folder Tahribat.com Forumları
linefolder Domain - Hosting - Reseller - Dedicated Server - Virtual Server - IRC Shell - Seedbox
linefolder Hetzner.De'den Dedicated Server Kiraladım Domain İçin Dns Ayarlarını Yapamadım(Godaddy)

Hetzner.De'den Dedicated Server Kiraladım Domain İçin Dns Ayarlarını Yapamadım(Godaddy)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

merhaba müritler.

hetzner.de'den dedicated server kiraladım, plesk ile otomatik kurulum yaptım dns sttingse girince otomatik olarak oluşturulmuş ayarları görüyorum, godaddyden alınmış bir domainim var o domaini bu serverda kullanmak istiyorum godaddyden alan adı bölümüne ns kayıtlarını(doğru kayıtlarımı ekledim bilmiyorum) ekledim ancak dün gece 21:00 dan beri yönlendirme olmadı:(

bir yerde hata yapıyor olabilirmiyim?

godaddy:

serverın dns ayarları:

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

domain .de uzantılı ise ns yönlendirmesi yapılamıyor onun yerine godady' nin ns managerını kullanıp ipye a records yönlendirmesi yapmalısın.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

dns serverın var mı sunucunda? Sanırım orada bi kavram kargaşası yaşanmış

senin yapacağın ilk olarak ns ayarlarını varsayılana geri dondurmek. Ardından plesk panelde ki dns ayarlarında istediiin subdomainlerin iplerini kendi sunucunla değiştirmek. Kendi sunucun üzerinde iss de binding bolumune gelip host headerı ayarlamak. Ve sonra 4 5 saat yonlenmesini beklemek...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

dns serverın var mı sunucunda? Sanırım orada bi kavram kargaşası yaşanmış

senin yapacağın ilk olarak ns ayarlarını varsayılana geri dondurmek. Ardından plesk panelde ki dns ayarlarında istediiin subdomainlerin iplerini kendi sunucunla değiştirmek. Kendi sunucun üzerinde iss de binding bolumune gelip host headerı ayarlamak. Ve sonra 4 5 saat yonlenmesini beklemek...

dns server var evet hetznerın otomatik kurulumuyla kuruldu bu server daha öncede aynı şekilde kurulum yapmıştım godaddyde domaini önlendirmiştim hiç bir sorun olmamıştı bu sefer böyle bir sorun çıktı ama:(

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

sitenin dns ayarlarını şu şekilde güncelledim bind serverı kapatıp açtım. godaddyden eklerken kabul etmiyor ama bir kaç saat bekleyince edecek diye düşünüyorum yanlışım varmı sizce?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

pm ile iletişim kurarsan yardımcı olabilirim.

Toplam Hit: 1087 Toplam Mesaj: 6
nameserver hetzner