama bu hastalar toplumda çok büyük zorluk çekiyorlar. HİV kesinlikle öpüşmekle aynı tuvaleti kullanmakla vs bulaşmaz. Erken tanı alıp düzenli ilaç kullanan ve ilaca karşı direnç gelişmeyen hastaların yaşam süresi kısalmaz. Hiv li hastalar çocuk sahibi olabilirler! bunlar genelde toplumda yanlış bilinen durumlar.

HİV pozitifli insanların genelde sex işçilerinden oluştugunu sanmayın, poliklinikte bulundugum sürede gelenlerin hepsi senin benim gibi insanlar.Türkiyede de hiv son yıllarda çok hızlı artmaya başlamış sadece bizim hocanın takip ettiği 200 e yakın hasta var.Takip edilemeyenlerle birlikte sayı baya artıyor. Bu yüzden bu hastalığa karşı korunmak için kesin olarak kondom kullanın, kimin hiv li olduğunu dışardan bakıp anlayamazsınız. Eğer şüpheli bi temasınız varsa ve partnerinizin hiv pozitif oldugunu öğrenirseniz erken dönemde antiviral tedaviyle hastalığı kapmanız önlenebilir.

Bu arada kimse sizi bilgilendirmeden size hiv antijen arama testini yapamaz. Böyle bir durumda dava açabilirsiniz.

Bu konularda sormak istedikleriniz varsa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım

There is no life without struggle
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bilgilendirici olmuş hocam gerçektende kafadan dolma bilgilerle yanlış yollara çıkılmaz en azından.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Abi Hepatit neyse de, hiv için malum işi göreceksen kondom ile göreceksin.İlkokulda okuyan çocuğa sorsan bile bilir.Hele birde kondom alırken utananları hiç anlamıyorum.Sağlık ocaklarından vs ücretsiz alabilirsiniz veya bazı yerlerde tuvaletlere makine koyuyorlar atıyorsun 1 lira veriyor sana bi paket kondom.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Büyükçekmece devlet hastanesine gitmiştim kan tahlili için.Kan verme odasına girdim kan alacak hemşire bekliyordu elinde iğneyle.Oturdum kanı aldı ama ondan sonra kafama dank etti acaba karı o iğneyi değiştirmiş miydi diye.Çünkü ben oturduğumda hiçbişey değiştirmedi.Belki önceden değiştirmiştir bilmiyorum.Bunu önemsiyorlardır dimi o iğneyi mutlaka değiştiriyorlardır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Büyükçekmece devlet hastanesine gitmiştim kan tahlili için.Kan verme odasına girdim kan alacak hemşire bekliyordu elinde iğneyle.Oturdum kanı aldı ama ondan sonra kafama dank etti acaba karı o iğneyi değiştirmiş miydi diye.Çünkü ben oturduğumda hiçbişey değiştirmedi.Belki önceden değiştirmiştir bilmiyorum.Bunu önemsiyorlardır dimi o iğneyi mutlaka değiştiriyorlardır.

Yaptıralı ne kadar oldu iğneyi ? Bildiğim kadarıyla hiv virüs 3 ayın içinde çıkıyor belirtileri.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Yaptıralı ne kadar oldu iğneyi ? Bildiğim kadarıyla hiv virüs 3 ayın içinde çıkıyor belirtileri.

5 ay kadar oldu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

kimse kullanılmış iğneyi tekrar kullanmaz sen girmeden önce hazırlamışlardır. Kesin değişmiştir o iğne merak etme.

There is no life without struggle
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    bukalemun bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

kimse kullanılmış iğneyi tekrar kullanmaz sen girmeden önce hazırlamışlardır. Kesin değişmiştir o iğne merak etme.

biraz daha içim rahatladı hocam teşekkürler.Zaten belirtilerin hiçbiri yok Allaha şükür.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    u235 bunu yazdı

biraz daha içim rahatladı hocam teşekkürler.Zaten belirtilerin hiçbiri yok Allaha şükür.

hocam icine kurt dusurmek istemem ama hiv belirtileri 7-10 yil arasinda cikar diye biliyorum.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

hocam icine kurt dusurmek istemem ama hiv belirtileri 7-10 yil arasinda cikar diye biliyorum.

ya o kadın değiştirmiştir zaten herkes aynısını sölüyor o kadar riski kimse göze almaz.

Toplam Hit: 859 Toplam Mesaj: 10