folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hiçbir Görüntü Gelmiyor

Hiçbir Görüntü Gelmiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opsiyonel
    opsiyonel's avatar
    Erkek

bugün bilgisayara format attım güncelleme filan yükledi bilgisayar yeniden başlattım görüntü gitti hocam ışıklar yanıyor sonra kapattım laptop u geri açtım üstteki üç ışık yanıyor fakat hiç görüntü yok bios ekranı bile gelmiyor tık ses yok sadece hdd çalışıyor ışıkları yanıyor bunu nasıl çözebilirim bilen varmı ?

marka sony vaio

model pcg-71911m

imza
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

öncelikle laptop ın pilini sökün prizden çekin hiç bir güç bağlantısı kalmasın. Güç bağlantıları söktükten sonra bilgisayarın power butonuna 5-10 sn basılı tutun içindeki enerjiyi boşaltsın. Daha sonra açın. ilk yapacağınız şey bu. 

Yine de görüntü gelmiyorsa : bilgisayarı ilk açtığınızda ekranın arka ışığı yanıyor mu ? Görüntü gelmeden önce inceden bi ekran ışığı yanar, yanması lazım o ışık geliyor mu ?

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opsiyonel
    opsiyonel's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

öncelikle laptop ın pilini sökün prizden çekin hiç bir güç bağlantısı kalmasın. Güç bağlantıları söktükten sonra bilgisayarın power butonuna 5-10 sn basılı tutun içindeki enerjiyi boşaltsın. Daha sonra açın. ilk yapacağınız şey bu. 

Yine de görüntü gelmiyorsa : bilgisayarı ilk açtığınızda ekranın arka ışığı yanıyor mu ? Görüntü gelmeden önce inceden bi ekran ışığı yanar, yanması lazım o ışık geliyor mu ?

hocam 4 kondansatör beslemeden birinde hiç akım yoktu eşdeğer birtane söktüm şuan onu deneyeceğim dediklerinizin hepsini yapmıştım ekranı besleyen kondansatör bu herhalde umarım çalışacak.

imza
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opsiyonel
    opsiyonel's avatar
    Erkek

dediğim gibi işlemleri yapınca sorun çözüldü.

imza
Toplam Hit: 1305 Toplam Mesaj: 4
arıza