Herkesten Rica

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek

Metal Fırtına'yı tek geçerim güncelliği olsun anlattığı konunun canlılığı olsun her yönüyle muhteşem bir yapıt.

suç ve ceza şimdiye kadar okuduğum romanlar içerisindeen sürükleyici yada şölee diyim en manyak yabancı eser.herkese hayatı boyunca bir kere okumasını tavsiye ederim.

Beyaz geceler - Dostoyevski _bu da beni hayatımda okuduğum zaman en çok hüzünlendiren roman bunuda tavsiye ederim.

Geç gelen saadet-azize ebraşi bu dini yönü biraz ağır basan bir kitap ama çok anlamlı şeyler anlatıyor bunuda tavsiye ederim.

Tarih Şuuruna doğru-1-2-İbrahim Refik bunu  tarihe düşkün olanlar zaten okumuşlerdır.yakın tarihten çarpıcı örnekler sunuyor ve her konunu  sonu bunu biliyormuydunuz diye bitiyor gerçekten ibret verici olaylar anlatıyor bunuda okusunlar.

Yaprak Dökümü-okumayan kalmamıştır heralde ama gerçekten geçmişten geleceği anlatan bir kitap bana göre.
    Büyülü Çınarlar-aras ören yaw ben bu kitabı kitap fuarından 2 milyona almıştım hiç beğenmedim acayip bişi yaw.

......

El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Balyoz Sanarmış.By_Medcezir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wepmaster
    wepmaster's avatar
    Erkek
    ya baboşlar size bir şey sormak istiyorum melat fırtına serisinin ikisin çıktı okudunuz mu?cvp bekliyorum :d

sen ve ben evlensek anan verir mi :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RNA
    RNA's avatar
    Erkek
    İpek ongun ve türevleri bir yerlerde bir şekilde ölsün gebersin bişii düşsün kafalarına yazdığı salak kitaplar girsin dötüne sıçamaz olsun patlasın dötü  (rahat 80 kiloda bok  saçar bunlar etrafa) bu kadar anlamsız bir insan yoktur dünyada,evrende.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soncan
    soncan's avatar
    Dişi

iiii bii tavsiyede bendenn olsunn  etem karaüzümün BİZİM HÜCRE  ''ben ve çatlı''. hadeennnpakımm okuyunn beğenmeyenn  gelsinn karşıma

/.../
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ya ben anlamiorm ki ne enteresan bayan arkadaslar var :)

ben bunca kiz taniyorum hic elinde Siyasi bi kitap okuyan gormedim :)

yada bilgisayarin acma kapama tusu ve CD romu acip kapamanin otesinde bilgisayar bilen :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Dawn Brown kitaplarının hepsi mükemmel.. Sürükleyici düşündürücü... Öyle kitaplarki film gibi canlanıyor okudukca gözünüzde sahneler. Bu kadar akıcı macera romanı az bulunur...

Şu Çılgın Türkler kitabı var yanlız!!! Bir tarihin anlatımı bu kadar sürükleyici, bu kadar anlatıcı bu kadar heyecanlı olur... Atatürk ve silah arkadaşlarının, bu devletin nasık kurtulduğunun savaşlardaki en ince ayrıntıların herşeyin yakın tarihimizin, kurtuluş savaşının öncesi ve sonrasının bu kadar iyi anlatıldığı başka bi eser olamaz.. Mutlaka okuyun...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boraks
    boraks's avatar
    Erkek
    leman dergisinde yazan NİHAT GENÇ.iyi adamdır.kimsenin el eteğini öpmez.meydan okur biraz da sinirli,heyecanlıdır.olumsuz olarak diyebiliriz ki yazılarını biraz uzun yazar tuğla kitapları mevcuttur ama okunması şiddetle tavsiye edilir.(şiddetle tavsiye ne demekse =)... keşke şu adamın kitaplığı bende olsa dediğim ender insanlardandır.

gözlerin açıksa göreceksin! Kulağın sağır değilse duyacaksın! Ellerin kesik değilse uzanacaksın! UĞUR MUMCU
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek

yaşar kemal!!!edebiyatın yaşayan babası.hele bir de ince memed'ini okuyun 4ciltten oluşuyor ve 24 dile cevrildi...adana da gecen bir köy romanı daha şehir de ağa olmadığını bile bilmeyen yetim bir genç,ve gün gelir osmanlı bile onunla basedemez.tüm dünya basını onu konuşur,o toros daglarında jandarmadan kız kaldırır...

şöyle bir cümle vurur insanı ansızın :o güzel insanlar o güzel atlara bindiler ve gittiler

köyde yaşamışsanız bi de bu kitabı okumamanız gercekten BUYUK hata...

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
Toplam Hit: 2574 Toplam Mesaj: 19