folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hibe Ekran Kartı Veya Alınık

Hibe Ekran Kartı Veya Alınık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Dün gece ekran kartıma bir hal geldi. Ekrana yeşil çizgiler geliyor ve kart işlevini yerine getiremiyor. Aygıt yöneticisinde sorun bildirdiğinden durduruldu kod 43 yazıyor. Söktüm temizledim taktım sistem geri yükledim düzelmedi. Sanırım artık emekli olma vakti geldi. Kart zotac geforce gtx460 se. 

Elinde yenisini alana kadar idareten kullanabileceğim bir kartı olan varsa talibim. Yenisini aldıktan sonra geriye yollayabilirim. Teşekkürler şimdiden 

1-2 gb en az 256bit olan satılık ekran kartlarınıza da talibim

Huerfanos tarafından 23/Ağu/16 10:35 tarihinde düzenlenmiştir

Anarsistherif...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

üzerindeki plastikleri sök 200+ derecede fırına at biraz pişsin sonra çıkar kullan . eğer soğuk lehim sorunu varsa sıcakta lehimler eriyip yeniden kuruduğundan düzelirse ekran kartın  da düzelecektir.

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

üzerindeki plastikleri sök 200+ derecede fırına at biraz pişsin sonra çıkar kullan . eğer soğuk lehim sorunu varsa sıcakta lehimler eriyip yeniden kuruduğundan düzelirse ekran kartın  da düzelecektir.

Üzerindeki plastikleri sökersem tekrar  takamam hocam teşekkürler önerin için. 

Satılık ekran kartlarınız varsa onlara da teklif verebilirim 

Anarsistherif...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Hup

Anarsistherif...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

@Luquid hocam aklıma takıldı da ekran kartı üzerindeki componentler 200+ derece bozulmayacak mı?

İmza...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı

@Luquid hocam aklıma takıldı da ekran kartı üzerindeki componentler 200+ derece bozulmayacak mı?

Konuyu görmüşken ben cevap vereyim.

Tabi sadece plastikleri sökmek gerekmiyor. Eğer kart baya eski ve üzerinde elektrolikit kondansatörlerden varsa fırına attıktan 2-3 dk sonra bom die o kondansatörlerin tek tek patladığına şahit olursunuz.

Onun dışında çok eski olmayan kartlarda tamami ile smd elemanlar kullanıldığı için katı elemanlar oluyor.

Tabi saatlerce pişirmemek lazım, en fazla 10dk falan tutun yoksa gpu fırından fazla kızarmış ekmek gibi çıkar :D

http://lifehacker.com/5823227/save-dying-video-cards-with-a-quick-bake-in-the-oven

https://www.ifixit.com/Guide/Temporarily+repair+a+lost-cause+graphics+card+by+heating+it+up+in+an+oven/2240

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Hocam en azından görüntü olsun diye kart ihtiyacın varsa bende g210 var bitane onu yollayayım sana 1gb 64bit kart msi marka 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    SpyBreaK bunu yazdı

Hocam en azından görüntü olsun diye kart ihtiyacın varsa bende g210 var bitane onu yollayayım sana 1gb 64bit kart msi marka 

Pm gönderdim hocam 

Anarsistherif...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

gtx 580 var ister misin

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    Noyan bunu yazdı

gtx 580 var ister misin

Hocam pm den ayrıntılı ayrıntılı bilgi ve fiyat yazar mısın, olabilir. 

Anarsistherif...
Toplam Hit: 1010 Toplam Mesaj: 10
460se