folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Hiren's Boot CD Alternatifi? ( Bootable Kurtarma USB'si )

Hiren's Boot CD Alternatifi? ( Bootable Kurtarma USB'si )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar,

Bu aralar çok pc geçiyor elimden, yedeklemeler formatlar ufak tefek parça değişimleri falan oluyor. İşletim sistemi açılmayanlarla epey cebelleşiyorum. Hiren's boot cd/usb vardı bi aralar. Bootable usb yapıp oradan açıyorduk, hem yazılımsal bakım araçları var idi, hem de yamulmuyorsam yedekleri o arayüz üzerinden alabiliyorduk bozuk işletim sistemini açmadan. 

Şimdi baktım en son 2012 de güncellemesi çıkmış. 

Daha güncel, patır patır çalışacak mutlu edecek bişeyler bakıyorum.

Var mıdır bootable sistem tavsiyesi olan?

Teşekkür ederim

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

bana da lazım olur çizik atayımm

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

http://www.system-rescue-cd.org/Download/

Bazen bunu kullanıyorum bazen slax vb ufak linux dağıtımları. Komut bilmeyenler için masaüstü de var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

DLC Boot CD

https://drive.google.com/file/d/0B03jomX6ehJtcDZzUTFIUnNqMW8/view

https://www.youtube.com/watch?v=8_1AGgiKRcM

engin01288 tarafından 31/Ağu/17 18:45 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hirende ne eksik hocam halen kullanılıyorum sıkıntı yok. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

son güncellemeyi 5 sene öncede görünce işkillendim otomatikman, sıkıntı yok ise onu da denerim :D

durum raporu vereyim, nortonun bootable diski iniyordu konuyu açarken, onu denedim rezil bi sonuç verdi. masaüstü geldi ama ekranın üst yarısı sadece, alt yarısı yok, üst yarım da ortadan ikiye bölünmüş, solda sağda simetrik iki ekran var ikisi birbirinin duplicate i, yanyana iki monitör tek masaüstü gibi. renkler çok açık pembeli bişeylerdi, bu ne dedim kapattım. system resque cd önermiş bi arkadaş onu indirip attım usbye, açıldı. linuxa uzak olunca, mount için epey uğraştım, dahili diski mount ettim. benim HDD malesef NTFS değil de exFAT idi, onunla da ayrıca bi yarım saat uğraştım. meğer önce mkdir yapmak sonra o klasöre mount etmek gerekiyormuş.

şimdi yedekleyeceklerimi kopyalıyor externale. 40 mb/sn başladı, iki kere I/O hatası verdi, tekrar dene deyince devam ediyor. şuan 2.2 mb/sn aktarıyor. muhtemelen birazdan tekrar hata verecek.

bu HDDnin verdiği I/O hatası nedir, neden olur? Formatlayıp biçimlendirince düzelebilitesi var mı yoksa HDD ölmek üzere mi?

bi health test yapmak da şart oldu.

Şuan hiren ve DLC de iniyor. el atmışken onları da deneyeceğim.

teşekkürler hepinize

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

son güncellemeyi 5 sene öncede görünce işkillendim otomatikman, sıkıntı yok ise onu da denerim :D

durum raporu vereyim, nortonun bootable diski iniyordu konuyu açarken, onu denedim rezil bi sonuç verdi. masaüstü geldi ama ekranın üst yarısı sadece, alt yarısı yok, üst yarım da ortadan ikiye bölünmüş, solda sağda simetrik iki ekran var ikisi birbirinin duplicate i, yanyana iki monitör tek masaüstü gibi. renkler çok açık pembeli bişeylerdi, bu ne dedim kapattım. system resque cd önermiş bi arkadaş onu indirip attım usbye, açıldı. linuxa uzak olunca, mount için epey uğraştım, dahili diski mount ettim. benim HDD malesef NTFS değil de exFAT idi, onunla da ayrıca bi yarım saat uğraştım. meğer önce mkdir yapmak sonra o klasöre mount etmek gerekiyormuş.

şimdi yedekleyeceklerimi kopyalıyor externale. 40 mb/sn başladı, iki kere I/O hatası verdi, tekrar dene deyince devam ediyor. şuan 2.2 mb/sn aktarıyor. muhtemelen birazdan tekrar hata verecek.

bu HDDnin verdiği I/O hatası nedir, neden olur? Formatlayıp biçimlendirince düzelebilitesi var mı yoksa HDD ölmek üzere mi?

teşekkürler hepinize

Kullandğın kablo ile alakalı olabilir IO hatası tabi dsiklede alakalı 

Crystal disk infoyu indir diskin durumuna bak eğer iyi yazıyorsa kablo olma ihtimali yüksek

Dosya kopyalamayı teracopy yada total commander ile dene

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7714714
    7714714's avatar
    Erkek

dlc win 10 oturum açma şifresini resetliyormu 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    falcon bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

teşekkürler hepinize

Kullandğın kablo ile alakalı olabilir IO hatası tabi dsiklede alakalı 

Crystal disk infoyu indir diskin durumuna bak eğer iyi yazıyorsa kablo olma ihtimali yüksek

Dosya kopyalamayı teracopy yada total commander ile dene

Disk laptopun içindeki hdd, kopyalanan yer external ama external sağlam diğer bilgisayarlarda sıkıntı yapmıyor, disk infoyla bakacağım teşekkürler 

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Strelec winpe tavsiye ediyorum. Sitesi : http://sergeistrelec.ru/winpe_10_8/110-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20170621-english-version.html

Toplam Hit: 2993 Toplam Mesaj: 10
bootable kurtarma