folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Hızlı İnternet, Deli Gibi Yavaş Yüklenme Süreleri.

Hızlı İnternet, Deli Gibi Yavaş Yüklenme Süreleri.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Müridcanlar şöyle bir sıkıntım var bu hızlarda bi internetim olmasına rağmen chrome üzerinden sitelere girerken falan deli gibi yavaş bir şekilde giriyorum, sanki 56k günlerine geri dönmüşüm gibi. 

Turknet kullanıyorum ve istanbulda bi ttnet santraline de 5 dk yürüme mesafesinde oturuyorum pingim falan oyunlarda baya iyi çoğunlukla. İndirme sıkıntım falan hiç yok torrent idm falan yardırıyorum ama iş sitelere gelince kağnıya bağlıyor aq. 

Kullandığım dnsler hem modem üzerinden hem cihazlarda 1.1.1.1, 1.0.0.1 yani cloudflare dnsleri. dns testi de yaptım şu an benim için en hızlı dns bu ikisi görünüyor. 

bütün tarayıcıları da denedim bu arada sıkıntı sadece chrome'da ya da chrome eklentilerinde falan da değil yani. 

Ne kaçırıyorum? Niye bu kadar yavaş? Bu arada düzenli olarak arkada çalışan programları kontrol ederim ve hayır bilgisayarı hem kasperle hem esetle tarattım hiç bişi yok. 

Aklıma geldikçe bişeyler ekleyebilirim fotodan sonra haberiniz olsun asdfasd

HA bi de host dosyamda da öyle iki üç localhosta yönlendirilmiş bişiyler var o kadar 50 mb host dosyası falan da kullanmıyorum yani. 

SweetyVolty tarafından 13/Tem/19 22:17 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

en temizini söyleyim; kısa ve özet: formatta keramet vardır (((: işin içine girersen yok ordan şu yok ordan bu  falan birsürü şeyler bulursun. hiç kafanı yorma.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Combofix çak düzelir hocam.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/tcpview

Bu aracı çalışıtırıp bir bak hocam neler dönüyor belki cevap bulursun :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Windows profiller o yenileyebilrsin, 

oturum açtığın hesaba ait profil ayarlarını,

regeditte de değiştirmen gereken ayarlar var.

zor dersen yeni bir kullanıcı hesabı açıp test edebilirsin.

Benim şüphelendiğim, gizli bir coin mainer gibi bir Api browserin arkasında çalışıyor olabilir, bunu tespit edebilmen için firewall özelliği olan bir donanım ya da program ile Networks trafiğini incelemek

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.