Hocalar Usb Bellekler Hk.Bir Soru.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

hocalar bu usb belleklerin yazma ve okuma hızları bilgisyarların usb bağlantılarına göre mi çalışıyor yoksa bilgisyar(yada nakart-usb port neyse artık)farketmiyormu?şimdiden teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

usb 2.0 ve usb 3.0 teknolojileri vardır bunların değerine bakarak alacaksan bilgisayarın önemli usb 3.0 olan bir bilgisayar daha hızlıveri çıkartabilir yada alabilir fakat bu işte usb belleğin özellikleri devreye giriyor usb belleğin yazma ve okuma hızları genelde dar boğaz oluşturur yani senin için önemli nokta önce bilgisayardaki teknoloji > bellekteki teknoloji > belleğin okuma yazma hızı .

çok karışık anlattım galiba :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

usb 1.1, usb 2.0, usb 3.0 standartları var hangisi düşükse o belirler. mesela usb 3.0 usb belleğin vardır ama bilgisayarın eskidir usb 1.1 destekliyordur sadece o zaman dosya yazım hızı usb 1.1e göredir.

Benim bilgisayarım usb 3.0 desteklemiyor ama usb 3.0 harici harddiskim var, bilgisayar desteklemediği için usb 3.0 kullanamıyorum haliyle daha yavaş dosya yazıyorum harddiske.

wasd tarafından 19/Eyl/12 23:12 tarihinde düzenlenmiştir

:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı

usb 1.1, usb 2.0, usb 3.0 standartları var hangisi düşükse o belirler. mesela usb 3.0 usb belleğin vardır ama bilgisayarın eskidir usb 1.1 destekliyordur sadece o zaman dosya yazım hızı usb 1.1e göredir.

USB 1.1 çok eski olduğunda ben onu yazmadım bile :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    ucenmi bunu yazdı
    wasd bunu yazdı

Evinde haala usb 1.1 olan bir arkadaşım var. Pek kullanmasada :D

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı
    ucenmi bunu yazdı
    wasd bunu yazdı

Evinde haala usb 1.1 olan bir arkadaşım var. Pek kullanmasada :D

nostaji olsun diye saklıyordur heralde :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

usb belleklerde performans odaklı birşey almaz ise usb 2'ymiş 3'müş fark etmez

destination@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

aynı usb bellekle (2.0) farklı bilgisayarlarda (yine 2.0) farklı hızlarda dosya kopyalanıyor. Bunun nedeni ne?

Diye sormak istemiş arkadas sanırım. İstemediyse de ben soruyorum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

türü de değişebilir mesela 4 gb ve üstü flashlarda fat32 yerine ntfs öneriyorlar ki baya bi farkediyor bu yüzden ntfs olarak biçimlendirin tabi bu destek winxp de yok win7 de default olarak var

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

flash belleklerin usb modu nun haricinde birde okuma-yazma hızları var. buda sanıyorum üründe kullanılan chiplerden kaynaklanıyor.

usb 2.0 iki ayrı flash belleğim var, ikiside ntfs biçimlendirmeli.

fakat, üretici sayfasında okuma-yazma hızları belirtilmiş. buna göre, aynı büyüklükte ki dosyayı, aynı anda iki flashada attım.

üretici sayfasındaki yazma hızı yüksek olan, diğerinden yaklaşık yarısı kadar sürede bitirdi işini.

senin sorundaki esas cevapta sanırım bu.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı

türü de değişebilir mesela 4 gb ve üstü flashlarda fat32 yerine ntfs öneriyorlar ki baya bi farkediyor bu yüzden ntfs olarak biçimlendirin tabi bu destek winxp de yok win7 de default olarak var

hocam 4 gb ve üstü usb lerde nfts tercih edilmesinin sebebi fat sistemlerinin usb gibi aygıtlarda 4 gb dan büyük dosyayı kabul etmemesi olabilir mi?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 954 Toplam Mesaj: 11